Ostatnie wydarzenia w Rodzinie Królewskiej.

www.dailymail.co.uk

Wczoraj wieczorem książę i księżna Cambridge przybyli na coroczne Royal Variety Performance, które odbyło się w London Palladium. Całe wydarzenie, a raczej obecność pary książęcej była dzisiaj pod dużym znakiem zapytania, kiedy ok. godziny 17 (angielskiego czasu) zgłoszono incydent w metrze na Oxford Street w Londynie. Na szczęście po kilku godzinach okazało się, że był to fałszywy alarm, a nie zamach czy strzelanina o której głośno się mówiło. W rezultacie para pojawiła się na miejscu, ale z lekkim opóźnieniem. Zapewne ich ochrona miała dzisiaj co robić... :)
Embed from Getty Images
 
Para książęca odwiedziła we środę Birmingham, gdzie odbyli kilka spotkań. Pierwszym z nich był zakład produkcyjny Jaguar Land Rover's Solihull , w którym książę i księżna spotkali się z pracownikami i praktykantami produkcji. Podczas zwiedzania fabryki Catherine i William dowiedzieli się krótkiej historii o każdym samochodzie, a zwłaszcza o tym jak wolontariusze ratownictwa górskiego są specjalnie przeszkoleni, aby móc korzystać z nich w trudnym terenie. Na koniec wizyty każde z nich miało okazję przejechać się samochodem po ,,trudnym" terenie.
 
Embed from Getty Images

Następnie pojechali do klubu piłkarskiego Aston Villa, gdzie Catherine zmieniła swój strój na ,,sportową wersję" i obserwowali trening sportowy stażystów programu Coach Core. Na koniec dnia odwiedzili fabrykę Acme Whistles, która zajmuje się produkcją gwizdków od 1870 roku! Każdego tygodnia produkują ich aż 100 000, ponieważ większość z nich zostaje wysłana za granicę, w tym do użytku podczas meczów sportowych czy dla policji.

 * * * * *
Embed from Getty Images

Książę Walii i księżna Kornwalii byli wczoraj obecni podczas wyścigów konnych The Prince's Countryside Fund Raceday, gdzie wręczali nagrody zwycięzcom.
Embed from Getty Images

Książę Karol odwiedził w zeszłym tygodniu Wyspy Karaibskie, a dokładniej Antigua i Barbuda, które zostały bardzo zniszczone przez huragany (Irma i Maria) we wrześniu tego roku. Książę na własne oczy przekonał się jak ogromne są straty oraz jak lokalni mieszkańcy próbują odbudować własne domy, szkoły czy drogi. Karol odwiedził ośrodek dla ewakuowanych oraz dowiedział się w jaki sposób udzielono im pomocy poprzez schronienie, żywność czy wręczenie ubrań. Podczas rozmów z mieszkańcami oraz oficjalnych spotkaniach książę Walii podkreślał, że nie zostaną z tym sami.

* * * * *

Hrabina Wessex była ostatnio w Bangladeszu aby zobaczyć projekty i organizacje działające na rzecz wyeliminowania ślepoty. Temat leczenia wzroku jest Sophie bardzo bliski i znany z powodu kłopotów zdrowotnych jej córki - Lady Louise. Od tej pory hrabina bardzo często angażuje się w pomoc i chętnie promuje programy dotyczące leczenia wzroku.
Na miejscu Sophie odwiedziła m.in. Instytut Ispahani Islamic Eye Institute & Hospital, który wspierany jest przez organizację charytatywną Orbis. Otworzyła tam oficjalnie laboratorium, gdzie okuliści będą mogli się szkolić w technice operacji oczu u pacjentów, co przecież nie jest łatwe. Kolejnego dnia odwiedziła Sher-e Bangla Medical College & Hospital oraz Chittagong Eye Infirmary and Training Complex, gdzie spotkała się z dziećmi, które przeszły operację oka/oczu, z personelem medycznym oraz studentami.

* * * * *
Embed from Getty Images

Księżniczka Eugenia i księżniczka Beatrice były ostatnio obecne na Louis Vuittons Celebration of GingerNutz w Londynie na którym pojawiło się wiele znanych osób ze świata mody.

1 komentarz