Ostatni dzień Royal Tour Canada / Królowa z mężem na Garden Party w Pałacu Buckingham / Hrabia Wessex z żoną w Szkocji.

www.zimbio.com
Książę Karol i Camilla z okazji obchodów stulecia Winnie Bear - inspiracji dla AA Milne'a ,,Kubuś Puchatek” odwiedzili Muzeum Pavilion. 
Oryginalny Kubuś Puchatek był ,,żeńskim” czarnym niedźwiedziem, który został zakupiony za 20 dolarów w Ontario przez Lt Harry Colebourn The Fort Garry Horse - kanadyjskiego Pułku Ułanów, w drodze na froncie zachodnim podczas I Wojny Światowej. Niedźwiedź został przemycony do Wielkiej Brytanii jako nieoficjalna maskotka pułku wraz z weterynarzem PLN Colebourn, który nazwał go po swoim rodzinnym mieście - Winnipeg. Przed wyjazdem do Francji zdecydował się pozostawić go w londyńskim zoo, gdzie był czymś w rodzaju lokalnej gwiazdy i podziwiany m.in. przez syna AA Milne'a - Christophera Robin. Krzyś następnie zmienił nazwę misia z Edwarda Niedźwiedzia na Kubusia Puchatka, który to dostarczył inspiracji do książek ojca.
www.o.canada.com
Książę Karol wyglądał na bardzo zachwyconego, kiedy dostał przytulankę - niedźwiedzia ubraną w czarny mundur dla swojego wnuka – George’a. ,,Było warto tu przyjechać tylko dla niego” - powiedział :)
www.dailymail.co.uk
W tym samym dniu Książę miał okazję nakarmić niedźwiedzia polarnego w Assiniboine Park.
www.zimbio.com
Księżna Camilla odwiedziła Royal Winnipeg Ballet.
www.hellomagazine.com
Camilla spotkała się z tancerzami, twórcami kostiumów i oglądnęła dwie klasy taneczne.
www.zimbio.com
Następnie już oboje odwiedzili Stevenson Campus Air Hanger, gdzie rzucili papierowe samoloty wraz z premierem Stephen’em Harper’em. Samolocik Camilii wpadł prosto w fotografów czym spowodowała śmiech na całej Sali :)
www.zimbio.com
Książę miał okazję założyć ,,Google Glass”.
www.zimbio.com
I kolejny prezent dla George’a – tym razem mała, skórzana kurtka do latania :)
,,Dziadek" Karol przez kilka sekund dokładnie ją oglądał, a potem się uśmiechnął. Ciekawe co sobie pomyślał? ;)
www.zimbio.com
 * * * * * * *
Królowa wraz z mężem pojawiła się na Garden Party - pierwszym w tym roku w Pałacu Buckingham. Wraz z nimi pojawiła się także Księżniczka Beatrice.
Książę Filip miał kontuzję dłoni i nosił bandaż, ale wyglądał na zadowolonego i był w dobrej formie kiedy witał się z gośćmi :)
www.zimbio.com
Goście zaczęli się pojawiać około godziny 15. Zostali zaproszeni na ucztę, gdzie mogli jeść kanapki, ciasta owocowe i tarty z truskawkami. Na typowej garden party zorganizowej przez Królową spożywa się 270.000 filiżanek herbaty oraz 20.000 20.000 kawałków ciasta, a mieszanka herbaty nazywa się ,,Buckingham Palace Garden Tea Party”. 
Dwa zespoły wojskowe grały na przemian podczas całej uroczystości, począwszy od hymnu do rozpoczęcia uroczystości.
www.zimbio.com
Uczestnicy, którzy przyczynili się do pomocy społeczeństwa lub organizacji charytatywnych w sposób szczególny zostali również zaproszeni do zwiedzania ogrodów, które nie są normalnie otwarte dla szerokiej publiczności.
Tradycja imprezy w ogrodzie przy pałacu istnieje już od 1860 roku :)
www.zimbio.com
www.instagram.com/the_british_monarchy
  * * * * * * *
Hrabina i Hrabia Wessex odwiedzili Stornoway, gdzie spotkali się z miejscową młodzieżą.
Następnie udali się do ratusza w Kościele Martin’s Memorial, gdzie w towarzystwie ks.Tommy MacNeil odsłonili tablicę pamiątkową.
www.facebook.com/EVENTS
Po poczęstunku w sali parafialnej  zostali przywitani przez straż honoru składającą się ze Szkolenia Lotniczego i podchorążych Armii. Spotkali również lokalnych przedstawicieli Royal British Legion, Air Force, Królewskie Stowarzyszenie Misji Rybackiej, RNLI oraz skautów.
www.facebook.com/EVENTS
Następnie udali się do Castlebay na Wyspie Barra, gdzie spotkali się z przedstawicielami kilku lokalnych grup młodzieżowych i społecznych, w tym Centrum Dziecka, Crofter, Büth Bharraigh i GarradhBhagh" Tuath.
www.facebook.com/GuthBharraidh

1 komentarz