Książę Harry we Włoszech / Royal Tour Canada rozpoczęta! / Królowa z mężem na Chelsea Flower Show.

www.zimbio.com
Wczoraj Książę Harry na zaproszenie Donalda Tuska wziął udział w polskiej ceremonii upamiętniającej Bitwę pod Monte Cassino. Książę szedł obok naszego Premiera i jego żony Małgorzaty oraz Gubernatora Generalnego Nowej Zelandii (Sir Jerry Mateparae), gdzie pod Krzyżem Virtuti Militari złożył swój wieniec.
www.dailymail.co.uk
W trakcie ceremonii towarzyszyło im setki harcerzy w mundurach. Donald Tusk w swoim przemówieniu powiedział, że ,,to była walka o naszą wolność i wszystkich kolejnych pokoleń na całym świecie". Dodał, że ,,Polska nie była w stanie spoczynku i nie była bezradna, bo byliśmy w stanie udowodnić całemu światu, że nie ma wzgórza, który nie może być osiągnięty".
Potem książę odwiedził benedyktyński klasztor, który został zniszczony podczas bitwy w 1944 roku oraz spotkał się z włoskimi oficerami.
www.dailymail.co.uk
Następnie w towarzystwie nowozelandzkiego Gubernatora Generalnego Nowej Zelandii – Sir’a Jerry’ego Mateparae i jego żony Janine Grenside złożył wieniec pod Cassino Commonwealth War Cemetery.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Następnie w Rzymie wziął udział w imprezie w Narodowym Muzeum MAXXI Contemporary Arts, gdzie zaprezentował zwycięski projekt dla brytyjskiego pawilonu EXPO 2015 w Mediolanie.
Przed wejściem czekał na niego tłum ludzi z którymi przez chwilę rozmawiał i żartował :)
www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk
Dzisiaj Książę ponownie odwiedził Cassino Commonwealth War Cemetery, a także spotkał się z weteranami wojennymi II Wojny Światowej.
www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com
Po oficjalnych ceremoniach mógł też przez chwilę poczuć się jak turysta:) Na jego prośbę zorganizowano mu zwiedzanie Koloseum. Ubrany w niebieską koszulę w kraty i jeansy słuchał z ciekawością swojej przewodniczki.
www.zimbio.com
* * * * * * *
Royal Tour Canada Księcia Karola i Księżnej Camilli oficjalnie rozpoczęta! Para królewska odwiedzi trzy prowincje, sześć miast i będzie mieć w sumie 41 wyjść w ciągu zaledwie trzech dni!
www.zimbio.com
Wczoraj po wylądowaniu w Kanadzie zostali przywitani m.in. przez Ministra Sprawiedliwości i kanadyjskiego Prokuratora Generalnego.
Karol został także oficjalnie zaprzysiężony jako członek Tajnej Rady kanadyjskiej.
www.dailymail.co.uk
Natomiast dzisiaj zostali oficjalnie powitani w Halifax na Grand Parade (zabytkowym placu). Książę i Księżna uhonorowali kanadyjskie służby wojskowej poprzez złożenie wieńca na grobowcu dla uczczenia 100-lecia Wielkiej Wojny i 75 rocznicy II wojny światowej.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Książę dostał także prezent dla Georga od jednego z weteranów wojennych. Niestety po samym zdjęciu ciężko jest się domyśleć co to dokładnie jest, choć wygląda jak skórzana ,,torebka"? ;)
www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk
Następnie odwiedzili Centrum rodzin wojskowych, które promuje zdrowe odżywianie dla dzieci. Spotkali tam ,,marchewkę i banana” na widok których Camilla się roześmiała i zapytała jak się mają :)
www.dailymail.co.uk
Para spotkała się również z marionetką o nazwie Jason. Jest ona używana aby pomóc rozmawiać bez żadnych problemów dzieciom, które cierpią z powodu pobytu ich rodziców w wojsku.
www.zimbio.com
Potem udali się do Seaport Farmer's Market, gdzie spróbowali lokalnego wina oraz oglądali przygotowane specjalnie dla nich ciasteczka, w których wbite były twarze Karola i Camilli :)
www.zimbio.com
www.tumblr.com
 www.zimbio.com
Na miejscu zobaczyli także pokaz tańca szkockiego oraz rozmawiali z mieszkańcami.
www.dailymail.co.uk
Następnie udali się do Pictou, gdzie spotkali się z Royal Canadian Mounted Police. Książę dostał od nich maskotkę (łosia) :)
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
 * * * * * * *
Dzisiaj Królowa wraz z mężem pojawili się na Chelsea Flower Show, gdzie zaprezentowano im mnóstwo rodzajów kwiatów. Z okazji narodzin Księcia Georga oficjalnie pokazano także żonkila, którego nazwano na jego cześć - Georgie Boy!
,,Georgie Boy" :) / www.theglobeandmail.com
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
Niektóre pomysły projektantów są wspaniałe:) Do tego np. użyto ponad 100 tysięcy kwiatów!
www.dailymail.co.uk
Na pokazie pojawiła się także Księżniczka Beatrice.
www.telegraph.co.uk
* * * * * * *
Pojawiły się zdjęcia Zary Philips z córeczką Mią, która towarzyszyła mężowi podczas gry w golfa. Wraz z nimi była także Autumn - żona Petera Philipsa :)
www.tumblr.com
Buziak od cioci :) / www.tumblr.com
Czyż nie jest słodka? :)

4 komentarze

 1. Fajnie, że Harry znalazł czas na zwiedzanie. Te twarze Karola i Camilli w ciastkach są śmieszne xD
  A Mia jest bardzo ładnym dzieckiem! Szkoda, że Kate z małym Jerzym się tak często nie pokazuje :(

  OdpowiedzUsuń
 2. ale Mia jest już duża:) a jaka śliczna:) szkoda, że nie ma żadnego zdjęcia z prababcią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za jak zwykle ciekawą relację

  OdpowiedzUsuń
 4. Mia wygląda na małą złośnicę.;)
  Podoba mi się zdjęcie Beatrice. Ma specyficzną urodę, a mimo wszystko potrafi podkreślić swoje naturalne piękno.

  OdpowiedzUsuń