Książę i księżna Cambridge oraz książę Harry w ,,White Garden" na terenie Pałacu Kensington.

www.gettyimages.com / www.zimbio.com


Dzisiaj książę i księżna Cambridge oraz książę Harry zobaczyli ,,Biały Ogród" na terenie Pałacu Kensington, który został specjalnie przygotowany przez ogrodników ku pamięci księżnej Diany. Zasadzono jej ulubione kwiaty - niezapominajki oraz tulipany i wiele, wiele innych, które wyglądają imponująco. Moje zdjęcia z wizyty w ogrodzie możecie zobaczyć TUTAJ.


Embed from Getty Images

Na miejscu oprowadzał ich obecny ogrodnik (Sean Harkin) oraz Graham Dillamore, który pracował w Pałacu Kensington 30 lat temu i osobiście poznał księżną Dianę, która bardzo lubiła i interesowała się pracą w ogrodzie. Książę Harry zadawał dużo pytań o kwiaty i był ciekawy jak powinno się o nie dbać.
 
Embed from Getty Images

Następnie spotkali się z przedstawicielami kilku fundacji charytatywnych, którym patronowała księżna Diana: Great Ormond Street Hospital, the National Aids Trust, The Leprosy Mission, Royal Marsden Hospital, English National Ballet i Centrepoint. 

Harry: ,,Wyobrażam sobie jak się czuliście: Tak, super, mamy ją, mamy to co pożądane, mamy uwagę i teraz coś zrobimy, gdy nagle ona odchodzi. Jeśli mogę to tak określić, wszyscy kogoś straciliśmy."

Dyrektor English National Ballett powiedział, że większość popularnych spektakli mogli pokazywać tylko dzięki wsparciu księżnej Diany.

William: ,,Mamy mnóstwo zdjęć. Pamiętam, jak pokazała mi baletki, które dostała od ENB i była z nich taka dumna. Kochała taniec, była fantastyczną tancerką." 

Księżna Catherine zdradziła przy okazji, że księżniczka Charlotte uczy się tańczyć i bardzo to lubi. Czyżby odziedziczyła to po babci? ;)

Po spotkaniu z przedstawicielami organizacji, Catherine wróciła do Pałacu, a William i Harry zrobili niespodziankę czekającym przed bramą ludziom. Zbierali od nich kwiaty (zupełnie jak 20 lat temu po śmierci matki) oraz przyglądali się zawieszonym tam zdjęciom Diany.

* * * * *
 
Pałac Kensington opublikował wczoraj najbliższe wyjścia pary książęcej z Cambridge oraz Harry'ego. W przyszłym tygodniu księżna odwiedzi ośrodek dla dzieci, William pojawi się na konferencji poświęconej zdrowiu psychicznemu, a ponadto nadal będą wspierać kampanię Heads Together. Już wkrótce na blogu pojawi się obiecany od dawna kalendarz, gdzie będę się starać wrzucać na bieżąco aktualne (zapowiedziane wcześniej) wizyty poszczególnych członków Rodziny Królewskiej.

Poza tym nie zapominajmy, że książę George idzie do szkoły w Londynie! W związku z tym Catherine i William wrócili na stałe do miasta, a 7 września (czwartek) odprowadzą wspólnie synka w jego pierwszym dniu szkoły. Ma im towarzyszyć jeden fotograf, zapewne by nie stresować księcia i nie robić wokół tego niepotrzebnego ,,szumu". 

2 komentarze

  1. Harry nie bez powodu pytał o pielęgnację kwiatów-po zamknięciu ogrodów chciałby zatrzymać dla siebie kilka z nich.

    OdpowiedzUsuń
  2. To była piękna,wspomnieniowa wizyta.

    OdpowiedzUsuń