Rok istnienia bloga! :) / Royal Maundy / Książę Karol w Cumbrii.


Kochani moi Czytelnicy! :) 

Na wstępie chciałam Wam wszystkim bardzo podziękować za to, że chcecie tu zaglądać, czytać i komentować moje notki o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej. Dziś mija właśnie ROK od kiedy prowadzę tego bloga, z czego jestem bardzo dumna i zadowolona. Cieszę się, że monarchia do dnia dzisiejszego wzbudza wśród Was zainteresowanie, choć często jest krytykowana za swoje stare zwyczaje i sztywny protokół.
Jak to w życiu bywa, tak i na blogu można było czasem zauważyć kiedy miałam czas, a kiedy nie mogłam poświęcić pisaniu tyle, ile bym chciała. W ciągu roku blog zmienił swój wygląd i dopracowałam niektóre szczegóły, a także powstały nowe zakładki, które są na bieżąco aktualizowane. Mam w głowie jeszcze wiele pomysłów tylko niestety mniej czasu na ich realizację, ale na pewno będę się starała dalej utrzymywać styl prowadzenia i pisania taki jaki widzicie dzisiaj. 
Zawsze bardzo chętnie czytam Wasze komentarze i za nie ogromnie dziękuję!  Większość z Was już pewnie zauważyła, że bardzo chętnie uczestniczę w dyskusjach i staram się być obiektywna wobec opinii o BRK (w końcu nikt nie jest święty, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi :-)). Cieszę się również, że nasza ,,królewska blogowa rodzina" się rozrasta, powstają kolejne blogi i przybywa coraz więcej nowych czytelników, co motywuje mnie do dalszej pracy.

STATYSTYKI: Blog był odwiedzany w sumie 72 750 razy (i ciągle rośnie), napisano łącznie 800 komentarzy, opublikowałam 177 postów, a najpopularniejsze i najchętniej czytane są Królewskie Śluby :)

DZIĘKUJĘ WAM JESZCZE RAZ!

Agnieszka :)

* * * * *
www.zimbio.com

Wczoraj Królowa wraz z mężem uczestniczyła w nabożeństwie w Katedrze w Sheffield, gdzie odbyło się coroczne Royal Maundy (symboliczna jałmużna dla starszych osób, która odbywa się w Wielki Czwartek). Podczas Mszy Św. Elżbieta II wręczyła 89 kobietom i 89 mężczyznom (liczba odnosi się do wieku monarchini) po 2 woreczki w kolorze białym i czerwonym. W białym znajdowały się srebrne monety o wartości 89 pensów, a w czerwonym 5 funtów i 50 pensów, które symbolizowały 50 rocznicę śmierci Winstona Churchilla, a także 75 rocznicę Bitwy o Anglię.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Dzień wcześniej Królowa na Zamku Windsor oglądnęła historyczne dokumenty króla Jerzego III ze zbiorów Królewskiej Biblioteki w związku z nowym projektem pt. ,,George III Project".

* * * * *
www.zimbio.com

2 dni temu książę Karol odwiedził Centrum Rheged w Cumbrii, gdzie spotkał się z rolnikami i pracownikami. Najstarszy syn Królowej oglądnął także wystawę fotograficzną pt. ,,Herdwick: Portret Lakeland", które przedstawiały owce (nazwa Herdwick pochodzi od nordyckiego herdvyck - pastwiska dla owiec).
 
* * * * *

Do końca ankiety zostały jeszcze 3 dni, ale już teraz dziękuję wszystkim za głosy i myślę, że najbliższe tematy na notki zostały przez Was wybrane.Większość z Was chce poczytać o śmiesznych wypowiedziach/sytuacjach członków BRK co mnie cieszy, bo kilka mam już przygotowanych :) Następne będą rezydencje królewskie, którymi postanowiłam się podzielić z autorką bloga o Królowej Elżbiecie II. Karolina opisze dla Was te związane bezpośrednio z Królową, a ja napiszę o tych w których mieszkają lub przebywają inni członkowie BRK :)

10 komentarzy

 1. Gratuluję pierwszych urodzin bloga i życzę Ci dalszych sukcesów w jego prowadzeniu :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Również gratuluję :* Życzę Ci (tak jak koleżanka napisała powyżej) dużo sukcesów w prowadzeniu bloga,dużo komentarzy pod postami,jeszcze więcej odwiedzin i żeby ten blog Ci się nie znudził,bo bardzo mi się on spodobał i często tutaj zaglądam :* Jeszcze raz gratuluję :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ja także gratuluję i życzę kolejnych sukcesów, a przede wszystkim wytrwałości w prowadzeniu bloga :)
  i dziękuję, że zgodziłaś się na podzielenie tematu o rezydencjach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Twój blog jest świetny, trzymaj tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje!!! ale ten czas leci :)też Ci życzę wytrwałości w prowadzeniu bloga :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bym chętnie poczytała o hrabinie Sophie, o jej stylu, modowych wyborach, fryzurach, biżuterii itp., o jej działalności, jaka jest, czym się zajmuje bo myślę że to ciekawa osoba w tej rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze fajnie by było coś więcej wiedzieć o księżniczkach Yorku, zwłaszcza ich życiu prywatnym, bo myślę że za jakiś czas mogą być w centrum zainteresowania prasy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, zapisałam wszystko i postaram się o tym napisać :)

   Usuń
 8. Też gratuluję rocznicy prowadzenia bloga.:) Podpisuję się pod tematami powyżej. Szczególnie interesuje mnie styl i anegdoty o Sophie. Wspaniała kobieta.:)

  OdpowiedzUsuń