Książę Harry w Nottingham + więcej.

www.dailymail.co.uk

Książę Harry odwiedził dzisiaj Nottingham, gdzie swoją wizytę rozpoczął od posterunku policji w którym oficjalnie otworzył nowy budynek. Na miejscu rozmawiał z policjantami głównie o przestępczości wśród młodych ludzi.
Od stojącej kobiety w tłumie przed posterunkiem dostał białą różę. Od 80-letniej pani otrzymał żelki haribo: ,,Skąd wiedziałaś, że je lubię?" - zapytał. ,,Bardzo dawno temu spotkałam księcia Karola i Dianę i zapytałam ich co lubisz. Odpowiedzieli, że Haribo" ;)

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Następnie książę pojechał do The National Ice Centre, gdzie przyglądał się treningom dzieci na lodzie od których dostał nawet własne łyżwy! Nie zdecydował się jednak ich użyć :)
Pod koniec dnia odwiedził Russell Youth Centre, które ma na celu zwiększenie szans młodych ludzi i zmniejszyć wśród nich przemoc. 

 * * * * *
www.dailymail.co.uk

Księżniczka Eugenie we wtorek wieczorem uczestniczyła w otwarciu wystawy Conservation Couture w Victoria and Albert Museum w Londynie. Swarovski i Elephant Family wraz z muzeum stworzyło ekskluzywną kolekcję masek, których inspiracją było królestwo zwierząt.

Elephant Family to organizacja założona przez Marka Shaunda (brata księżnej Kornwalii), która działa na rzecz ochrony azjatyckich słoni, tygrysów, orangutanów i innych zwierząt, którym grozi wyginięcie.


* * * * *
www.zimbio.com

Księżna Kornwalii wręczyła dzisiaj nagrody Man Booker Prize for Fiction 2016 w Guildhall w Londynie. Camilla jest miłośniczką czytania i podejmuje szereg zobowiązań, które dotyczą promocji czytania książek zarówno dzieci jak i dorosłych. Kilka dni temu uczestniczyła w Wells Festival of Literature.

www.dailymail.co.uk


Książę Walii odwiedził dzisiaj szpital St Mary w Londynie, gdzie spotkał się z pielęgniarkami, które zostały nominowane do tegorocznego Nursing Times Awards. Karol zwiedził tam różne oddziały, rozmawiał z pracownikami i pacjentami. W godzinach popołudniowych w Clarence House zorganizował przyjęcie dla pielęgniarek.

5 komentarzy

 1. Suknia strasznie źle leży na Eugenie

  OdpowiedzUsuń
 2. Mało się nie poplakalm na to zdanie o zelkach :/ . Wiem że to dziwne ale to że ludzie którzy poznali jego matke, zapewne 20 kilka lat temu ca najmniej, do dziś pamietaja co im powiedzila i starają się pokazać jej synowi, że wciąż jest dla nich ważny. To piękne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Harry'emu na pewno też jest miło jak ludzie opowiadają mu o spotkaniach z Dianą :)

   Usuń
 3. Suknia Eugenie to jakiś koszmar, wygląda, jakby była na nią za mała :(
  To na pewno był bardzo wzruszający moment dla Harry'ego, że ta Pani wspominała o spotkaniu kiedyś Diany, i że zapamiętała, co jej wtedy powiedziała :)

  OdpowiedzUsuń