Ostatnie wydarzenia.

www.dailymail.co.uk

Przepraszam za długą nieobecność, ale sprawy prywatne nie pozwoliły mi na pisanie aktualności. Dzisiaj jednak nadrabiam zaległości i wracam do pisania :)

Księżna Cambridge odwiedziła dzisiaj Centrum Uzależnień w Warminster, które pomaga w edukacji, szkoleniach i rozwoju osób uzależnionych. Catherine spotkała się tam z nauczycielami i egzaminatorami szkoleń oraz poznała studentów, którzy uzyskali dyplomy z wyróżnieniem. W tym samym czasie książę Cambridge wręczył medale 22 medykom wojskowym, którzy pomagali w walce z wirusem Ebola. Po paradzie William miał ze wszystkimi spotkanie ,,przy herbacie", gdzie były obecne także rodziny lekarzy i pielęgniarek.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Wczoraj para książęca pomagała zbierać pieniądze na organizacje charytatywne razem z ICAP. Co roku ICAP w City of London organizuje takie wydarzenie, w którym z wielką chęcią po raz pierwszy uczestniczyła w tym roku księżna. William i Kate zwiedzili także biura, zagrali nawet w ping-ponga (tenis stołowy), a przede wszystkim rozmawiali przez telefony z klientami aby uzbierać jak najwięcej pieniędzy.

Halo halo? :) / www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

We wtorek wieczorem w Pałacu Buckingham odbyło się Diplomatic Reception w którym uczestniczył także książę William z Catherine. Co ciekawe tym razem księżna ubrała na tę okazję ulubioną tiarę księżnej Diany - The Cambridge Lover's Knot Tiara! Więcej o tej tiarze pisałam TUTAJ.

www.zimbio.com

W środę książę William odwiedził Birmingham, gdzie udał się do Saltley Academy w którym zapoznał się z programem ,,Football for Peace", a także wziął udział w spotkaniu z dziećmi w ramach kampanii znęcania się nad ludźmi ,,Diana Award" w Bournville College. Książę rozmawiał również z mieszkańcami miasta, a następnie razem z burmistrzem odsłonił 10 pamiątkowych tablic osób, które w Birmingham otrzymały krzyż Wiktorii (najwyższe odznaczenie w Wielkiej Brytanii).

* * * * *
www.zimbio.com

Ostatniego dnia wizyt w RPA książę postanowił odwiedzić Nelson Mandela Foundation Centre of Memory. Harry mógł tam zobaczyć m.in. paszport Mandeli, jego osobiste rzeczy oraz pamiątkowe zdjęcie jego matki, księżnej Diany z prezydentem z 1997 roku. Na miejscu spotkał się także z żoną Nelsona - Gracią Machel.
 
www.zimbio.com

www.zimbio.com

 Tego dnia książę rozmawiał także z Prezydentem RPA - Jacobem Zuma, następnie pojawił się w domu kultury w Johannesburgu, gdzie wysłuchał krótkiego koncertu hip-hop'owego oraz rozmawiał z artystami. Na koniec wizyt odwiedził Siyabonga Secondary School, gdzie rozmawiał z dziećmi m.in. o swoich 10 latach spędzonych w armii.

11 komentarzy

 1. cieszę się, że Kate założyła właśnie tę tiarę :) miejmy nadzieję, że teraz coraz częściej będzie używana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy jutro pojawi się jakiś post?

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej a opiszesz dalsza czesc wizyty harrego w afryce? To bardao interesujace i warte opisania. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, napisze. Tak naprawde zostal mi do opisania ostatni dzien wizyt :)

   Usuń
  2. Super . Bardzo dziekuje :) a mam takie niezwiazne bezposrednio z monarchia pytanie,ale bardzo mnie interesuje czy bylas kiedys w szkocji i jakie sa twoje wrazenia? Mys,e wlsanie o odwiedzeniu tego kraju ,ale nie jestem pewna ...bylabym wdzieczna za twoja opinie.

   Usuń
 4. Chyba zrobili te pare wyjsc ,bo podonmo ksieciu harremu znow odwysyly sie slupki poparcia a im obnirzyly

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobniez na wyjscia kate przychodzi coraz mnien ludzi, od 2014 spada liczba ogladajaych jej wyjscia, przeciez ta wizyta w nowym yorku to byl smiech na seli, ile tam byla gora 12 osob pod hotelem? Prasa angielska lubi kamac ze kna taka popularna a ludzie wcale nie przychadza.. a np. Na wizyty ksiecia harego coraz wiecej ludzi.. ciekawe...hmm

  OdpowiedzUsuń
 6. A wiadomo czy Kate otrzymała w końcu order domowy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otrzymała podobno we wrześniu Royal Family Order, ale nie ubrała go na żaden oficjalny bankiet.

   Usuń