Angela Levin - ,,Camilla. Prawdziwa historia królowej małżonki".

 

Wydawnictwo Dolnośląskie: ,,Niezwykła historia miłosna i fascynujący portret coraz bardziej pewnej siebie królowej małżonki.

Camille Parker Bowles przedstawiano jako skandalistkę i obwiniano o rozpad małżeństwa księcia Karola i księżnej Diany. Elżbieta II przez długi czas ignorowała wybrankę serca swojego najstarszego syna, jednak miłość Camilli do następcy tronu, jej oddanie i godne reprezentowanie monarchii sprawiły, ze stała się jedną z jej najbliższych towarzyszek. W pierwszym dniu swojego platynowego jubileuszu królowa ogłosiła, ze Camilla otrzyma tytuł królowej małżonki Zjednoczonego Królestwa.

Angela Levin kreśli wyboistą drogę Camilli od rozrywkowej dziewczyny do jednej z najbardziej zapracowanych osób w rodzinie królewskiej, od bycia persona non grata do szanowanej małżonki króla. Ujawnia, co spowodowało, że księżna Kornwalii włączyła się w działania organizacji charytatywnych. Odkrywa przed czytelnikami emocje towarzyszące księżnej, kiedy mierzyła się z krzywdzącym wizerunkiem jej postaci w serialu The Crown Netflixa.

Kanwą tej książki jest głęboka miłość Camilli i księcia Karola, która mimo wielu przeszkód kończy się happy endem. Niezłomna postawa, trwanie przy boku Karola na dobre i na złe, empatia i odpowiedzialność za podjęte zobowiązania, a także inteligentny dowcip zjednały jej przychylność opinii publicznej. To lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcą poznać prawdę o brytyjskiej rodzinie królewskiej".

* * * * *

Książka Angeli Levin pt. ,,Camilla. Prawdziwa historia królowej małżonki" to świetnie napisana biografia o obecnej królowej Anglii.
Autorka miała okazję wiele razy osobiście rozmawiać z Camillą, jej przyjaciółmi i współpracownikami, dzięki czemu książka jest bardzo autentyczna i przedstawia królową w zupełnie innym świetle niż do tej pory mieliśmy okazję gdziekolwiek przeczytać.
Myślę, że niewiele z nas wiedziało lub interesowało się jej życiem prywatnym oraz co musiała przejść aby móc zostać żoną obecnego króla (a uwierzcie mi przeszła wiele). W biografii znajdziemy opisane patronaty królowej, jej pasje do zwierząt i książek oraz spotykanych przez nią ludzi, które świadczą o tym jak naturalna, szczera i normalna jest Camilla.
,,Nigdy nie starała się być bohaterką nagłówków, ale wykorzystuje swoją pozycję i kontakty dla dobra tych, którzy tego potrzebują".
Opisana relacja z królem Karolem oraz ich ciężka droga do bycia razem pokazuje jak bardzo się kochają i znają oraz akceptują nawzajem. Wiele razy królowa musiała przejść ciężkie chwile aby móc ,,pokazać się światu" obok męża, co świadczy o jej ogromnej odwadze i sile, którą ma nadal w sobie. Niełatwo być znaną kobietą, którą wiele razy obrażano, obwiniano za rozwód Karola i za śmierć księżnej Diany.
Biografia ta bardzo pozytywnie przedstawia osobę królowej, momentami aż za bardzo, ale mimo to zdecydowanie polecam ją każdemu, bo jest napisana lekko, szybko się ją czyta i można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o nowej królowej Anglii.

Za egzemplarz książki bardzo dziękuję wydawnictwu Dolnośląskiemu :)

1 komentarz

  1. "Zanurzam się w fascynującej lekturze biografii Camilli autorstwa Angela Levin. To niewiarygodna podróż przez życie królowej małżonki, odkrywając kulisy, które zawsze mnie intrygowały

    OdpowiedzUsuń