Wizyta pary książęcej w Kanadzie + więcej.

www.dailymail.co.uk

Pod koniec czerwca książę Karol z żoną odbyli trzydniową wizytę w Kanadzie. Po przybyciu do miejscowości Iqaluit (odległej stolicy kanadyjskiej prowincji Nunavut, która jest blisko Arktyki) zostali przywitani przez tubylców, którzy zaprezentowali im lokalną kulturę oraz dali krótką lekcję języka Eskimosów. To właśnie tutaj Camilla nie wytrzymała i zaczęła się śmiać podczas śpiewu dwóch kobiet, o czym wspominałam Wam ostatnio tutaj :)

Następnie księżna uczestniczyła w oddzielnym spotkaniu z kobietami, a na zakończenie dnia wzięli udział w przedstawieniu, który odbył się w parku terytorialnym Sylvia Grinnell. 

Camilla i Karol założyli na chwilę specjalne okulary przeciwsłoneczne :) / www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Drugiego dnia książę i księżna przylecieli do Ontario, gdzie przywitała ich ogromna ulewa. Mimo nieznośnej pogody, para książęca była w dobrych humorach zwiedzając the Canadian Army Advanced Warfare Centre. Następnie złożyli wieniec w Trenton pod pomnikiem dla żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie. W trakcie wizyt mieli okazję także spróbować lokalnych produktów, w tym wina.

Trzeciego dnia książę Walii spotkał się z premierem Kanady - Justinem Trudeau, by następnie wraz z księżną Camillą i żoną premiera (Sophie Grégoire Trudeau) uczestniczyć w obchodach 150 urodzin Kanady. 

www.zimbio.com


www.dailymail.co.uk

Karol i Camilla odwiedzili także Canadian Museum of History, gdzie oficjalnie otworzyli nowy hol budynku oraz wyremontowane National Arts Centre, gdzie spotkali się z zaproszonymi gośćmi. Przed powrotem do Anglii, para książęca wspólnie zasadziła drzewo klonu cukrowego na terenie hali Rideau w Ottawie.

* * * * *
www.twitter.com
 
Drugiego dnia oficjalnej wizyty w Chinach, księżniczka królewska odwiedziła centrum dla dzieci Fengtai, które współpracuje z programem Save the Children. Następnie spotkała się ze sportowcami i organizatorami, którzy przygotowują się na zimowe Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpiadę, które odbędą się w Pekinie w 2022 roku. Wieczorem udała się na przyjęcie, które odbyło się w konsulacie brytyjskim i dotyczyło powiązań edukacyjnych pomiędzy Wielką Brytanią, a Chinami.
www.twitter.com
www.twitter.com

Trzeciego dnia odwiedziła instytut hydrobiologii w Chińskiej Akademii Nauk w Wuhan, jako patronka Whitley Fund for Nature. W Wuhan Business University, gdzie mieści się muzeum jeździeckie i szkoła księżniczka była świadkiem podpisania porozumienia między British Horse Society, a Uniwersytetem. Księżniczka Królewska miała także okazję zwiedzić szkołę jazdy konnej, gdzie spotkała się z nauczycielami i uczniami.

www.twitter.com
www.twitter.com

Ostatniego dnia Anna zwiedziła Yanghu Wetland Science Museum, by następnie udać się do Changsha, gdzie otworzyła nowe Centrum Kultury i Sztuki w Changsha Meixihi.
Potem wzięła udział w otwarciu konferencji ,,Children's Palliative Care in China -
Spreading the Hope", po której odwiedziła Butterfly Home Children's Hospital w Changsha. 

Jako kanclerz Uniwersytetu udała się na uczelnię Yuelu, gdzie obejrzała wystawę o przedsiębiorczości kobiet, która jest prowadzona we współpracy z Queen Mary, University of London (QMUL). Jej Królewska Wysokość była świadkiem podpisania porozumienia między Uniwersytetem Hunan, a QMUL w celu stworzenia nowego programu dla studentów.

* * * * *
www.dailymail.co.uk
 
Księżna Michael z Kentu jako patronka Society of Women Artists odwiedziła w środę The Mall Galleries, gdzie została zaproszona z okazji 156 rocznicy wystawy.

* * * * *
www.dailymail.co.uk
 
Księżniczka Eugenia szła na ceremonię zakończenia roku szkolnego w European School of Osteopathy, której jest patronką kiedy spotkała na swojej drodze Młodą Parę. W momencie zdecydowała się do nich podejść aby zrobić sobie wspólne zdjęcia. 
Pan i Pani Shaws byli z tej niespodzianki ogromnie szczęśliwi :)
* * * * *
www.dailymail.co.uk

 W sobotni wieczór książę Harry wraz ze znajomymi uczestniczył w British Summer Time Festival w Hyde Park w Londynie.
 
* * * * * 
 
Postanowiłam, że opisując wyjścia członków Rodziny Królewskiej skupię się bardziej na tych, którzy nie mają swoich polskich ,,królewskich" blogów :) Nie oznacza to, że nie będę pisać o Catherine, Williamie, Harry'm czy królowej, ale opisy ich wyjść będą ,,okrojone" do minimum aby nie powielać informacji. Chcę się skupić na powrocie do pisania notek tematycznych, bo pomysłów mam wiele, a czasu niestety już nie. 
Dziękuję wszystkim za opinie pod ostatnim postem, bo są dla mnie bardzo ważne :)

5 komentarzy

 1. Księżna Kentu wzięła udział także w oficjalnym nadaniu nazwy łodzi ratunkowej w Yorkshire. Nie mogę się już doczekać notek tematycznych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umknęła mi chyba ta informacja :( Czasami coś przeczytam i niby zapamiętam, że mam o tym napisać, a potem jednak zapominam. Podasz linka? :)

   Usuń
  2. Proszę :) https://twitter.com/ScottWicking/status/883700274904346625 Bardzo się ucieszyłem gdy zobaczyłem,że księżna miała nowe wyjście. Bardzo rzadko możemy ją zobaczyć.

   Usuń
 2. Marie Christine w tej błękitnej sukience wygląda jak mała dziewczynka :)Co za figura !
  Camilla zdobywa serca. Promienieje ciepłem, jest otwarta, serdeczna,ale zachowuje etykietę, godnie reprezentując Wielką Brytanię. A do tego zachowała normalność, duże poczucie humoru, dystans do siebie i świata. Dobrze,że Karol nie jest samotny w wypełnianiu obowiązków, ma podporę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokaldnie. Camilla coraz bardziej mnie zachwyca ;).

   Ps dalej chce mi się śmiać jak pomyślę o tym filmiku z tym śpiewem :p

   Usuń