Ostatnie wyjścia Rodziny Królewskiej.

www.dailymail.co.uk

Daily Mail opublikował dzisiaj zdjęcie Królowej oraz księżne Cambridge w samochodzie z ochroniarzem, którzy jechali wczoraj na rodzinny piknik! William i Catherine z dziećmi przebywają od czwartku w prywatnej rezydencji księcia Karola Birkhall w Szkocji, gdzie książę postanowił zorganizować rodzinny obiad. 
Jak widzicie na zdjęciu monarchini chyba nadal bardzo dobrze czuje się w roli kierowcy :)

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Księżniczka Beatrice była wczoraj obecna na meczu tenisa pomiędzy Novak'iem Djokovic'em, a Gael'em Monfils'em w Nowym Jorku w USTA Billie Jean King National Center Tenis.

* * * * * 
www.twitter.com

W środę księżniczka Alexandra odwiedziła Royal Trinity Hospicjum, gdzie spotkała się z pacjentami oraz rozmawiała z personelem.

* * * * *
www.twitter.com

Książę Harry jest już od kilku dni w Wielkiej Brytanii! W czwartek uczestniczył w spotkaniu zarządu Royal Foundation, a wieczorem wziął udział w uroczystej kolacji dla Royal Military Academy Sandhurst. Ponadto w piątek odwiedził szpital Mildmay w Londynie, gdzie leczy się chorych na HIV. Harry, podobnie jak jego matka odwiedza takich pacjentów całkiem prywatnie aby nie narażać ich na obecność prasy. 

Niestety o żadnym z tych wyjść Pałac Kensington nawet nie wspomniał. Nie wiem czy to wynika z prośby księcia (może nie chce mówić o tej pracy na ,,forum"?) bądź Pałac po prostu uważa to za zbędne? Nie znam odpowiedzi na te pytania, ponieważ od wielu miesięcy widać różnicę w pisaniu informacji na temat księcia i księżnej Cambridge (wszystko opisane nawet od rozmiaru i koloru butów...) a o Harry'm często pojawia się tylko jeden wpis.

* * * * * 
www.zimbio.com

Niektórzy mają wolne, ale nie oni! We wtorek w Clarence House para książęca gościła weteranów wojennych, wdowy oraz członków Battle of Britain Fighter Associaton. Tego samego dnia świętowali 500-lecie Royal Mail, gdzie w Merchant Taylor's Hall przekroili tort oraz oglądnęli wystawę znaczków.


www.zimbio.com

W środę książę Walii odwiedził Shadwell Fire Station w Londynie, gdzie oglądnął pokaz akcji ratunkowej. Podczas wizyty Karol spotkał także dzieci z miejscowej szkoły, które miały szkolenie w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Wieczorem uczestniczył w gali, gdzie otrzymał nagrodę ,,Londoner of the Decade" podczas Progress 1000 Awards. Nagroda ta jest przyznana za jego pracę i zaangażowanie młodych w ochronę środowiska oraz produkcję zdrowej, ekologicznej żywności.

www.zimbio.com
Powącham twe ,,królewskie" stópki :) / www.zimbio.com

Tego samego dnia księżna Kornwalii odwiedziła Battersea Dogs & Cats Home, gdzie oficjalnie otworzyła nowy Szpital Weterynaryjny oraz Centrum Doskonałości. Nowy szpital będzie mógł pomóc 5000 psom i 3000 kotom z południowo-zachodniej części Londynu.
Podczas wizyty księżna rozmawiała z personelem i wolontariuszami oraz poznała ich podopiecznych, którzy czekają na adopcję.

www.twiiter.com
www.twitter.com

W czwartek księżna jako patronka College of Podiatry odwiedziła Royal London Hospital, gdzie spotkała się z pacjentami i lekarzami.

W piątek książę Walii zainaugurował konferencję Wool Dumfries House, która odbyła się dzięki Campaign for Wool oraz Marks & Spencer. Na konferencji byli obecni eksperci wełny, którzy omawiali przyszłość przemysłu wełnianego oraz ich główne cele w nadchodzących latach.

3 komentarze

 1. Zauważyłem,że księżniczka Alexandra bardzo często odwiedza szpitale. Widać,że to lubi, bardzo się temu oddaje i nie robi tego z obowiązku. Podczas tej wizyty wypiła herbatę z pacjentami i długo z nimi rozmawiała. Bardzo ją lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ksiezna Kornwalii ubiera gustowne sukienki odpowiednie do jej sylwetki, jestem pelna podziwu bo wszystkie stroje pasuja takze do wieku, rangi i okazji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Zawsze jest ubrana stosownie do spotkania/wyjścia i jednocześnie elegancko :)

   Usuń