Garden Party w Pałacu Buckingham / Książę William gra w polo + więcej

www.twitter.com/RoyalFamily

W czwartek odbyło się Garden Party w Pałacu Buckingham, zorganizowane z okazji wręczenia nagród ,,the Duke of Edinburgh Gold Awards". W związku z tym księcia Filipa prezentowali wspólnie: książę Edward, hrabina Wessex, księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenie i książę Cambridge.

Embed from Getty Images
 
Embed from Getty Images

* * * * * *
W piątek książę William wziął udział w meczu polo w Cirencester Park, gdzie obecna była także Zara Tindall.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
 
Księżna Catherine została wczoraj zauważona w Houghton Horse (zawody konne) z dziećmi: księciem George'm i księżniczką Charlotte.

 * * * * *
Embed from Getty Images

W czwartek Księżna Kornwalii z okazji 21 rocznicy istnienia wiadomości 5 News odwiedziła siedzibę telewizji ITN. Camilla zobaczyła telewizję ,,od środka", gdzie pokazano jej studio, pomieszczenia z kamerami i sprzętem do edycji obrazu. Księżna rozmawiała z prezenterami i całą obsługą, a na koniec symbolicznie przekroiła tort.

Embed from Getty Images

W piątek pojawiła się w Gloucestershire, gdzie odbyła kilka spotkań. Pierwszym z nich było Sexual Assault Referral Centre, które pomaga osobom dotkniętym wykorzystaniem seksualnym. Księżna spotkała się z osobami, które tego doświadczyły oraz dowiedziała się w jaki sposób centrum im pomogło lub pomaga nadal.

Następnym miejscem, które odwiedziła była szkoła podstawowa, w której spotkała się z uczniami i wolontariuszami, którzy zachęcają najmłodszych do rozwijania umiejętności czytania i pisania. Camilla przez kilka minut czytała także wybrane książki dzieciom w Klubie Lego w szkolnej bibliotece.

Ostatnim punktem wizyty było otwarcie South West Ambulance Service 999 Control Hub, gdzie podziękowała osobiście wszystkim pracownikom za udzielanie pomocy, szkolenie i odwagę w tym co robią na co dzień.

4 komentarze

 1. Chyba Camilla bardzo lubi czytać dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Księżna bardzo promuje czytanie, a zwłaszcza wśród dzieci :)

   Usuń
 2. Mina Camilli jak kraje tort bezcenna :D w stylu "a jak spadnie?" xD

  OdpowiedzUsuń