Jaki będzie 2016 rok dla Rodziny Królewskiej?

Dzisiaj 31 grudnia i zapewne większość z Was przygotowuje się właśnie do Sylwestrowej zabawy. Ja tymczasem znalazłam w końcu czas po powrocie do UK aby napisać m.in. jaki będzie ten nowy rok dla Rodziny Królewskiej?

www.britain-magazine.com

W 2016 roku czekają nas przede wszystkim obchody 90 Urodzin Królowej! To będzie niezwykła okazja do zobaczenia rodziny królewskiej, a zwłaszcza monarchini. Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia, ale oficjalne obchody urodzin odbędą się od 10-12 czerwca. Co będzie się działo wtedy w Londynie? Na głównej ulicy prowadzącej do pałacu Buckingham (The Mall) zgromadzą się tłumy ludzi, w St Paul's Catherdral odbędzie się uroczysta Msza Św., ale nie zabraknie także tradycyjnych obchodów Trooping the Colour. Co ciekawe w tym samym czasie książę Filip będzie obchodził 95 urodziny! Huczne obchody urodzin królowej odbędą się także na terenie Zamku Windsor od 12-15 maja, gdzie będzie można zobaczyć 900 koni i 1500 osób (w tym muzycy, tancerze, chór, znani aktorzy i artyści). Będzie się działo! :-)

www.popsugar.com

W 2016 roku będziemy obchodzić 1 urodziny księżniczki Charlotte! Jej urodziny były wg mnie jednym z ważniejszych wydarzeń w tym roku w rodzinie królewskiej :) W styczniu jej starszy brat, książę George pójdzie do przedszkola, a na wiosnę książę i księżna Cambridge odbędą swoją pierwszą podróż do Indii, gdzie prawdopodobnie nie zabiorą ze sobą dzieci. 

Książę Karol będzie miał również ważne wydarzenie! Mianowicie jego organizacja charytatywna The Prince's Trust będzie obchodzić swoje 40 lecie. Z tej okazji znani prezenterzy Ant i Dec nakręcili film dokumentalny o następcy tronu, w którym pojawią się książę William i Harry. Dokument zostanie wyemitowany w Anglii w poniedziałek 4 stycznia na kanale ITV o godz. 21:00.

W sierpniu Zara Tindall będzie walczyć w jeździectwie konnym o kolejny medal na IO w RIO. Mamy więc komu kibicować. Być może po IO Zara postanowi mieć 2 dziecko? Zobaczymy! ;)

* * * * *
www.dailymail.co.uk

W niedzielę rodzina królewska wzięła udział w nabożeństwie, które odbyło się w Sandringham. Królowa na miejsce dojechała samochodem, a reszta rodziny (książę i księżna Cambridge, książę Harry, książę Filip, książę Karol, księżniczka Anna, książę Andrzej i księżniczka Eugenia oraz Zara i Mike Tindal) udali się na nogach.

www.dailymail.co.uk

W Nowym Roku życzę Wam sukcesów, szczęścia, spełnienia marzeń i planów, które sobie wyznaczyliście oraz zdrowia i uśmiechu na co dzień! Wszystkim blogerom życzę wytrwałości w pisaniu i ciągłej weny twórczej w tworzeniu nowych notek :-)

9 komentarzy

 1. Wszystkiego Dobrego w Nowym roku!
  często czytam twojego bloga, ale nigdy nie komentuję..Gratuluję Ci tak fajnego redakcyjnego talentu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedno jest pewne w tym roku nie będziemy się nudzić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, zwłaszcza, że u innych RK również będzie ciekawie :)

   Usuń
 3. kto odziedziczy tytul ksiecia kentu po smierci edwarda lub tytul ksiecia yorku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po śmierci Księcia Kentu tytuł odziedziczy jego najstarszy syn Hrabia St Andrews ale nie będzie miał tytułu HRH- Jego Królewska Wysokość tylko tytuł Księcia Kentu. A jeśli chodzi o tytuł Księcia Yorku to niestety Andrzej nie ma syna więc tytuł prawdopodobnie przejdzie do Korny i zostanie odtworzony w przyszłości np. dziecko Georga może będzie miało ten tytuł ;)

   Usuń
 4. Nowy wyglad jest super! ;) w Pl ten program będzie niedostępny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje :) Co do programu to chyba nie ma ITV w Polsce. Jesli udostepnia dokument to na pewno o tym napisze :)

   Usuń
 5. ale ładny nagłówek :) swoją drogą jestem bardzo ciekawa tego programu, dobrze, że ITV można oglądać online :)

  OdpowiedzUsuń