Księżniczka Beatrice z wizytą w Azji + więcej.

www.dailymail.co.uk

Księżniczka Beatrice od początku października przebywała z prywatną wizytą w Azji Południowo-Wschodniej. Najpierw przebywała w Nepalu, gdzie spotkała pacjentów Tilganga Eye Hospital w którym spędziła 3 godziny. Następnie odwiedziła dzieci w sierocińcu w Katmandu o nazwie Hamro Ghar - Muskaan Sewa Nepal. To miejsce daje nadzieję na lepszą przyszłość dla tych dzieci, które trafiły tam z powodu biedy, głodu i braku opieki zdrowotnej. ,,Ciocia" Beatrice spędziła z nimi aż 5 godzin, które podobno nadal z wielkim podekscytowaniem opowiada wszystkim o tym niezwykłym spotkaniu.

www.tumblr.com
www.twitter.com

Beatrice odwiedziła także Tilganga Eye Centre, gdzie spotkała chorych ludzi na zaćmę. Dowiedziała się więcej na temat bezpłatnego, trzydniowego programu, dzięki któremu wszyscy mogli zostać zbadani oraz otrzymać natychmiastowe leczenie, w tym soczewki, implanty itp. Księżniczka spotkała się także z Rodziną Królewską z Bhutanu.
Pałac potwierdził, że cała wizyta jest płacona z prywatnych funduszy księżniczki.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Z okazji World Mental Health Day książęce ,,trio" pojawiło się wczoraj w Londynie, aby poznać osoby, które otrzymały wsparcie psychiczne. W County Hall każde z nich wygłosiło krótkie przemówienia. Razem z kampanią ,,Heads Together" mieli także okazję pooglądać miasto z London Eye.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Dzisiaj księżna Cambridge odwiedziła Holandię! To jej pierwsza samodzielna podróż zagraniczna (2 lata temu miała polecieć na Maltę, ale z powodu złego samopoczucia na początku drugiej ciąży zastąpił ją William). Głównym celem wizyty było zwiedzenie Muzeum Mauritshuis w Hadze w którym znajduje się wybitne dzieło malarskie Jana Vermeera pt. ,,Dziewczyna z perłą". Księżna znalazła także czas na rozmowy z mieszkańcami i dziećmi z lokalnych szkół, którzy wyczekiwali jej na zewnątrz muzeum.
Nie zabrakło również spotkania z królem Holandii - Willem'em Alexandrem, który przyjął księżną w swojej prywatnej rezydencji.

Z królem Holandii / www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Catherine pojawiła się także w siedzibie ambasady brytyjskiej, gdzie wzięła udział w spotkaniu na temat uzależnień, interwencji, rodziny i zdrowia psychicznego. Następnie udała się do Rotterdam aby dowiedzieć się więcej o Bouwkeet - nowej inicjatywie społecznej, która koncentruje się na kreatywnym projektowaniu i technologii. Księżna osobiście poznała młodzież, która stworzyła tam m.in. robota.

William i Rod Stewart / www.dailymail.co.uk

Książę William przewodniczył dzisiejszej Inwestyturze w Pałacu Buckingham.

* * * * *
www.twitter.com

Królowa jako naczelny wódz sił zbrojnych otrzymała dzisiaj 3 medale (Royal Navy, Army oraz Royal Air Force) za 65 lat służby wojskowej w Wielkiej Brytanii i Wspólnocie Narodów. Książę Filip za 75 lat służby również otrzymał swój medal.

www.twitter.com

Wieczorem para królewska uczestniczyła w ceremonii wręczenia nagród w Royal Academy of Arts, gdzie zorganizowano także przyjęcie z okazji 90 urodzin monarchini.

8 komentarzy

 1. Muszę powiedzieć, że Beatrice zaskoczyła mnie tym wyjazdem - oczywiście pozytywnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też. Widocznie rozstanie z chłopakiem wpłynęło na nią trochę pozytywnie, bo znalazła w końcu czas dla innych :)

   Usuń
  2. Ja również jestem pozytywnie zaskoczona. A tak przy okazji - wiadomo coś więcej na temat jej rozstania? Faktycznie nie są już razem?

   Usuń
  3. Podobno rozstali się na jakiś czas aby dać sobie odpocząć? ;) Pomyśleć co dalej? Zobaczymy :)

   Usuń
 2. Wyjazd Beatrice jak najbardziej na plus, oby tak dalej ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem zaskoczona Beatrice, nie spodziewałam się tego, ale na plus mnie zaskoczyła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Beatrice poleciała gdzieś nie wypocząć, tylko spotkać się z ludźmi do tego za swoje? Trzeba to zapamiętać :)
  Ciekawe, czy ona faktycznie rozstała się z Dave'm.

  OdpowiedzUsuń