Aktualizacja: Królowa z księciem Filipem na lunchu członków Orderu Zasługi / List księcia Karola + więcej.

www.zimbio.com

Dzisiaj w Zamku Windsor odbył się lunch dla członków Orderu Zasługi w którym uczestniczyli Królowa i książę Filip. Order ten jest przyznawany osobom o wielkich osiągnięciach w dziedzinie nauki, sztuki i literatury.
Wczoraj Elżbieta II odznaczyła Krzyżem Wiktorii żołnierza (Lance Corporal Joshua Leakey) za służbę w Afganistanie.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Opublikowano dzisiaj list księcia Karola do matki Hayley Okine - dziewczynki, która zmarła 2 kwietnia br na bardzo rzadką chorobę (,,zespół progerii Hutchinsona-Gilforda, z gr. ,,przedwczesna starość", genetycznie uwarunkowany zespół charakteryzujący się przyspieszonym procesem starzenia"). List został odczytany na pogrzebie dziewczynki, którą książę poznał osobiście w 2004 roku w Opactwie Westminsterskim.

www.dailymail.co.uk

* * * * *
www.tumblr.com
www.tumblr.com

Znalazłam dzisiaj jeszcze 2 nowe skany z gazety ,,New Idea" ze zdjęciami księżnej Catherine i George'a. Czyż nie jest słodki kiedy się przytula do dziewczynki? Szczęściara! :)

* * * * *
13 czerwca Hrabia i Hrabina Wessex będą reprezentować Wielką Brytanię na ślubie szwedzkiego księcia Carla Philipa z Sofią Hellqvist :)

7 komentarzy

 1. Właściwe osoby są wysyłane na śluby :) Ja tam się cieszę, że nie będzie K&W, wokół których zawsze za dużo niewskazanego szumu jakby było dla kogo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miły gest ze strony Karola. Do tego jeszcze kilka słów napisanych odręcznie...
  Kate dopiero co urodzi, ciężko byłoby tak jej z marszu wybrać się na ślub... Poza tym to nie zaślubiny Następczyni Tronu, by wysyłać kogoś z "górnej półki"... Przepraszam, że to napiszę. Przy całej sympatii dla Edwarda i Sophie uważam, że to trochę przykre, że na takie okazje wysyłany jest najmłodszy i najmniej znaczący syn. Obecnie ledwie Hrabia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż..Moim zdaniem powinien pojechać Karol z Camillą, a kto o tym tak naprawdę decyduje to nie mam pojęcia. Widocznie Sophie i Edward lubią spotykać się z innymi RK :)

   Usuń
  2. Wydaje mi się że Karol z Kamilą mogli by ewentualnie pojechać na ślub następcy tronu, a nie kolejnego dziecka. Nie oszukujmy się ślub Carla Philipa ma drugorzędne znaczenie towarzyskie więc nie dziwi mnie że będzie to Edward i Sophie, cieszmy się że w ogóle ktoś będzie reprezentował brytyjską rodzinę królewską.

   Usuń
 3. Z tej rodzinki to tylko edward &sophie i harry sa normalni reszta to sztywniacy

  OdpowiedzUsuń
 4. George jest słodki ;) dobrze, że go tak nie izolują od innych dzieci, jak to bywało kiedyś w rodzinie królewskiej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Edward przynajmniej nie jest rozwodnikiem :-) może to ma przynieść szczęście młodej parze? :-D
  kasia

  OdpowiedzUsuń