Drugi dzień Królowej i Księcia Filipa w Walii / Hrabina Sophie w NSPCC /Pogrzeb brata Księżnej Kornwalii.

www.zimbio.com
Wczoraj Królowa wraz z mężem spędziła drugi dzień w Walii. Swoją pierwszą wizytę rozpoczęli od International Greetings UK Limited - firmy, która zajmuje się produkcją opakowań z pamiątkami, kartek z życzeniami i zatrudnia ok. 400 pracowników. Królowa miała okazję zobaczyć m.in. jak pakuje się słynne bożonarodzeniowe crackersy.
www.zimbio.com
Odsłoniła również pamiątkową tablicę:
www.zimbio.com
Następnie udali się do UWC Atlantic College, gdzie przywitał ich chór. Potem osobiście rozmawiali z uczniami i zobaczyli ich prace.
www.zimbio.com
www.atlanticcollege.org
www.zimbio.com
* * * * * * *
www.stokesentinel.co.uk
We wtorek Hrabina Sophie otworzyła nowe centrum dla dzieci ,,Carole House" dla NSPCC, które ma za zadanie dawać wsparcie rodzinom i dzieciom poprzez pomoc terapeutyczną.
www.twitter.com
Następnie Hrabina udała się do Chesterfield College, gdzie odbyła się ceremonia otwarcia Autism Support Centre. Jest to całkiem nowy obiekt dla uczniów z autyzmem (+16 lat) w którym do ich dyspozycji są nowoczesne sale lekcyjne, kawiarnia i centrum nauki.
www.chesterfieldpost.co.uk
Natomiast dzisiaj Hrabina z Księciem Edwardem odwiedzili najpierw Stonehenge:
www.twitter.com
Następnie udali się pod pomnik Krzyża Lotnika RAF-u, który zginął tu 5 lipca 1912 roku.
Odsłonięto tablicę pamiątkową, a następnie uczczono jego pamięć 2 minutami ciszy.
www.westerndailypress.co.uk
Potem udali się na prywatną wizytę do Salisbury Muzeum, a następnie do Kościoła na spotkanie z duchownymi.
www.spirefm.co.uk
* * * * * * *
Dzisiaj odbył się pogrzeb Marka Shanda - brata Księżnej Camillii na którym pojawiła się wraz z Księciem Karolem…
www.twitter.com
:( // www.dailymail.co.uk
* * * * * * *
Pojawiły się także szczegóły wizyt majowych Księcia Harry’ego w Estonii i we Włoszech, które znajdziecie opisane po lewej stronie w zakładce Kalendarz ;)

4 komentarze

 1. super ten Twój blog jest . Można poczytać co dzieje sie u całej Rodziny Królewskiej. pozdrawiam *Aga*

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię Sophie. Wydaje się, że idealnie wpasowała się w swoją rolę, połączyła bycie matką z byciem członkiem rodziny królewskiej. Zawsze odpowiednio ubrana, z uśmiechem na ustach i jakby w cieniu męża, który również pozostaje w cieniu.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. szkoda mi Camillii, bo straciła naprawdę bardzo bliską osobę i ogólnie jak kiedyś nie pałałam do niej sympatią, to od jakiegoś czasu naprawdę ją polubiłam. wydaje mi się, że bardzo dobrze sprawdza się w roli księżnej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sophie idealnie wypełnia swoje obowiązki jako członek rodziny królewskiej. Widać, że to lubi i zawsze jest bez ,,wpadki" pod każdym względem ;)
  Co do Camilii - miałam tak samo na początku, w końcu Diana jej nie znosiła (wiadomo czemu)..ale minęło już tyle czasu, że też ją polubiłam. Książę Karol jest szczęśliwy, bo jako przyszły Król ma przy sobie tą kobietę, którą zawsze kochał i na pewno będzie mu łatwiej :-)

  OdpowiedzUsuń