Ostatnie wydarzenia.

www.twitter.com/KensingtonRoyal

W czwartek książę George poszedł do szkoły! W ten pierwszy i bardzo ważny dla niego dzień odprowadził go tylko tata - książę William, ponieważ księżna Catherine z powodu ciąży cierpi na poważne poranne mdłości. Oficjalnie mówiono, że bardzo zależało jej aby odprowadzić synka do szkoły i zastanawiano się nawet nad przesunięciem daty pójścia. Zdecydowano jednak, że książę pójdzie do szkoły tak jak wcześniej zaplanowano, co myślę było dobrym posunięciem, choć dla księżnej musiało to być bardzo przykre.


Po przyjeździe na teren szkoły, książę George wydawał się być bardzo nieśmiały (zapewne z powodu kamer i fotografów), ale przywitał się z panią dyrektor i dumnie weszli do środka. Książę Cambridge zdradził potem, że dzień w szkole był przyjemny i obyło się bez problemów :) 

Pamiętajcie, że w Anglii szkoły nie wyglądają tak jak w Polsce. Mam na myśli oczywiście tok nauczania i wiek rozpoczęcia. Tak naprawdę książę będzie miał na razie połączoną naukę z zabawą, tak samo jak mamy to w polskich przedszkolach.

* * * * *
Embed from Getty Images


W zeszłym tygodniu książę Walii z księżną Kornwalii odbyli oficjalną, trzydniową wizytę w Szkocji. Na zaproszenie księcia przyjechał do Szkocji także Prezydent Irlandii z małżonką, gdzie zostali przywitani i ugoszczeni w Dumfries House. Muszę zaznaczyć, że to właśnie dzięki księciu Walii XVIII-wieczny dom i jego kolekcja mebli zostały uratowane przed całkowitą sprzedażą, kiedy właściciele nie dawali sobie już rady z ich utrzymaniem. Od 10 lat Dumfries House jest otwarte do zwiedzania, a także pomaga kształcić umiejętności i zatrudnia wiele pracowników.


Po przyjeździe do Dumfries House, książę Karol pokazał prze prezydenckiej Grand Orrery - mechaniczny model układu słonecznego zbudowany około 1758 roku. Wieczorem wspólnie uczestniczyli w koncercie z okazji 25 rocznicy Classic FM.
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

2 dnia para książęca wzięła udział w spotkaniu z grupą mieszkańców, gdzie zaproszono nawet sobowtóra ,,Elvisa Presley'a"! ;) Książę Karol nie mógł się powstrzymać i postanowił chwilę potańczyć z Camillą.

Tego dnia odwiedzili także siedzibę Emergency One, która produkuje samochody dla służb przeciwpożarowych w Wielkiej Brytanii. Firma współpracuje z The Prince's Trust, która oferuje kursy szkoleniowe i praktyki dla elektryków samochodowych, konstruktorów autobusów, mechaników i malarzy samochodowych. Księżna miała okazję posiedzieć za kierownicą wozu strażackiego, gdzie nauczono ją jak włączyć światła i syrenę :)
Książę i Księżna odwiedzili również pobliski ogród botaniczny Netherthird. 


W piątek księżna Rothesay (taki tytuł Camilla ma w Szkocji) oficjalnie nazwała nowy statek powietrzny Marynarki Królewskiej podczas tradycyjnej ceremonii w Stoczni Rosyth w Fife. Po rozbiciu butelki whisky na kadłubie HMS Prince of Wales księżna wygłosiła krótkie przemówienie. Następnie książę Karol odwiedził Patrick Geddes Centre i Scottish Lime Center Trust, gdzie spotkał się ze studentami zajmującymi się tradycyjnym rzemiosłem. W tym czasie księżna Camilla odwiedziła Dom Bruar, gdzie sprzedaje się tradycyjne szkockie jedzenie, napoje i odzież.

* * * * *
Embed from Getty Images

W weekend Zara Tindall uczestniczyła w konkursie Whatley Manor International Horse Trials, gdzie zabrała ze sobą córeczkę Mię. Towarzyszył jej oczywiście mąż Mike, a także księżniczka Anna. Mia nadal skrada moje serce i widać po zdjęciach, że niezła z niej ,,agentka"! Z resztą sami zobaczcie ;)

Artykuł i więcej zdjęć znajdziecie także na Daily Mail Tutaj.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

3 września hrabina Wessex z córką - lady Louise zostały zauważone podczas Burghley Horse Trials. Sophie wyraźnie zadowolona korzystała z wolnego i czasu i chodziła po sklepie Land Rover, a Louise spędzała czas z koleżanką.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Księżniczka Beatrice oraz księżna Yorku uczestniczyły ostatnio w ślubie Elizy Ferguson i Harry'ego Cobb w Hampshire.

* * * * *
Stwierdziłam, że ostatnich wyjść księcia Williama i Harry'ego nie będę opisywać, gdyż znajdziecie je dokładnie opisane na blogach dziewczyn :)

Jutro wieczorem na blogu pojawi się nowy post Kamila - dotyczący księżniczki Alexandry, a w środę będziecie mogli przeczytać moje wrażenia ze zwiedzania Pałacu Kensington.
Na blogu wkrótce pojawią się posty tematyczne, ale zdradzę Wam, że niektóre będą dotyczyć królowej Wiktorii, ponieważ serial ,,Victoria" tak na mnie wpłynął, że muszę coś o niej napisać :)

2 komentarze

  1. Wizyta w Szkocji bardzo udana, uwielbiam te zdjęcia z tańca Karola i Camilli.
    George rzeczywiście wydawał się troszkę zdenerwowany, ale mam nadzieję, że już się oswoił :)
    Nie mogę się doczekać tych postów o królowej Wiktorii, chętnie dowiem się na jej temat więcej

    OdpowiedzUsuń
  2. Mały cudny! Zawsze jak patrze na Camillę to przypomina mi się Diana.

    OdpowiedzUsuń