Plan i informacje dotyczące ślubu księcia Harry'ego z Meghan Markle.

www.express.co.uk

Tak jak obiecałam, w jednym poście chcę umieścić główne informacje dotyczące ślubu księcia Harry'ego z Meghan Markle.

Ślub odbędzie się w Kaplicy na terenie Zamku Windsor. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 12:00 czasu angielskiego (13:00 w Polsce). Goście będą zajmować swoje miejsca oczywiście o wiele wcześniej (od 9-11 rano), a Rodzina Królewska pojawi się ok. 11:20, gdzie będzie wchodzić do kaplicy bocznym wejściem (Gailee Porch).

Książę Harry i książę William jako świadek będą witać specjalnie zaproszonych 1 200 gości w Horseshoe Cloister, który znajduje się przed Kaplicą.

Następnie przyjedzie królowa wraz z księciem Filipem, który mimo niedawnej operacji stawu biodrowego ma pojawić się na ślubie wnuka.

Meghan Markle przyjedzie do Kaplicy ze swoją mamą (Doria Ragland), która po przyjeździe na miejsce wejdzie do środka bocznym wejściem. Przyszła księżna uda się w kierunku głównego wejścia, gdzie będzie na nią czekać tata (Thomas Markle) oraz druhenki i pazie. Meghan nie zdecydowała się na główną druhnę, ponieważ nie chciała wybierać tylko jednej osoby spośród wielu przyjaciółek.

Cała uroczystość będzie trwać maksymalnie 1 godzinę. Ok. godziny 13:00 para wyjdzie przed Kaplicę aby pozdrowić zgromadzone tłumy gości. Następnie wsiądą do karocy i przejadą wyznaczoną trasę po Windsorze, która zajmie im ok. 25 minut by potem wrócić do Zamku na przyjęcie weselne, gdzie będzie obecnych 600 gości.

Książę Karol zorganizował dla Pary Młodej drugie przyjęcie (tak samo jak dla Williama i Catherine), które odbędzie się we Frogmore House, w którym będzie uczestniczyć już tylko najbliższa rodzina i przyjaciele Harry'ego i Meghan. Myślę, że będzie to okazja do ponownego zobaczenia Młodej Pary, w tym drugiej sukienki przyszłej księżnej :)

Noc poślubną para spędzi w Zamku Windsor, by następnie wrócić do Pałacu Kensington, gdzie ich przyszły apartament jest już prawie na wykończeniu. Przyszła para książęca będzie mieszkać obok księcia Williama i księżnej Catherine (w byłym apartamencie księcia i księżnej Gloucester, którzy z tej okazji specjalnie przenieśli się do mniejszego).

Kaplica Zamku Windsor w dniu ślubu księżnej Kornwalii i księcia Walii / www.mirror.co.uk


 NABOŻEŃSTWO:

Nabożeństwo będzie prowadzone przez David'a Connor'a (dziekana Windsoru), ale to przed Justin'em Welby (arcybiskup Canterbury) para złoży uroczystą przysięgę.

Książę Harry chciał aby rodzina ze strony matki (księżnej Diany) wzięła czynny udział w uroczystości, w związku z tym starsza siostra zmarłej księżnej - Lady Jane Fellowes przeczyta czytanie. Szczerze powiem, że bardzo spodobał mi się ten pomysł.

MUZYKA

Podczas uroczystości będzie śpiewać chór kaplicy św. Jerzego. Towarzyszyć im będzie 19-letni wiolonczelista Sheku Kanneh-Mason, który wygrał Young Musician BBC w 2016 roku i Karen Gibson z The Kingdom Choir. Wystąpi także orkiestra z udziałem walijskiej sopranistki Elin Manahan Thomas. Towarzyszyć jej będzie trębacz David Blackadder, organista Luke Bond i trębacze z Household Cavalry.

KWIATY

Meghan Markle wybrała kwiaciarnię Philippy Craddock, która zajmie się wystrojem Kaplicy. Przyszła księżna lubi białe róże, naparstnicę i piwonie, które najprawdopodobniej znajdą się w bukietach.

TORT

Para wybrała Claire Ptak (właścicielkę cukierni Violet w Londynie), która przygotuje dla nich ślubny tort o smaku cytrynowym, z dodatkiem dzikiego bzu.

FOTOGRAF

Na ten wyjątkowy dzień para wybrała Alexi'a Lubomirskiego, który wykonał dla nich piękne, zaręczynowe zdjęcia. Jak domyślacie się po nazwisku, Alexi ma Polskie nazwisko, ponieważ jego ojciec był Polakiem.
 
www.thesun.co.uk

KAROCA: 

Meghan i Harry wybrali karocę Ascot Landau, którą przejadą po nabożeństwie (ok. godziny 13:00 czasu angielskiego). Dzięki temu mieszkańcy i wszyscy przyjezdni będą mieli okazję ich zobaczyć i pozdrowić.

TRASA PRZEJAZDU :

Castle Hill, High Street, Sheet Street, Kings Road, Albert Road, Long Walk / www.dailymail.co.uk

TRANSMISJA W TV:

Telewizja BBC na czas ceremonii zniosła licencję, dzięki czemu np. w Anglii każdy będzie mógł oglądać ślub np. na dużych telebimach lub specjalnych ekranach, ustawionych w wielu miejscach dla zainteresowanych.
W Polsce ślub będzie transmitowany w telewizji TVP1, Polsat News oraz METRO.

TYTUŁY PO ŚLUBIE:

Spekuluje się, że książę otrzyma od królowej tytuł księcia Sussex, Clarence lub Buckingham (Meghan stanie się więc księżną Sussex, Clarence lub Buckingham). Tego dowiemy się dopiero w dniu ślubu.

PODRÓŻ POŚLUBNA:

 Miejsce i data na razie nieznana, ponieważ para odbędzie po ślubie kilka oficjalnych wyjść. Szczegółów dowiemy się zapewne wkrótce.

SUKIENKA MEGHAN:

Dziennikarze spekulują, że Meghan do projektu sukienki wybrała Ralph & Russo, ale wymieniają także Erdem, Roland Mouret, Inbal Dror, Jenny Packham lub tak jak w przypadku księżnej Cambridge - Alexander McQueen. Szczerze mówiąc jestem bardzo ciekawa wyboru Meghan.

TIARA:

Od lewej: Queen Mary's Fringe Tiara / Queen Mother's Cartier Bandeau / Strathmore Rose Tiara / www.pinterest.com

Meghan, wstępując do Rodziny Królewskiej może ubrać tiarę, ale NIE MUSI. Najczęściej wymienia się propozycję Queen Mother's Cartier Bandeau, Strathmore Rose Tiara lub tiarę Queen Mary, którą w dniu ślubu miała obecna królowa Elżbieta II. 
Niektórzy wymieniają także rodzinną tiarę Spencerów, którą ubrała księżna Diana, ale nie sądzę by Meghan kiedykolwiek w ogóle o tym pomyślała. W końcu wstępuje do Rodziny Królewskiej, a nie do rodziny Spencerów :)

Od lewej: The Cambridge Lovers' Knot tiara oraz Lotus Flower Tiara / www.dailymail.co.uk

Meghan może wybrać także tiary, które miała na sobie księżna Cambridge podczas bankietów w Pałacu Buckingham. The Cambridge Lovers' Knot tiara (często wybierała ją księżna Diana) oraz Lotus Flower Tiara. Na pewno Meghan nie ubierze Cartier Halo tiary, którą miała w dniu ślubu księżna Catherine, ponieważ obecnie znajduje się na wystawie w Australii.
Jest możliwość, że Meghan będzie mieć nową tiarę, zrobioną specjalnie dla niej, choć myślę, że wybierze coś z królewskiej kolekcji. Którą ubierze? Dowiemy się za 8 dni :)

Jak myślicie Meghan zaskoczy nas swoją sukienką? Będzie prosta, elegancka czy może  ,,królewska" z długim trenem lub długim welonem?

3 komentarze

 1. Nie wiem czy to prawda z tym,że Harry i Meghan zamieszkają w apartamencie księcia i księżnej Gloucester. Słyszałem,że biuro księcia Harry'ego zaprzeczyło tej informacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzialam ,,zaprzeczenia'' tej informacji. Jak wroce do domu to moze cos wiecej znajde na ten temat :)

   Usuń
 2. Suknia klasyczna,prosta,ale z modnymi,nowoczesnymi akcentami.
  Co do tiary wyobraziłam ją sobie Cartier Bracalet,ale nie sądzę,żeby ją wybrała.Jestem ciekawa,jak Meg rozwiąże ten problem.

  OdpowiedzUsuń