Aktualizacja: Książę Harry w Chile / Wizyty Hrabiny i Hrabiego Wessex.

www.zimbio.com
Książę Harry rozpoczął dzisiaj swoją pierwszą wizytę w Chile od spotkania z Panią Prezydent– Michelle Bachelet w Pałacu La Moneda w Santiago.
www.zimbio.com
Następnie udał się do centrum Plaza de la Ciudadania, gdzie złożył wieniec pod pomnikiem Bernarda O'Higgins, który był założycielem i pierwszym przywódcą Chile. Przy okazji odpowiedział też na kilka pytań dziennikarzy.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Kolejnym punktem odwiedzin Harry'ego było przedszkole, które zarządzane jest przez Fundację Integra (Książę jest jego patronem). Przedszkole to oferuje bezpłatną edukację dla upośledzonych dzieci w wieku od 3 miesięcy do 4 lat. Książę miał okazję poznać przedszkolaki z miejscowej wspólnoty Mapuche, które pokazały mu jak grać na pifilca (lokalnym flecie).
www.dailymail.co.uk
Zupełnie jak Diana :) / www.zimbio.com
www.zimbio.com
* * *
* * *
Harry odwiedził także Special Operations Brigade chilijskiego wojska w Peldehue. Podczas wizyty Książę, jako członek brytyjskich sił zbrojnych został poinformowany o roli i zdolnościach wojskowych żołnierzy w Chile. 
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Tego wieczoru Harry uczestniczył także w Queen Birthday Party w rezydencji brytyjskiego ambasadora w Santiago. Na uroczystości było około 500 gości, którzy wywodzą się z biznesu, polityki, dyplomacji i sił zbrojnych, a także przedstawiciele brytyjskiej społeczności w Chile i chilijscy paraolimpijscy sportowcy.
www.zimbio.com
Książę Harry wygłosił tam przemówienie w którym powiedział: ,,Chile ma fascynującą historię i zdumiewającą różnorodność społeczną i geograficzną. Zarówno mój ojciec jak i brat spędzili tu czas mając wspaniałe historie, które mi opowiedzieli, dlatego chciałem odwiedzić wasz kraj już od jakiegoś czasu".
* * * * *
Hrabina Sophie otworzyła dzisiaj oficjalnie LifeLab w Southampton General Hospital, które umożliwia uczniom zdobycie doświadczenia w pracach naukowych takich jak np. pomiar przepływu krwi czy ocena czynności płuc. Hrabina zobaczyła laboratorium i sale lekcyjne oraz rozmawiała z nauczycielami.
www.m.dailyecho.co.uk
www.twitter.com
Odwiedziła także The Haven w Titchfield, które zajmuje się darmową terapią dla kobiet chorych na raka piersi i ich rodzin. Następnie pojawiła się na New Forest Agricultural Show Society podczas którego odbywają się pokazy jeździeckie oraz konkursy zwierząt takich jak bydło, owce, kurczaki, króliki czy ptaki w klatce. Tymczasem Hrabia Wessex odwiedził Minstead Training Trust, które zapewnia szkolenia dla dorosłych z trudnościami w nauce, aby mogli się rozwijać i osiągnąć większą niezależność.Zasadził tam także symbolicznie drzewko.
www.twitter.com
Następnie udał się do Associated British Ports, który jest największym operatorem portu i jest w stanie obsługiwać każdy rodzaj ładunku.
www.twitter.com
Na koniec już razem odwiedzili Akademię Tańca w St Paul Hill, gdzie oglądnęli pokaz tańca współczesnego oraz dowiedzieli się o przyszłych planach szkoły.
www.instagram.com

2 komentarze