Śmieszne wypowiedzi/sytuacje rodziny królewskiej - cz.1.

:)) / www.yesemails.com

Książę Filip do Elżbiety II po koronacji: ,,Skąd masz ten kapelusz?"

Książę Filip podczas wizyty w szkole w której dzieci były ubrane w krwistoczerwone mundurki: ,,To sprawia, że wyglądacie jak dzieci Draculi!"


www.tumblr.com

Nie ma to jak podokuczać młodszemu bratu :D William, Catherine i Harry podczas wizyty w studio Bros (wystawa z filmu ,,Harry Potter", 2013 rok).

www.tumblr.com

Powyższa sytuacja miała miejsce podczas koncertu z okazji Diamentowego Jubileuszu Królowej, kiedy książę Karol i Camilla zeszli ze sceny i zostali zamknięci w jakimś pomieszczeniu i akurat w tym momencie zaczęły strzelać fajerwerki. Kiedy wyszli, nie wiedzieli za bardzo co się stało :) (za wiadomość dziękuję Karolinie!:)

Książę Filip o swojej córce Annie: ,,Jeśli to nie pierdzi lub nie je siana to ona nie będzie zainteresowana" (mając na myśli konie).
 

Więcej! Ślub cywilny księcia Karola i Camilli (9.04.2005 r.) /  www.tumblr.com

Książę Edward wraz z żoną podczas wizyty w szpitalu weszli do sali z noworodkami. Hrabina podeszła od razu do maluszków i zaczęła do nich mówić na co książę od razu powiedział:. ,,Nie Sophie, nie zabierzemy tych wszystkich dzieci ze sobą do domu" :)

Książę William i Harry zapytani przez dziennikarza o to co jest najlepsze w byciu księciem popatrzyli na siebie głupio i Harry odpowiedział: Coś musi być! :)

www.pintrest.com

Jak myślicie co się stało, że aż Harry nie mógł wytrzymać ze śmiechu? Nawet Elżbiecie II trudno był utrzymać powagę :) Myślę, że to zasługa księcia Filipa :D (Trooping the Colour, na balkonie Pałacu Buckingham).

Książę William: ,,Dowiedziałem się czegoś ważnego podczas dorastania: nigdy nie zadzieraj z babcią!

Książę Filip: ,,Kiedy mężczyzna otwiera drzwi samochodu dla żony, to albo jest to nowy samochód albo nowa żona." 

Biegnij! :) Royal Ascot / www.tumblr.com
  
Na pytanie dziennikarza co zamierza zrobić jako wujek książę Harry odpowiedział:,,Upewnię się, że ma dobre wychowanie, będę go trzymać z dala od niebezpieczeństw, zapewnię mu dużo zabawy, a resztę zostawię dla rodziców. Mam tylko nadzieję, że mój brat wie jak drogie są koszty mojej opieki nad dziećmi."

I na koniec jeden z moich ulubionych filmików na YouTube przedstawiający Królową od zabawnej strony:


14 komentarzy

 1. jeśli chodzi o cytaty to moim faworytem jest ,,Nie Sophie, nie zabierzemy tych wszystkich dzieci ze sobą do domu" ;D a z gifów ten gdy Harry i ten drugi facet (kto to w ogóle jest?) obsypują Karola płatkami róż :D
  Czy jest może jakieś zdjęcie królowej lub Filipa z prawnukami? i jeszcze coś: Zrobisz kiedyś post o królewskich dzieciach? :) /Lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten drugi to jest książę Andrzej. A mina Harrego który może rzucić czymkolwiek w ojca..... bezbłędna :-)

   Usuń
  2. Za nimi jeszcze rzucał ,,ryżem" William :D Uwielbiam też tą sytuację :)

   Usuń
 2. Hahahaha :) Już nie mogę się doczekać drugiej części :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 'Niestety nie wiem kiedy była powyższa sytuacja, ale mina Królowej mówi sama za siebie :) ' to było podczas koncertu z okazji diamentowego jubileuszu królowej, zresztą już zaraz pod sam koniec kiedy królowa, Karol i Camilla zeszli ze sceny i zostali zamknięci w jakimś pomieszczeniu i akurat w tym momencie zaczęły strzelać fajerwerki. kiedy wyszli, to za bardzo nie wiedzieli co się stało :) i właśnie ta animacja przedstawia królową zaraz po wyjściu z 'zamknięcia' ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś wielka, bardzo Ci dziękuję! :) Dopisałam od razu do notki :))

   Usuń
 4. a swoją droga uwielbiam ten filmik :) zresztą był to pierwszy filmik na yt jaki obejrzałam o królowej i do dzisiaj ta piosenka kojarzy mi się tylko z nią ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się żart księcia Filipa o otwieraniu drzwi przed żoną..... taki mądry bo za niego ludzie to robią :-)
  Filmik o Królowej też fajny, myślę że na balkonie to książę Filip tak wszystkich rozśmieszył.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest "jego" żart, bo w Polsce kilkakrotnie słyszałam ten sam tekst :)

   Usuń
  2. On to powiedział prawie pół wieku temu :) wiec to inni mogli go zapożyczyć

   Usuń
 6. Najśmieszniejszy jest książę Filip, spodobał mi się zwłaszcza ten żart o otwieraniu drzwi samochodu :D Poza tym jeszcze ten żart hrabiego Wessexu z wizyty w szpitalu :D Już czekam na kolejną część!

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam kiedyś, że to o koniach książę Filip powiedział o królowej Elżbiecie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie cytaty Filipa wymiatają :D Ten o Sophie też świetny, no i gify <3

  OdpowiedzUsuń
 9. świetna notka, pokazuje BRK od ludzkiej strony :D czekam na kolejną część
  J:)

  OdpowiedzUsuń