Hrabina Wessex w Wittering / Księżniczka Anna w Etiopii.

www.dailymail.co.uk
Wczoraj Hrabina Wessex spędziła dzień z żołnierzami i ich rodzinami w RAF Wittering. Sophie jako Honorowy Air Commodore jest regularnym gościem w bazie lotniczej, gdzie oglądnęła z bliska samolot Grob Tutor używany przez członków Cambridge University Air Sqaudron do szkoleń.
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
Następnie Hrabina otworzyła centrum dla rodziny w Szkole Podstawowej w Wittering, gdzie spotkała się z uczniami i ich rodzicami.
www.dailymail.co.uk
Sophie podczas wizyty wzięła na ręce 3 - miesięcznego Rowana, który bardzo chętnie próbował ssać jej palec ;)

 * * * * *
www.facebook.com/TheBritishMonarchy
 2 dni temu księżniczka Anna rozpoczęła wizytę w Etiopii aby zobaczyć na własne oczy jak Save the Children (organizacja charytatywna, której jest patronem od 1970 roku) pomaga najbardziej bezbronnym dzieciom na całym świecie.
Anna odwiedziła wioskę Dongore Furda Kebele, gdzie spotkała się z lokalną społecznością i wolontariuszami.
www.facebook.com/TheBritishMonarchy
www.facebook.com/TheBritishMonarchy
Następnego dnia odwiedziła obóz dla uchodźców Tierkidi, którzy uciekli z Sudanu Południowego.
Bardzo mnie to cieszy, że księżniczka tak się angażuje i w końcu informacje z jej wizyt zaczynają być publikowane :)

6 komentarzy

 1. Ewidentnie Sophie uwielbia dzieci ze wzajemnością.;)
  Po ponad 40 latach patronowania organizacji chyba wreszcie powinna się zacząć angażować w jej działania.;) Żartuję oczywiście. Nie wątpię, że wcześniej też ją wspierała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że wspierała :)
   Problem jest taki (dla mnie:P), że jest bardzo mało informacji o jej wizytach, a o zdjęciach nie wspominając :(

   Usuń
 2. Wszyscy mówią że Kate nie ma tylu obowiązków bo nie jest żoną bezpośredniego następcy tronu a co ma w tym wypadku powiedzieć Sophie? Ona też nie jest żoną następcy tronu a ma jednak codziennie jakieś wyjścia, dużo pracuje i widać efekty. Nie mówię że Kate jest leniem [bo nie jest] tyle że mogła by częściej udzielać się (tak wiem zostanę teraz zhejtowana że Kate w ciąży, że cierpi na hy...cośtam itd.)
  Kocham Kate ale Sophie to u mnie numer 1 w rodzinie królewskiej :DD Najcudowniejsza i najukochańsza <3 byłaby wspaniałą królową a może kto wie? Kiedyś nią zostanie (królowa Wiktoria też była 18 w kolejce do tronu i jakoś jej się udało;)) Pozdrawiam cię Agnieszka prowadzisz fantastyczny blog kocham tu wchodzić <3 buziaki L.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kate ma mało wyjść oficjalnych teraz ze względu na ciążę, a wcześniej pewnie ze względu na opiekę nad Georg'iem :)
   Osobiście myślę też, że wiele razy była gdzieś nieoficjalnie (bez dziennikarzy) stąd też nie mamy o tym informacji.
   Podobno w listopadzie księżna ma wrócić do pełnienia obowiązków królewskich - zobaczymy :)
   Sophie i Edward mają swój kalendarz wypełniony po brzegi (jak patrzę na oficjalną stronę BRK to ciągle coś im dopisują), no i poza tym nie mają już tak małych dzieci :) Razem mają więcej wyjść niż następca tronu - książę Karol łącznie z żoną Camillą.
   Poza tym dziękuję Ci bardzo za komplement! To dla mnie bardzo ważne i cieszę się, że moja praca i serce włożone w prowadzenie bloga jest zauważalne i się podoba :))

   Usuń
  2. prawda jest taka, że od chwili, kiedy urodziła George'a tak naprawdę mało podejmowała obowiązków. i moim zdaniem wykręcanie się opieką nad dzieckiem, kiedy ma do dyspozycji nianię 24h na dobę jest mało przekonywujące.. patrząc na inne księżne, które także mają dzieci, wykonują swoje obowiązki, co chwila się gdzieś pojawiają, jeżdżą z wizytami... to jest oczywiście tylko moja opinia, ale jak dla mnie Kate trochę wykorzystała to, że ma małe dziecko i ograniczała swoje obowiązki, nie mówię oczywiście o tych obecnych tygodniach kiedy źle się czuje. chociaż mówienie, że Kate cierpi na hy... też jest chyba wygórowane, bo normalnej kobiecie w ciąży powiedzieliby, że ma zwyczajne mdłości i tyle :P

   Usuń
  3. Ale jest księżną i może się tym ,,tłumaczyć" :P
   Wiem, że łatwo się wykręcić opieką nad dzieckiem..ale William wtedy też za wiele nie miał wyjść ;)
   W sumie to nie wiemy co tak naprawdę wtedy robili...nie mnie to oceniać choć jest to czasami irytujące jak porównuje się pracę księżniczki Anny czy Sophie i Edwarda.

   Usuń