Urodziny Królowej i księcia Louisa + więcej.

 

21 kwietnia we środę królowa Elżbieta II obchodziła swoje 95 urodziny, z okazji których miało zostać opublikowane zdjęcie, ale po śmierci księcia Filipa odrzucono ten pomysł.  Monarchini spędziła ten dzień ze swoimi dziećmi, które ją odwiedzały oraz z psami na spacerach.

Na oficjalnym koncie Rodziny Królewskiej opublikowano podziękowania od Królowej:

,,Z okazji moich dzisiejszych 95. urodzin otrzymałam wiele wiadomości z życzeniami, które bardzo sobie cenię. Jako rodzina przeżywamy okres wielkiego smutku, ale dla nas wszystkich było to pocieszeniem, kiedy mogliśmy zobaczyć i usłyszeć wyrazy uznania dla mojego męża od osób z Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów i z całego świata.
Moja rodzina i ja pragniemy wszystkim podziękować za wsparcie i życzliwość jaką okazano nam w ostatnich dniach. Byliśmy głęboko poruszeni i wciąż przypomina nam się, że Filip miał tak niezwykły wpływ na niezliczoną liczbę ludzi przez całe swoje życie". 

 * * * * * 

www.twitter.com/KensingtonRoyal


23 kwietnia swoje 3 urodziny obchodził książę Louis. Z tej okazji Pałac Kensington opublikował zdjęcie księcia na rowerku, wykonane przez księżną Cambridge przed pierwszym dniem w przedszkolu. Książę będzie chodził do The Willcocks Nursery School tak jak kiedyś jego starsza siostra, księżniczka Charlotte.


Embed from Getty Images


We środę książę i księżna Cambridge odwiedzili  282 (East Ham) Squadron Air Training Corps w Londynie, którym od 2015 roku patronuje Catherine. Wcześniej patronem Air Training Corps przez 63 lata był książę Edynburga, dlatego też wszyscy oddali mu hołd przez trzykrotne wykonanie ,,hip, hip, hooray".

Para obejrzała ćwiczenia kadetów, a księżna spróbowała także swoich sił w symulatorze lotniczym.


Filmik z wizyty można obejrzeć poniżej:

* * * * *


Księżniczka Anna odwiedziła Szpital w Gloucestershire, gdzie osobiście podziękowała wszystkim za ciężką pracę w czasach pandemii oraz oficjalnie otworzyła ogród upamiętniający osoby, które odeszły z powodu COVID-19.

* * * * *
 
Księżniczka Beatrice i jej mąż Edoardo zostali zauważeni wczoraj w Londynie na kolacji.

2 komentarze

  1. W kwietniu tyle pięknych rocznic i urodzin w brk, niestety w tym roku wszystkie w cieniu śmierci księcia Filpa. Myślę, że w odpowiedni sposób Pałac odniósł się do urodzin Królowej i Louisa - bardzo skromnie, ale bez ignorowania tych szczególnych dat mimo żałoby.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie. Jak zawsze wszystko ze ,,smakiem" i odpowiednio do sytuacji.

      Usuń