Serial ,,Victoria" już wkrótce + nowy dokument o księżnej Dianie.

www.pinterest.com

1 odcinek 2 sezonu serialu ,,Victoria" zostanie wyemitowany 27 sierpnia (niedziela) na kanale ITV o godzinie 21:05 czasu angielskiego! :) Niestety ciężko mi określić kiedy i czy w ogóle ten sezon będzie emitowany w Polsce, ale jeśli pojawią się tylko jakieś informacje na ten temat, to na pewno Wam o tym napiszę.

* * * * *
Embed from Getty Images

Stacja ITV zapowiedziała kolejny dokument o księżnej Dianie, który zostanie wyemitowany 29 sierpnia (wtorek) o godzinie 20:00 (czasu angielskiego). ,,Diana: The Day Britain Cried" będzie opowiadał o dniu pogrzebu księżnej, w którym wypowiadać się będą m.in. oficerowie, którzy nieśli trumnę Diany oraz Sir Malcolm Ross, który był odpowiedzialny za organizację pogrzebu. 

* Sir Malcolm Ross: ,,Miałem plan na pogrzeb wszystkich członków Rodziny Królewskiej, ale oczywiście nie na ten. Nikt nie wiedział czy to powinien być pogrzeb rodziny Spencerów, czy to będzie królewski pogrzeb. Księżna Diana nie była już członkiem rodziny królewskiej.

Mieliśmy zaledwie pięć dni na zorganizowanie tego pogrzebu, który był ogromnym przedsięwzięciem.  Problemem nie było tylko kogo zaprosić, ale także jak zdobyć dwa tysiące indywidualnych zaproszeń i szybko je dostarczyć.
Ogromna liczba ludzi chciała przyjść i ogromna liczba ludzi myślała, że powinni przyjść. I w jakiś sposób musieliśmy zadecydować, którzy
powinni naprawdę się pojawić. Weszliśmy więc do świata Diany przeglądając jej listę świątecznych kartek oraz rozmawiając z naprawdę bliskimi jej przyjaciółmi."

W dokumencie zostanie także wspomniane kontrowersyjne przemówienie hrabiego Spencer'a (brata księżnej Diany) z Opactwa Westminster, a oficerowie gwardii walijskiej opowiedzą jak wyglądały ich przygotowania do noszenia trumny księżnej, ogromnej ochronie podczas trwania uroczystości oraz o reakcji ludzi na całym świecie.

Jestem bardzo ciekawa tego dokumentu, choć przypuszczam, że będzie się go trochę ciężko oglądało.

* Na podstawie artykułu z Daily Mail.

3 komentarze

 1. A czy można obejrzeć gdzieś w Internecie pierwszy sezon?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem tak: legalnie się nie da :)
   Wersje angielską widziałam gdzieś kiedyś, ale polskiej już nie.

   Usuń
 2. Mam nadzieję,że w Polsce pójdą po rozum do głowy i wyemitują nowy sezon :)

  OdpowiedzUsuń