Ostatnie wydarzenia.

www.zimbio.com / www.dailymail.co.uk

Księżna Kornwalii w poniedziałek (17 lipca) będzie obchodzić swoje 70 urodziny! Z tej okazji w czwartek zorganizowała małe przyjęcie w Clarence House na które zaprosiła kilka znanych osób, w tym: Mario Testino, królewskiego fotografa Arthura Edwardsa, Joannę Lumley czy Darcey Bussell. Na przyjęciu obecny był także książę Karol. 

Dzień wcześniej księżna zorganizowała spotkanie z uczniami ze szkół Hemlington Hall Academy i Berkeley Primary School z Londynu, które przyjechały do Clarence House specjalnym, piętrowym autobusem w towarzystwie Davida Walliamsa. Małe przyjęcie miało na celu świętowanie konkursu literackiego, gdzie przedstawiono 70 książek, które będą czytane w 70 szkołach. Przypomnę, że Camilla jest patronką wielu organizacji, które zajmują się promowaniem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Księżna otrzymała w prezencie książki dla wnuków: ,,Jestem podekscytowana byciem patronką tak wielu organizacji charytatywnych. To jest coś co kocham. Nie jest to dla mnie trudne, bo po prostu to uwielbiam. Znam bardzo dużo książek, ponieważ czytam je moim wnukom, a one będą walczyć o te regały".

www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com

Książę Walii zainaugurował organizację Royal Parks w Hyde Parku, które powstały w wyniku połączenia Royal Parks Agency i Royal Parks Foundation. Karol zwiedził małą szkółkę, która będzie mieścić 500 000 kwiatów i krzewów do wszystkich parków królewskich, aby zredukować transport i zakup nowych roślin. Na miejscu książę poznał dzieci, które zajmują się hodowaniem owadów oraz spróbował swoich sił w łapaniu ich na trawie ;)

* * * * *
www.twitter.com

Hrabina Wessex, książę i księżna Kentu, księżniczka Michael z Kentu oraz Zara i Mike Tindall byli obecni ostatnio na meczach tenisa na Wimbledonie. 


W tą niedzielę książę i księżna Cambridge będą obecni na finale mężczyzn na Wimbledonie! Zapewne Catherine jako patronka będzie wręczać puchary :)

* * * * *
www.dailymail.co.uk

W czwartek para królewska z Hiszpanii została oprowadzona po Katedrze Westminster w towarzystwie księcia Harry'ego, a tego dnia Felipe uczestniczył także z księciem Andrzejem w forum o biznesie, który jest ulubionym tematem księcia Yorku.
Wieczorem w Guildhall zorganizowano bankiet dla pary królewskiej na którym obecna była księżniczka Anna i jej mąż Timothy Laurence.

www.twitter.com
www.twitter.com

W piątek Felipe i Letizia oficjalnie pożegnali się z królową i księciem Filipem w Pałacu Buckingham po trzydniowej, bardzo udanej wizycie w Wielkiej Brytanii.

www.twitter.com

W czwartek królowa i książę Filip odwiedzili nową siedzibę New Scotland Yard, gdzie spotkali się z policjantami. Pokazano im specjalistyczny sprzęt oraz opowiedziano o pracy funkcjonariuszy, którzy m.in. służyli podczas ostatnich ataków w Londynie.

* * * * *
www.twitter.com

Księżna Cambridge odwiedziła w czwartek wieczorem Natural Museum History z okazji odsłonięcia nowego szkieletu wieloryba, który zastąpił słynny szkielet dinozaura. Catherine obejrzała także nową wystawę ,,Zatoki Cudów".

www.zimbio.com
www.zimbio.com

W czwartek wieczorem również książę Harry miał wyjście. Tym razem był obecny na premierze filmu ,,Dunkirk". 
Tego dnia książę William spotkał się z damską drużyną piłki nożnej, gdzie zdradził, że próbował uczyć grać George'a, ale on nie za bardzo to lubi. Mimo to, William stara się zachęcać dzieci do zabawy i angażować je w sport.

5 komentarzy

 1. Z powodu wizyty Kate i Williama w Polsce zupełnie wyleciało mi z głowy,że w poniedziałek Camilla ma 70 urodziny !:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Księżna Kentu to rzadki widok, właściwie dlaczego?
  Zdjęcia Mike'a i Zary są urocze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ księżna Kentu od dawna wycofała się z pełnienia królewskich obowiązków i pojawia się głównie podczas ważniejszych uroczystości (Trooping the Colour czy święta Bożego Narodzenia).

   Usuń
 3. Wysyłasz/wysłałaś może list z okazji urodzin Camilli? :)

  OdpowiedzUsuń