Pierścionki zaręczynowe - cz.I.

Dzisiaj chciałam Wam przedstawić pierścionki zaręczynowe, które otrzymały panie w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej.

www.pinterest.com

Królowa Victoria otrzymała złoty (18K) pierścionek - węża, który był symbolem wiecznej miłości. W środku znajdował się szmaragd, w oczodołach węża malutkie rubiny, a w jego ustach małe diamenty.

www.pinterest.com

Królowa Matka (Elżbieta) od księcia Yorku otrzymała pierścionek z szafirem i diamentami. Od 1950 roku przestała go jednak nosić, na miejsce którego wybrała pierścień z dużą perłą, otoczoną diamentami.

www.pinterest.com
www.pinterest.com

Królowa Elżbieta II od księcia Filipa otrzymała pierścionek z 3 karatowym diamentem, otoczonym 5 mniejszymi kamieniami. Książę Edynburga nie miał pieniędzy na zakup nowego, dlatego z pomocą przyszła jego matka (księżna Alicja), która przekazała mu swoją tiarę. Z niej wykorzystano diamenty, które umieszczono także w bransoletce, którą Filip wręczył Elżbiecie jako prezent ślubny.Księżniczka Małgorzata otrzymała pierścionek zaprojektowany przez męża. Czerwony kamień (rubin) był otoczony brylantami, który jako całość przypominał różę (na cześć drugiego imienia księżniczki).

www.pinterest.com
www.pinterest.com


Księżna Gloucester otrzymała pierścień z koralowcem. Bardzo ciężko było znaleźć o nim więcej informacji, a sama księżna od wielu lat już go nie nosi.

www.pinterest.com

Księżna Kentu otrzymała pierścionek z owalnym szafirem i dwoma diamentami.

www.pinterest.com
www.royal.uk
 

Księżniczka Alexandra otrzymała pierścionek z owalnym szafirem, otoczonym z każdej strony diamentami. Ciekawostką jest, że księżniczka nosi go na prawej dłoni (tak jak jej matka), a nie na lewej jak jest w zwyczaju w Anglii czy USA.


www.pinterest.com

Księżna Michael z Kentu otrzymała pierścionek z okrągłym szafirem i diamentem, które należały wcześniej do księżnej Mariny (matki księcia Michaela z Kentu).

II część notki pojawi się po weekendzie.  
Który pierścionek podoba Wam się najbardziej? Czy jest tu jakiś podobny, który same chciałybyście dostać? :)

17 komentarzy

 1. Najbardziej charakterystyczny i nie do zapomnienia jest wąż Victorii.Ja bym na pewno nie chciała takiego dostać,bo nienawidzę gadów.Brrr:)
  Najbardziej wdzięczny,skromny i z moimi ulubionymi szafirami jest pierścionek księżnej Kentu.Choć
  to nie to samo co pierścionek Diany i Kate,o takim marzę.Ale o tym chyba będzie w następnej notatce:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, o pierścionku Diany a teraz Catherine będzie w następnej części :)

   Usuń
 2. Dla mnie wygrywa zdecydowanie pierścionek Elżbiety, a ten Victorii jest dość dziwny :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierścionek Victorii nie jest dziwny.
   Podejrzewam, że miał to być Uroboros, grecki symbol nieskończoności, który można odnosić także do miłości.

   Usuń
 3. Ostatnio w rodzinie były trzy zaręczyny. I żaden pierścionek nie podobał się mojemu dziadkowi: Za cienka obrączka i za mały kamień. Tutaj większość by mu się spodobała. A ja wolałabym ciut skromniejsze, ale najbardziej podoba mi się pierścionek księżniczki Alexandry.
  Ps.: Zapraszam do mnie na bloga: https://owszystkimioniczymbyjustyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W czasach naszych dziadków te pierścionki były naprawdę potężne :D Teraz to jakiś cienki sznurek i świecidełko wielkości kurzu ;) Mi podobają się te większe a najbardziej Kate i księżnej Diany oraz Elżbiety II

   Usuń
 4. Z królewskich najbardziej podoba mi się księżniczki Alexandry, ale ten, który dostałam osobiście spełnił wszystkie moje oczekiwania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja nie przepadam za pierścionkami z szafirami, rubinami itp. dlatego z tych wszystkich zdecydowanie najbardziej podoba mi się Elżbiety.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniały post! Zaskoczył mnie pierścionek Victorii, nigdy w życiu nie pomyślałabym o pierścionku z wężem. Dziwny jest też pierścionek księżnej Gloucester. Księżna Michael z Kentu musi lubić tego typu biżuterię ;) Z tych tutaj najbardziej podoba mi się pierścionek Elżbiety II

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie pierścionek Królowej Elżbiety II najpiękniejszy ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierścionek Księżniczki Alexandry najładniejszy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierścionek Wiktorii jest moim skromnym zdaniem beznadziejny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorąc pod uwagę, że Wiktoria dostała go blisko 180 lat temu, można stwierdzić, że moda się zmienia ;)

   Usuń
 10. Trzeba przyznać, brytyjska rodzina królewska ma się czym pochwalić. Nie jedna kobieta by im tego pozazdrościła, chociaż w obecnych czasach samemu, bądź na zamówienie można stworzyć coś jeszcze piękniejszego. I to nie koniecznie z wielkim kamieniem szlachetnym.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mają czym się pochwalić, przyznam się szczerzę, że całkiem nieźle. Fajnie tak jak można powzdychać do wielkiego świata

  OdpowiedzUsuń