Aktualizacja: Księżna Kornwalii ubiera choinkę z dziećmi + więcej.

www.zimbio.com

Księżna Kornwalii zaprosiła dzisiaj do Clarence House dzieci z organizacji charytatywnych Helen & Douglas House i Roald Dahl's Marvellous Children's Charity do wspólnego ubierania świątecznej choinki. Ta coroczna tradycja jest moją jedną z ulubionych, które wykonuje Camilla, ponieważ to nie ona jest w centrum uwagi, a zaproszeni goście, którzy osobiście przez księżną są częstowani posiłkami. 

Embed from Getty Images  

Księżna jest patronką tych organizacji, które zajmują się śmiertelnie chorymi dziećmi, a także wspierają ich rodziców. Po udekorowaniu choinki, dzieci i osoby dorosłe zostały zaproszone do wspólnego obiadu z księżną.

Ponadto książę Karol i księżna Camilla odwiedzili dzisiaj Borough Market w Londynie, gdzie rozmawiali ze sprzedawcami oraz przyglądali się pracy nad ciasteczkami z mięsem. Następnie uczestniczyli w krótkiej mszy w pobliskiej Katedrze Southwark.

Embed from Getty Images
 
Embed from Getty Images

W zeszłym tygodniu księżna Kornwalii odwiedziła Lancashire, gdzie odwiedziła organizacje charytatywne. Jedną z nich była The Silver Line, która pomaga wspierać samotnych i bezbronnych starszych ludzi. Oferują im bezpłatną 24 godzinną usługę telefoniczną na którą mogą zadzwonić w razie problemów, uczucia izolacji czy samotności. Co ciekawe usługa ta zebrała już ponad 1,6 mln połączeń od powstania w 2013 roku! Księżna rozmawiała z założycielką organizacji oraz z personelem i wolontariuszami.
Następnie odwiedziła Megastore Emmaus UK, który zajmuje się sprzedażą używanych mebli i artykułami gospodarstwa domowego. Organizacja ta wspiera głównie osoby bezdomne, którym pomagają znaleźć pracę i odzyskać własne poczucie wartości.

Kolejnego dnia księżna dołączyła do brokerów w globalnej firmie ICAP w ramach corocznego dnia charytatywnego firmy, gdzie zawiera się wielomilionowe transakcje. Podczas tego dnia wszyscy pracownicy ubrani są w różne kostiumy, czym wywołują uśmiech na ustach zaproszonych gości. Camilla miała okazję przez telefon ukończyć umowę o wartości 60  milionów dolarów! Trzeba przyznać, że niezły wynik :)

* * * * *
www.royal.uk
Niedawno opublikowano nowy portret księcia Edynburga, namalowany przez Ralpha Heimans'a. Obraz powstał dla wystawy prac malarza, która pojawi się w Muzeum Historii Narodowej w zamku Frederiksborg w Danii w 2018 roku. Wystawa ma na celu zbadanie historycznych i kulturowych powiązań między królewskimi rodzinami Wielkiej Brytanii i Danii. Książę Filip jest związany z Danią przez swojego dziadka, Jerzego I (z Grecji), który pierwotnie był duńskim księciem urodzonym w Kopenhadze.
Malarz namalował księcia Edynburga w Zamku Windsor, który ubrany był w Order Słonia - najwyższe odznaczenie w Danii.

* * * * * 
Embed from Getty Images

Królowa Elżbieta II i księżniczka Anna uczestniczyły w zeszłym tygodniu w ceremonii ,,uruchomienia" największego jak do tej pory okrętu wojennego Royal Navy o nazwie HMS Queen Elizabeth. Monarchini zwiedziła statek wraz z kapitanem załogi, który miał czym się pochwalić, ponieważ statek ma 280 metrów długości, 70 metrów szerokości i waży 65 000 ton! Ciekawostką jest, że został zbudowany w dziewięciu blokach w sześciu stoczniach w całej Wielkiej Brytanii, a projektowanie i budowa zaangażowały każdy region kraju i ponad 10 000 osób.
Embed from Getty Images
 
Po tym jak królowa wygłosiła przemówienie, tort został przecięty przez żonę kapitana i najmłodszego członka załogi wg tradycji Królewskiej Marynarki Wojennej. Nastąpiły także trzy okrzyki dla monarchini i wtedy oficjalnie zakończono ceremonię. Elżbieta II dokonała inspekcji wojska, a następnie wraz z córką spotkały się z gośćmi w hangarze.

* * * * *
Embed from Getty Images

3 dni temu księżna Cambridge odwiedziła organizację Rugby Portobello Trust, która pomaga młodzieży, rodzinom i lokalnej społeczności poprzez programy dla dzieci i rodziców czy organizację np. zajęć sportowych. Catherine spotkała się z osobami, które skorzystały ze wsparcia oraz dowiedziała się więcej o warsztatach muzycznych, dzięki którym młodzież uczy się jak wyrazić samego siebie poprzez muzykę i pisanie tekstów.

Embed from Getty Images

Książę Harry i książę William uczestniczyli w premierze filmu ,,Star Wars: The Last Jedi". Od pewnego czasu były plotki, że obaj bracia wystąpili w tej części Gwiezdnych Wojen! Wg Daily Mail w zeszłym roku podczas oficjalnej wizyty na planie filmu Harry i William w strojach szturmowców nakręcili z innymi krótką scenę. Oficjalnie nikt tego nie potwierdził, ale jeden z aktorów (John Boyega) wspomniał, że ma dość ukrywania i powiedział, że byli na planie.

Embed from Getty Images
 
Wczoraj książę Karol, księżna Camilla, książę i księżna Cambridge oraz książę Harry byli obecni na nabożeństwie w St Paul's Cathedral aby upamiętnić osoby, które straciły życie w wyniku pożaru budynku Grenfell Tower w Londynie. Po Mszy Rodzina Królewska rozmawiała z rodzinami zmarłych oraz z tymi, którzy w wyniku pożaru stracili cały swój dobytek.

2 komentarze

  1. Camilla naprawdę wykonuje wspaniałą pracę i robi to z szerokim uśmiechem.Spotkanie przy
    choince też jest moim .

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie oglądam Gwiezdnych Wojen, ale jeśli Harry i William w nich wystąpili, to obejrzałabym tę scenę z nimi :)

    OdpowiedzUsuń