Wizyta pary królewskiej z Hiszpanii.

www.zimbio.com

Wczoraj wieczorem do Anglii z oficjalną wizytą przyleciała para królewska z Hiszpanii. Felipe i Letizia swoją pierwszą noc spędzili w hotelu, gdzie dzisiaj przed południem przywitali się z księciem Karolem i księżną Kornwalii, by następnie udać się na Horse Guards Parade. Tam czekała na nich królowa w towarzystwie męża oraz wielu polityków, gdzie oficjalnie ich powitano. Po krótkiej uroczystości król Hiszpanii i królowa Elżbieta II pojechali wspólnie karocą do Pałacu Buckingham, a za nimi królowa Letizia oraz książę Filip.

www.zimbio.com
Para królewska w Clarence House / www.dailymail.co.uk

Po wspólnym, prywatnym lunchu para królewska wraz z królową Elżbietą II i księciem Filipem zobaczyła wystawę dotyczącą Hiszpanii, którą przygotowano specjalnie na tą okazję. Na miejscu obecni byli także książę Karol, księżna Camilla, książę Andrzej, książę William i hrabina Wessex.

www.dailymail.co.uk
www.twitter.com
www.twitter.com

O godzinie 21:15 (20:15 czasu angielskiego) rozpoczął się bankiet z okazji przyjazdu pary królewskiej z Hiszpanii, w którym uczestniczyli: królowa Elżbieta, książę Filip, książę Karol, księżna Camilla, książę i księżna Cambridge, książę Harry (po raz pierwszy na oficjalnym bankiecie!), hrabia i hrabina Wessex, księżniczka Anna, książę Andrzej, książę i księżna Gloucester, księżniczka Michael z Kentu, księżniczka Alexandra oraz Lady Gabriela Windsor (również po raz pierwszy).

www.twitter.com
www.twitter.com

www.twitter.com
www.twitter.com
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

11 komentarzy

 1. Brytyjski dwór dał imponującą reprezentacją rodzinną po raz pierwszy na bankiecie z dwoma następcami tronu i ich małżonkami. To bardzo dużo świadczy.
  Do żadnej kreacji nie mam uwag -Elżbieta nigdy nie oddaje pola,Camilla w swoim stylu, Catherine urzeka,Letizia olśniewa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie Letizia wygrała :)

   Usuń
  2. Dla mnie też. Po raz pierwszy w 2017 rok stylizacja jakiejś członkini rodziny królewskiej tak mnie zachwycila. Wyglądała przepięknie :)

   Usuń
 2. Wszyscy wyglądają pięknie, ale czy Królową zabiłoby gdyby pożyczyła jakiś ładny naszyjnik Sophie? Albo jakąś inna tiarę, bo w końcu ma ich dziesiątki? Kate wygląda jakby miała jej się szyja złamać pod ciężarem diamentów a Sophie w tej swojej biednej tiarze. Wiem, że jestem złośliwa, ale to przez pogodę... :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale masz 100% racji! Też mi żal Sophie, no chyba, że jej proponowali, a ona nie chciała? To już tylko oni wiedzą ;)

   Usuń
  2. Wydaje mi się, że Sophie jest na tyle skromną osobą, że nie potrzebuje żadnej ekstrawaganckiej biżuterii i nie musi się obwieszać jak Kate ;) Elżbieta na pewno by jej coś pożyczyła, w końcu (jeżeli wierzyć pogłoskom) to jej ulubiona synowa ;)

   Usuń
 3. Czy będą może przetłumaczone przemówienia, chociaż najważniejsze kwestie? Jestem zainteresowana przemówieniem Felipe w Westminster kwestia brexitu i Gibraltaru, proszę o linki jakby co, dziękuję z góry;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak znajdę jutro te przemówienia w całości, to mogę jakieś ważniejsze fragmenty przetłumaczyć. Ale to dopiero wieczorem, kiedy siądę nad tym na spokojnie po pracy :)

   Usuń
 4. Może rzeczywiście nie chce? Nie sądzę by miała problem ze skorzystaniem z królewskiego skarbca skoro robi to regularnie np. Kate.
  Jest gdzieś jakieś zdjęcie Lady Gabrieli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać ją ,,zamazaną" tutaj za Letizią: https://pbs.twimg.com/media/DEj8OP-U0AAAOyO.jpg

   Nie ma zdjęć z bankietu, gdzie byłoby ją normalnie widać :( Tak samo jak hrabiny Wessex,.

   Usuń
 5. Letizia prezentowała się zdecydowanie najlepiej. Kate ładnie, ale trochę przesadziła z tym wszystkim, wielki naszyjnik i tiara trochę się gryzą.

  OdpowiedzUsuń