Część wystawy o księżnej Dianie w Pałacu Buckingham.

www.onet.pl

W tym roku wystawa w Pałacu Buckingham dotyczy prezentów z całego świata, które królowa Elżbieta II otrzymała w ciągu swoich 65 lat panowania. 
W związku z 20 rocznicą śmierci księżnej Diany postanowiono także udostępnić kilka jej prywatnych rzeczy, które znajdują się w sali muzycznej. Ciekawostką jest to, że całe biurko i kilka dodatków na wystawę wybrali wspólnie książę William i książę Harry.

www.royalcollection.org.uk

www.onet.pl

Prywatne biurko, które używała księżna Diana znajdowało się w Pałacu Kensington. To na nim pisała prywatne listy do przyjaciół, rodziny oraz odpowiadała na listy od ludzi z całego świata. Trzymała na nim skórzany album ze zdjęciami księcia Williama i Harry'ego, zegarek, Radio Roberts, przygotowane formaty kartek z monogramem D i Pałacu Kensington, ołówki, długopisy/pióra, skórzane teczki na dokumenty oraz srebrny kalendarz wykonany przez Cartiera, który otrzymała od prezydenta USA (Ronald Reagan) z okazji oficjalnej wizyty w 1985 roku.

www.onet.pl
www.onet.pl

www.dailymail.co.uk

www.dailymail.co.uk

Koło biurka położono bordową, skórzaną tekę, którą księżna używała podczas oficjalnych wyjazdów zagranicznych. Drewniana skrzynia podpisana D.Spencer pochodzi jeszcze z czasów szkolnych Diany, a granatowa teczka służyła do przechowywania kaset muzycznych takich jak: Diana Ross, Elton John, George Michael czy utwory z klasycznego repertuaru koncertów operowych i fortepianowych.

Podobno na wystawie znajduje się także para baletek Diany, które zwykle wisiały przy drzwiach do jej salonu w Pałacu Kensington. Szczerze mówiąc na zdjęciach nigdzie ich nie zauważyłam, ale będę prawdopodobnie we wrześniu na tej wystawie, to powiem Wam czy rzeczywiście tam były :)

10 komentarzy

 1. Cześć, Agnieszka. :) ❤
  Chciałabym Cię serdecznie zaprosić na bloga o księżnej Dianie, na którym właśnie pojawił się pierwszy post.
  Z góry bardzo przepraszam za spam i życzę miłego dnia. :)
  https://royal-diana.blogspot.com/?m=1#_=_

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sprawy, będę chętnie odwiedzać i czytać :)

   Usuń
 2. Biurko jest naprawdę piękne,na pewno przyjemnie sobie na nim pisało, gdy była otoczona zdjęciami ukochanych synów, z cennymi drobiazgami .

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne jest, chciałabym je zobaczyć na żywo

  OdpowiedzUsuń
 4. Co się stało z blogiem o królowej Elżbiecie II? W linku już jest niedostępny i usunięto blog?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnych powodow Karolina musiala go usunac. Co do bloga o Harry'm - dziewczyny cos podobno na nim robia :) Moze zmieniaja szablon, ale nie mam pojecia :)

   Usuń
  2. Rozumiem, a czy będzie chciała kontynuować dalej blog o Elżbiecie II? Mam na myśli o powstanie nowego blogu w tej temacie, bo naprawdę jest fajny i dużo wieści czy ciekawostek o brytyjskiej królowej.

   Usuń
  3. Tego nie wiem, choć liczę na to, że jednak tak się stanie.

   Usuń
 5. Ja znowu nie mogę wejść na blog o księciu Harrym :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Karolina, nie rób nam tego:(

  OdpowiedzUsuń