Księżna Cambridge na Wimbledonie + oficjalna podróż pary książęcej do Polski!

www.dailymail.co.uk/www.zimbio.com

Księżna Cambridge jako patronka England Lawn Tennis & Croquet Club była dzisiaj obecna na pierwszym dniu Wimbledonu w Londynie! Catherine oglądała mecz pomiędzy Andy'm Murray'em, a Alexandrem Bublikiem, gdzie zwyciężył Murray.
Po meczu księżna miała okazję porozmawiać z chłopcami i dziewczętami, którzy podają piłki podczas rozgrywek oraz z innymi tenisistami, w tym z naszą reprezentantką Agnieszką Radwańską! Na dzisiejszym Wimbledonie był obecny także książę Kentu.

www.dailymail.co.uk
www.twitter.com

Pałac Kensington udostępnił dzisiaj plan wizyt pary książęcej w Polsce i w Niemczech oraz potwierdził obecność ich dzieci! Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że zabiorą ze sobą George'a i Charlotte patrząc na dość intensywny czas podczas tych wizyt :) Ale do rzeczy!

Książę i księżna Cambridge przylecą do Polski 17 lipca (poniedziałek) do Warszawy, gdzie zostaną powitani przez parę prezydencką w Pałacu Prezydenckim. Następnie zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie będą mieli okazję poznać polskich weteranów wojennych. Kolejnym punktem wizyty będzie Warsaw Spire oraz przyjęcie wydane przez ambasadora Wielkiej Brytanii w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Na przyjęciu będzie obecnych ok. 600 osób!

Kolejnego dnia odwiedzą Sztutowo, a dokładniej Muzeum Stutthof czyli niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny utworzony na terenach Wolnego Miasta Gdańska, gdzie spotkają się z 5 byłymi więźniami. Następnie udadzą się do Gdańska, gdzie będą mogli skosztować polskich dań oraz posłuchać lokalnej muzyki. Para odwiedzi także Gdański Teatr Szekspirowski (jego patronem jest książę Walii), gdzie zobaczą otwarcie dachu podczas specjalnego występu by następnie spotkać się z osobami ze świata sztuki, kultury i mediów. 
Ostatnim miejscem wizyty będzie Europejskie Centrum Solidarności, gdzie spotkają się z założycielami Solidarności. Po wyjściu z budynku przejdą przez bramę stoczniową (kluczowy symbol protestów w latach osiemdziesiątych) oraz złożą wieniec pod Pomnikiem Solidarności. Następnie wrócą do Warszawy na noc, by następnego dnia rozpocząć wizyty w Niemczech. Wizyty w Niemczech będę opisywać na bieżąco podczas trwania podróży. Więcej możecie przeczytać TUTAJ.

Ciekawe kiedy będziemy mieli okazję zobaczyć Charlotte i George'a w Polsce oraz które ,,polskie gwiazdy" będą mogły osobiście ich poznać podczas przyjęcia lub wizyt w Warszawie? :) 
Wszystko zapowiada się bardzo ciekawie! Bardzo żałuję, że nie będzie mnie tam osobiście, no, ale cóż. Takie życie! :) Za to będą mogły ich ,,śledzić" inne blogerki, którym mam nadzieję uda się wręczyć nasz wspólnie stworzony kolaż oraz wiele innych prezentów. Trzymam za Was kciuki!

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Hrabina Wessex oficjalnie otworzyła dzisiaj Flower Show w Hampton, gdzie spotkała się z niewidomymi weteranami z brytyjskiej organizacji charytatywnej. Tegoroczny ogród został zaprojektowany przez Andrew Fisher'a Tomlin'a i Dan Bowyer'a. Sophie odwiedziła także Baston House School, która uczy dzieci z autyzmem. Hrabina spotkała się z dziećmi, które pomagają w opiece nad zwierzętami i warzywami rosnącymi w ogrodzie na terenie szkoły.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Królowa przyjechała dzisiaj do Edynburga by rozpocząć oficjalnie Holyrood Week. Podczas tego tygodnia będzie odbywała wizyty w wielu regionach Szkocji. Jak co roku monarchini brała udział w inspekcji wojska oraz wręczono jej klucze do miasta.

6 komentarzy

 1. Agnieszko wiesz może o której godzinie mniej więcej 17 lipca zacznie się ich pierwsze spotkanie? Słyszałam gdzieś jedna wersję że koło 12 a druga że po południu :(. Dla mnie to ważne, bo muszę wiedzieć o której na na pociąg do Warszawy się udać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety godziny nie zostały podane..ale zawsze warto być wcześniej więc może lepiej kup bilety na rano? Zawsze jest co robić w dużym mieście :)

   Usuń
 2. Nie miałam pojęcia, że spotkała Radwańską!
  Nie mogę się doczekać tej podróży, a informacja, że zabiorą ze sobą dzieci też mnie mocno zaskoczyła

  OdpowiedzUsuń
 3. Kate niesamowicie przybrała na twarzy, wygląda niemal jak za starych dobrych czasów, gdy była jeszcze dziewczyną Williama. Czyżby 3 ciąża?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, jak się tak przyjrzeć to trochę inaczej wygląda i mimo że to byłaby dobra wiadomość, to jednak mam nadzieję, że to nie jest to, przynajmniej na razie. Patrząc na początki jej ciąż, to niestety mogłoby postawić jej podróż do Polski i Niemczech pod dużym znakiem zapytania.

   Usuń
  2. Też to zauważyłam :) Pożyjemy, zobaczymy czy tylko przytyła czy może coś jest na rzeczy. Tylko, że wtedy rzeczywiście Catherine mogłaby nie wypełniać obowiązków, bo zawsze źle znosiła początki ciąży. Szczerze mówiąc wątpię by to było to :)

   Usuń