Obchody 100 rocznicy I Wojny Światowej.

www.zimbio.com
W całej Wielkiej Brytanii obchodzono w poniedziałek 100 rocznicę wybuchu I Wojny Światowej, dlatego w wielu uroczystościach uczestniczyła cała Rodzina Królewska.
Królowa, która obecnie przebywa na wakacjach w Szkocji wzięła udział we Mszy Św. w Crathie Kirt w Aberdeenshire, a książę Filip pojawił się w Sandringham.
www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk
Książę Karol wraz z premierem Wielkiej Brytanii wziął udział w uroczystości w katedrze w Glasgow, książę Andrzej był obecny w Katedrze św. Anny w Belfaście w Irlandii Północnej, a księżna Kornwalii pojawiła się w Westminster Abbey W Londynie.
www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk
Książę William, książę Harry i księżna Catherine obchodzili rocznicę wybuchu I Wojny Światowej w Belgii. Na miejscu przywitała ich Królowa Matylda i Król Filip. Oprócz nich na uroczystościach pojawili się także prezydent Francji - Francois Hollande i prezydent Niemiec - Joachim Gauck.
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Po uroczystości zwiedzili cmentarz wojskowy St Symphorien, a wieczorem pojawili się wraz z arcybiskupem Canterbury Justin'em Welby z latarniami na ceremonii w St Symphorien Military Cemetery w Mons.
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
Następnego dnia przybyli do Tower of London, gdzie zobaczyli z bliska ,,morze czerwone" zrobione z ceramicznych maków. Każdy z 888.246 kwiatów jest hołdem dla poległych podczas I Wojny Światowej. Harry, William i Kate także włożyli w ziemię po jednym takim kwiatku.
* * * * *
www.tumblr.com
www.tumblr.com

Pojawiły się także 2 nowe zdjęcia ze spaceru Kate z Georg'em i ochroniarką w Ogrodach Kensington, ale dokładna ich data zrobienia nie jest nikomu znana ;)

7 komentarzy

 1. Charles i Camilla coraz bardziej pasują mi na przyszłych Monarchów. Coraz bardziej dystyngowani i tacy królewscy. Przy nich Will i Kate to takie uczniaki.;) Ale na każdego przyjdzie pora. Niech się cieszą póki co "w miarę normalną" codziennością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :)
   Mimo niechęci wielu osób, to myślę, że Karol będzie dobrym Królem, a mając przy sobie ukochaną tym bardziej będzie mu łatwiej :)

   Usuń
  2. zgadzam się, na pewno będzie godnie reprezentował kraj jako król, a Camilla spełni się w roli królewskiej małżonki. szkoda tylko, że są jeszcze osoby, które cały czas wypominają jej romans z Karolem i oceniają ją tylko przez to, co stało się w przeszłości, a nie dostrzegają, że doskonale radzi sobie z rolą księżnej. powiedziałabym nawet, że o wiele lepiej niż Diana.

   Usuń
  3. Niestety najłatwiej oceniać przez pryzmat przeszłości, nawet nie próbując spojrzeć na teraźniejszość. Cały czas mam wrażenie, że ludzie widzą przed oczyma tylko obraz biednej, skrzywdzonej Diany. A przecież ona taka niewinna to nie była.

   Usuń
  4. Ani Karol ani Diana święci nie byli...ale to każdy z nas wie ;)
   Czas idzie do przodu i ja po Camilli widzę duże zaangażowanie, chęć i zadowolenie z pełnienia królewskich obowiązków u boku Karola :-)

   Usuń
 2. Jestem OGROMNĄ fanką Brytyjskiej Rodziny Królewskiej ! Uwielbiam tą rodzine :D Świetny blog , super sie go czyta ! :) Szkoda , że dopiero teraz go odnalazłam :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje Ci bardzo ;) Milo mi jesli ktos docenia moja prace wlozona w prowadzenie i pisanie bloga ;)

  OdpowiedzUsuń