Przyjęcie w Pałacu Buckingham + więcej.

www.dailymail.co.uk

Dzisiaj królowa Elżbieta II wydała przyjęcie w Pałacu Buckingham z okazji obchodów 70 rocznicy niepodległości Indii. W Wielkiej Brytanii będą się odbywały także różne wystawy i gale (The UK-India Year of Culture 2017), które mają na celu uczcić głębokie więzi pomiędzy tymi krajami.

Przy wejściu do pałacu gości witały indyjskie tancerki, a kucharze zaserwowali najlepsze dania kuchni brytyjskiej i indyjskiej. Z tej okazji przygotowano także wystawę, w której zaprezentowano prezenty, które otrzymała Rodzina Królewska od Indii.

www.dailymail.co.uk

Książę Edward / www.twitter.com
Księżniczka Eugenie / www.twitter.com

W przyjęciu wzięli udział: książę Filip, książę i księżna Cambridge, książę i księżna Gloucester, książę Michael z Kentu, książę Edward i księżniczka Eugenie.

* * * * *
www.zimbio.com

Książę Harry odwiedził dzisiaj organizację Big White Hall, która pomaga osobom z problemami psychicznymi za pomocą Internetu. Książę spotkał się z pracownikami biura, wolontariuszami i osobami, które korzystają z pomocy BWH. 

* * * * *
www.zimbio.com

W środę w Clarence House odbyło się przyjęcie z okazji rozpoczęcia inicjatywy The Great Get Together, która ma zachęcać ludzi aby spędzili wspólnie z sąsiadami i znajomymi jeden weekend (17-18 czerwca) i świętowali go podczas grilla, pikników i konkursów w pieczeniu.
Księżna Kornwalii, jako patronka Big Lunch wzięła udział w spotkaniu, w którym miała okazję dekorować babeczki. Pomógł jej w tym znany, brytyjski kucharz Jamie Oliver oraz Hugh Fearnley-Whittingstall.

www.zimbio.com
www.zimbio.com


W piątek książę Karol odwiedził Walię. Swoje wizyty rozpoczął od Cwmbran, gdzie spotkał się z dziećmi, które biorą udział w programie o zmianach klimatycznych i uczą się znaczenia i ochrony lasów deszczowych w Afryce i Ameryce Południowej.
Książę oglądnął przygotowane przez uczniów przedstawienie i pomógł im zasadzić drzewo w ogrodzie szkolnym.

Następnie udał się do Cardiff, gdzie otworzył nową centralę Alcumus Group, która zajmuje się m.in. biznesowymi ubezpieczeniami. Firma ta współpracuje także z fundacją księcia i wspiera młodych ludzi, a także wspiera ich system IT. 

Po otwarciu biur, książę pojechał do Dinefwr Park w Llandeilo, gdzie dowiedział się ile wysiłku włożono aby uratować rzadką rasę bydła (White Park Cattle) przed jej całkowitym wyginięciem. Ostatnim miejscem wizyty w Walii był Kościół św.Michała w Cilycwm, gdzie spotkał się z członkami zgromadzenia, chórem i mieszkańcami.

www.twitter.com


 Księżna Kornwalii uczestniczyła dzisiaj w ,,powrotnej paradzie" żołnierzy z 4 Batalionu The Rifles w Aldershot, którzy niedawno wrócili z Iraku.

 ,,W najtrudniejszych warunkach pokazaliście swoje niezwykłe umiejętności i ducha - bez względu na okoliczności. Jestem pewna, że wasze doświadczenie w Iraku będzie ważne abyście mogli się zmierzyć z kolejnymi nowymi i nieoczekiwanymi wyzwaniami."
 Po paradzie Camilla spotkała się z rodzinami żołnierzy.  

* * * * *

Post z ostatnich wyjść BRK miał się pojawić w weekend, ale z przyczyn niezależnych ode mnie nie miałam przez 2 dni Internetu (jeśli ktoś ma w Anglii TalkTalk to już nie polecam!).
Dziękuję, że głosujecie w ankiecie na post, który ma się pojawić z Waszych propozycji. Wolę Wam oddać prawo do wyboru niż decydować samej o czym mam pisać :) 

8 komentarzy

 1. kate wystapila w koszuli nocnej i butach jak z klubu nocnego -f

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to nie wiem w jakim byłaś/eś klubie nocnym, że porównujesz koszulę nocną do tej sukienki ;)

   Usuń
  2. Sukienka jest piękna ale buty straszne, zupełnie z innej "parafii". Bardziej pasują do dyskoteki niż do Pałacu...

   Usuń
 2. Dla mnie całość wygląda super, buty , sukienka i fryzura, wpasowała się w okazję, połączyła swój styl z motywem przewodnim okazji a buty po prostu odbiły światło, w końcu sukienka też się mieni, jak dla mnie super, skromnie ale z akcentem

  OdpowiedzUsuń
 3. Kate wyglądała skromnie,ale z blaskiem,czyli odpowiednio na przyjęcie z królową.
  Camilla ma chyba nowy fason bluzki: )

  OdpowiedzUsuń
 4. Kate i William spotkaja sie z Beata Szydlo i odwiedza Auschwitz!

  OdpowiedzUsuń
 5. Harry i Meghan na Jamajce!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed chwilą opublikowałam notkę w której są zdjęcia ze ślubu, a także informacje o podróży Kate i Williama do Polski :)

   Usuń