Książę Karol i książę Harry w Turcji.

www.zimbio.com

Dzisiaj książę Karol i książę Harry uczestniczyli w Turcji w obchodach 100 rocznicy katastrofalnych lądowań Gallipoli przez które zginęło aż 140 000 osób. Zarówno książę Walii jak i jego syn mieli swoje krótkie przemówienia w których wspominali o ciężkiej walce żołnierzy, którzy pochodzili z różnych środowisk i państw.

www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk
 
 
Książę Karol złożył wieniec na grobach żołnierzy, a razem z Harry'm uczestniczyli także w ceremoniach na których obecni byli również Prezydent Irlandii z żoną i Prezydent Azerbejdżanu. Następnie pojawili się na okręcie Royal Navy HMS Bulwark, gdzie spotkali się z potomkami poległych żołnierzy.
Jutro obydwoje będą kontynuować wizytę w Turcji obchodząc ANZAC Day.

6 komentarzy

 1. Harry taki mundurek hm hm hmmm.. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zarówno Karolowi jak i Haremu bardzo pasuje mundur. Czy media w WB nie podpytują członków rodziny królewskiej podczas ich wyjść o dziecko które ma się urodzić, pamiętam że przy Georgu można się było czegoś dowiedzieć z ich wypowiedzi.Widać wtedy wszyscy bardziej czekali niż teraz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to nie była okazja aby pytać o takie rzeczy. Na miejscu nie było ,,tłumu mieszkańców" tylko zaproszone osoby na uroczystości :)

   Usuń
 3. jak myślicie to prawda?
  http://fakty.interia.pl/ciekawostki/news-ksiaze-william-ma-siostre,nId,1722934

  co by było gdyby rzeczywiście była to prawda/ byłaby wtedy wpisana na liste sukcecji do tronu, czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę by to była prawda. Od 2013 roku ustawa umożliwia kobietom pierwszeństwo w objęciu tronu tak samo jak mężczyznom, dlatego nawet ta ,,pseudo Sarah" nie wyprzedziłaby Williama :)
   Tu jest fajnie napisany artykuł na ten temat: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3054593/Diana-Prince-Charles-secret-daughter-living-hiding.html

   Usuń
  2. Ciekawe, nie słyszałam o tym

   Usuń