Co ostatnio słychać u Rodziny Królewskiej?

www.twitter.com

W niedzielę królowa, książę Filip i książę Walii uczestniczyli w nabożeństwie w Crathie Kirk w Szkocji.

www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com

W sobotę monarchini wraz z mężem, księciem Karolem i księżniczką Anną oglądali wydarzenia sportowe ,,Braemar Gathering". Pchnięcie kulą, bieg w worku, ludowe tańce, ciągnięcie linii czy biegi to tradycyjne konkurencje, które przyciągają mnóstwo turystów i lokalnych mieszkańców.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Zara Tindall uczestniczyła w weekend w wyścigach konnych w Burghley.

 
www.dailymail.co.uk


28 sierpnia wraz z mężem i córeczką była obecna na festiwalu w Cotswolds. Mała Mia dostała balonika (żółwia), z którym ani na jeden krok się nie rozstawała :)

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Para książęca odbyła ostatnio 2-dniową podróż do Kornwalii. Pierwszego dnia odwiedzili Katedrę Truro, ośrodek dla młodzieży Zebs, której pomaga fundacja ,,Young People Cornwall". Następnie udali się do Healeys Cornish Cyder Farm, w której księżna osobiście nalała Williamowi piwo :)

Drugiego dnia część ich planów została zmieniona ze względu na pogodę. Mimo to udało im się przybyć do Tresco, gdzie spacerowali po miejscowym Tresco Abbey Garden, Eden Project, a także odwiedzili kwiaciarnię Scilly Flowers.

www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com

25 sierpnia para odwiedziła fundację ,,Young Minds Mental Health Charity Helpline", która zajmuje się pomaganiem młodym ludziom z problemami psychicznymi. Dzięki linii telefonicznej starają się pomóc przede wszystkim rodzicom takich dzieci.

www.zimbio.com

24 sierpnia odwiedzili Luton. Najpierw pojawili się w organizacji Youthscape, która zajmuje się zdrowiem psychicznym ludzi. Pomagają przede wszystkim osobom, które straciły kogoś bliskiego lub chciały popełnić samobójstwo.  Następnie udali się do Hospicjum Keech Care, które pod swoją opieką ma dzieci jak i dorosłych. Tam rozmawiali z pracownikami oraz pacjentami i ich rodzinami. Ostatnim miejscem odwiedzin było Hayward Tyler Luton, które produkuje silniki podwodne, m.in. dla floty Royal Navy.


* * * * *
www.tumblr.com

Książę Harry wraca powoli do Anglii. W Afryce razem z innymi pracował nad bezpieczeństwem zwierząt, w tym krokodylów (patrz zdjęcie wyżej).
Poza tym Pałac Kensington zapowiedział już jego kolejną podróż!  Tym razem książę poleci na Karaiby :) Kiedy pojawi się więcej szczegółów, na pewno Wam o tym napiszę.

3 komentarze