Jaki tytuł będzie mieć księżniczka Eugenie po ślubie? - Odpowiedzi na Wasze pytania.

www.twitter.com/SarahTheDuchess

1. Czy Eugenia zachowa tytuł po ślubie?

Kobieta przyjmuje tytuł i nazwisko po mężu, chyba że jest ,,rangą od niego wyższa", wtedy nie musi się to zmienić. W przypadku Eugenie właśnie tak jest, dlatego to ona zdecyduje czy przyjmie nazwisko Jacka - Brooskbank i powie jak będzie chciała być nazywana oficjalnie.

Może to być: Jej Królewska Wysokość Księżniczka Eugenie, Pani Jack Brooksbank lub Pani Brooksbank. Może też nazywać się po prostu księżniczką Eugenie.

Tradycyjnie żeńska część rodziny królewskiej po ślubie nie używa swojego ,,oznaczenia terytorialnego", dlatego prawdopodobnie Eugenie nie będzie się już nazywać księżniczką z Yorku.

2. Czy Jack przyjmie tytuł?

Jest to mało prawdopodobne, ale jeśli królowa się na to zdecyduje to będzie to najwyżej Earl (hrabia).

3. Kto zapłaci za ślub?

Rodzina Królewska. Jedynie za ochronę i policję wokół Zamku Windsor mogą zapłacić podatnicy, jeśli droga będzie musiała być zamknięta, pilnowana itp.

4. Czy ślub będzie transmitowany?

Nie sądzę, ponieważ księżniczka nie jest bliskim następcą tronu. Zapewne będą w TV pokazywać jej przejazd z/do Zamku Windsor lub to co będzie się działo wokół.

5. Kiedy poznamy dokładną datę ślubu?

Myślę, że wkrótce, kiedy pałac wszystko ustali i uzgodni aby członkowie rodziny królewskiej mogli bez problemu się na nim pojawić.

6. Kto zaprojektuje suknię ślubną?

Dowiemy się tego w dniu ślubu lub z ewentualnych przecieków prasy. Póki co Eugenie lubi takie marki jak Zara, Eponine, Roksanda czy Erdem, ale zapewne projektant sukni będzie wybrany dokładnie i znający się na rzeczy :)

7. Kto pojawi się na ślubie?

Nie jest to ślub bliskiego następcy tronu, dlatego nie spodziewajmy się innych Rodzin Królewskich czy polityków. Na pewno pojawią się członkowie Rodziny Królewskiej, znajomi i przyjaciele z obu stron pary.

Wśród znanych nam osób może zostać zaproszona piosenkarka Ellie Goulding, siostra księżnej Cambridge - Philippa (Middleton) Matthews z mężem oraz brat księżnej - James Middleton, była dziewczyna księcia Harry'ego - Cressida Bonas, a prywatnie przyjaciółka Eugenie, Cara Delevingne, bliski przyjaciel Williama i Harry'ego Guy Pelly z żoną (u niego w klubie pracował Jack). Zapewne lista gości będzie długa i bogata we wspólnych znajomych pary czy przyjaciół ze szkół.

8. Kto może być druhną/paziem?

Zapewne będzie to najbliższa osoba dla Eugenie czyli jej starsza siostra, księżniczka Beatrice. Może to być także przyjaciółka Cressida Bonas, Molly Whitehall i Jules de Boinville. 
Czy ktoś z młodszego pokolenia Windsorów będzie uczestniczył w ślubie? Być może pojawi się książę George i księżniczka Charlotte, ale najbardziej spodziewałabym się Mii Tindall czy nawet Lady Louise Windsor. 
Zobaczymy :)

* * * * *

W środę pojawi się moje tłumaczenie krótkiego wywiadu zaręczynowego pary dla BBC One.

23 komentarze

 1. Pojawia sie informacje o zareczynowym pierscionku?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli odbędzie sie spotkanie Harry i Meg kontra Cressida. Chciałabym to zobaczyc :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne będą zachowywać się jak dorośli ludzie. Albo będą się mijać albo Harry przedstawi ją Meghan i każde pójdzie w ,,swoją stronę". Nie wiemy tak naprawdę w jakich są relacjach po zakończeniu związku, dlatego ciężko to ocenić.

   Usuń
 3. Co by bylo gdyby np Eugenia nie urodzila sie jako corka tylko jako syn? Czy mialby tytul jak Will czy Harry i wykonywalby obowiazki czy jak by to bylo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby Ndrzej mial syna ktory urodzilby sie jako trzeci po ksiezniczkach, to bylby w linii sukcesji po nich i przed nimi. I co by bylo gdyby np. Meghan teraz by urodzila nieslubne dziecko. A pozniej po urodzeniu wziela by z nim slub to ich dziecko otrzymaloby tytul i znalazlo sie w lini jak np. W Monako? Jestem bardzo ciekawa :)

   Usuń
  2. Gdyby Andrzej i Sarah mieli trzecie dziecko i gdyby był to syn, to tak wyprzedziłby swoje siostry w kolejce do tronu. I owszem miałby tytuł, a jego przyszła żona również otrzymałaby tytuł po nim. I ich dzieci też miałyby jakiś tytuł (ale z pewnością nie księcia/księżniczki) A co do przypadku z nieślubnym dzieckiem, to dziecko znalazłoby się w linii dopiero po ślubie rodziców. Tak jak w Monako, w kolejce do tronu nie są zaliczane nieślubne dzieci Alberta. Albo dziecko Charlotte Casiraghi.

   Usuń
 4. Eugenia przyjazni sie z Ksieciem Amadeo z Belgii jesli sie nie myle. Byla tez chyba obecna na jego slubie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie najbardziej ciekawi jaką tiare wybierze Eugenia chciałabym zobaczyć ją w ślubnej tiarze Sary
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale się nie zdziwię jeśli ją wybierze. Skoro i pierścionek ma podobny.

   Usuń
  2. Jest to bardzo prawdopodobne, że wybierze tą tiarę :)

   Usuń
 6. Przy okazji tematu mam takich pare pytan:
  - czy tytul ksiecia Yorku nie jest dziedziczny, z ojca na najstarszego syna, az do wygasniecia meskiej linii, gdy "wraca do korony"?
  - dlaczego Edward, najmlodszy syn Elzbiety, nie nosi tytulu ksiecia tylko jest hrabia?
  - czy , pomijajc sympatie-antypatie Brytyjczykow do Camilli, brak koscielnego, anglikanskiego slubu Camilli i Karola ma wplyw na to czy moze zostac krolowa, krolowa malzonka?
  Czy w tej chwili, gdy Karol wobec kosciola anglikanskiego jest wdowcem - moglby wziac z Kamilla anglikanski slub?
  Wjakim kosciele - anglikanskim czy katolickim brala slub Camilla? Bo jej pierwszy maz jest chyba katolikiem? W takiej sytuacji - byloby podobnie jak z Harrym i Maegan - ona tez jest rozwodka.
  Z gory dziekuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Czy tytul ksiecia Yorku nie jest dziedziczny, z ojca na najstarszego syna, az do wygasniecia meskiej linii, gdy "wraca do korony"?

   Dokładnie tak. Książę Andrzej nie ma synów, dlatego po jego śmierci ten tytuł ,,wróci do korony". Przeważnie otrzymuje go drugi syn monarchy.

   2. Dlaczego Edward, najmlodszy syn Elzbiety, nie nosi tytulu ksiecia tylko jest hrabią?

   Taka była decyzja królowej. Natomiast po śmierci księcia Filipa (męża królowej) jest potwierdzone, że tytuł księcia Edynburga otrzyma wtedy właśnie książę Edward.

   3. Czy , pomijajc sympatie-antypatie Brytyjczykow do Camilli, brak koscielnego, anglikanskiego slubu Camilli i Karola ma wplyw na to czy moze zostac krolowa, krolowa malzonka?

   Raczej nie, ponieważ tak naprawdę mogli wziąć tylko ślub cywilny. Spekulacji na temat tytułu Camilli po koronacji Karola jest wiele. Oficjalnie nigdy nie powiedziano, że zostanie królową, tylko raczej księżną małżonką. Podobno książę Karol uważa inaczej i będzie robił wszystko aby oficjalnie była królową i myślę, że jest to bardzo prawdopodobne.

   4. Czy w tej chwili, gdy Karol wobec kosciola anglikanskiego jest wdowcem - moglby wziac z Kamilla anglikanski slub?

   Wg anglikańskiego Kościoła poślubienie rozwiedzonej osoby było niemożliwe, jeśli ta jeszcze żyła. Jednak od 2002 roku wg Kościoła Anglikańskiego można poślubić rozwódkę/a, więc jeśli ślub miałby się odbyć w tym roku, myślę, że bez problemu by go otrzymali. Ta sytuacja była wtedy dość skomplikowana (jak to następca tronu ożeni się z rozwódką w Kościele?!! itp. opinie publiczne), dlatego Camilla z Karolem zdecydowali się tylko na ślub cywilny i błogosławieństwo.

   5. W jakim kosciele - anglikanskim czy katolickim brala slub Camilla? Bo jej pierwszy maz jest chyba katolikiem? W takiej sytuacji - byloby podobnie jak z Harrym i Maegan - ona tez jest rozwodka.

   Camilla swój pierwszy ślub miała w katolickim Kościele.

   Jeśli chodzi o Meghan - nie wiem czy jej ślub był kościelny, ponieważ nie jest potwierdzone jakiego była/jest wyznania. Podobno jej pierwszy ślub był wg tradycji żydowskiej, czyli wyznania Trevora Engelsona).
   Dlatego nie ma problemu aby wzięła ślub kościelny z Harry'm.

   Mam nadzieję, że trochę pomogłam. Sama wszystko od razu nie wiedziałam, starałam się poszukać wielu informacji, więc zawsze mogę się mylić :)

   Usuń
  2. Zawsze byłam pewna, że przy ślubie Karola i Camilli zostało jasno powiedziane, że Camilla nie będzie miała tytułu królowej, będzie księżną małżonką.

   Usuń
  3. Bardzo dziękuję za odpowiedzi!!

   Usuń
  4. Jak dla mnie to, że Camilla ma otrzymać tytuł księżnej, a nie królowej, jest dość dziwne. Dla Camilli to pewnie bez różnicy, ale ja mimo wszystko uważam, że po tych ponad 10 latach małżeństwa na niego zasługuje i nie widzę powodu, dla którego miałaby go nie otrzymać. A czy wiesz może Agnieszko, co teraz na ten temat sądzą Brytyjczycy?

   Usuń
  5. Nie wiem co sądzą o tym Brytyjczycy, bo nie zagłębiałam się już w ten temat. Kilka lat temu większość z nich pewnie nie chciałaby ,,dać" jej tytułu Królowej, ale teraz wszystko może być możliwe :)

   Usuń
 7. Ciekawa jestem,na co zdecyduje się Eugenie w kwestii tytułu. Dzięki za wyjaśnienie wątpliwości- przynajmniej teraz wiem,czego mogę się spodziewać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tworzą bardzo ładną parę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Co sie stanie kiedy Edward zostanie ksieciem? Jak wtedy bylyby tytulowane jego dzieci? I co by bylo gdyby np. Meghan nie przyjelaby tytulu tylko dalej pracowala np. W sklepie tak jak przecietny czlowiek? ( mowie ogolnie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy jego żona Sophie otrzyma tytuł księżnej Edynurga, a ich syn zostanie hrabią Wessex, a córka Lady Louise nadal będzie ,,tylko" Lady, ponieważ teraz również nie ma żadnego tytułu. Młodszy syn James jest obecnie wicehrabią Severn.
   Co do Meghan - w jej przypadku pozostanie ,,zwykłym" człowiekiem jest niemożliwe jeśli będzie żoną księcia. Jeśli nie przyjęłaby tytułu, szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy mogłaby prowadzić ,,normalne" życie? Będąc z Harry'm? i bez tego byłoby to niemożliwe :)
   Skoro od razu zerwała z aktorstwem, przeprowadziła się do Anglii, poznaje tradycje kraju i chce pracować razem z księciem Harry'm można wywnioskować, że nie wchodzi nawet w grę, że nie przyjmie tytułu i nie będzie wykonywać królewskich obowiązków.

   Usuń
 10. Czyli jest szanasa, ze ewentualny drugi syn wiliama zostanie kiedys ksieciem Yorku. Albo drugi syn Georga :))

  OdpowiedzUsuń