Otwarcie nowej sesji Parlamentu / William w Yorkshire / Książę Edward w Polsce! / Garden Party w Pałacu Buckingham.

www.zimbio.com
Dzisiaj Królowa otworzyła nową sesję Parlamentu na który przyjechała wraz z mężem. Pojawili się na niej także Książę Karol i Księżna Camilla.
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
Elżbieta II w swoim przemówieniu m.in. powiedziała: ,,Program legislacyjny mojego rządu będzie nadal realizować swoje długoterminowe plany budowy silniejszej gospodarki i bardziej sprawiedliwego społeczeństwa.  Aby wzmocnić gospodarkę i zapewnić jej stabilność i bezpieczeństwo, moi ministrowie będą nadal zmniejszać deficyt tego kraju przyczyniając się do zapewnienia, że oprocentowanie kredytów hipotecznych i ich stopy pozostaną na niskim poziomie." 

* * * * * * *
Książę William odwiedził dzisiaj Goole High School w East Yorkshire z okazji nadania nowej nagrody SkillForce dla 9 i 10 latków aby zachęcić je do nauki.
www.zimbio.com
Spotkał się z uczniami i nauczycielami oraz przedstawicielami organizacji charytatywnej. Jeden z uczniów spytał Williama jaki zespół lubi najbardziej na co odpowiedział: ,,Bardzo lubię Coldplay i Linkin Park".
www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com
Po wizycie w szkole Książę wziął udział w sesji warsztatowej pracy i video dla bezdomnej młodzieży w fundacji charytatywnej Centrepoint.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
* * * * * * *
Dzisiaj Książę Edward był obecny na obchodach 25 lecia wolności Polski w Warszawie! O godz. 11.30 rozpoczęła się oficjalna uroczystość na Placu Zamkowym na której pojawili się także przedstawiciele innych europejskich państw w tym Para Królewska z Belgii i Wielki Książę Luksemburga.
www.onet.pl
Po godzinie 15 Książę wziął udział w posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego w Sejmie.
www.warszawa.naszemiasto.pl
Podczas przemówienia Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego, które trwało ok. 45 minut, wielu Prezydentów i przedstawicieli państw zaczęła przysypiać, w tym Książę Edward :)
www.onet.pl
www.onet.pl
* * * * * * *
www.zimbio.com
Wczoraj odbyło się kolejne Garden Party w Pałacu Buckingham na którym pojawiła się Królowa z mężem, Książę Karol z Camillą oraz Hrabia i Hrabina Essex.
www.zimbio.com
Mimo niesprzyjającej pogody, cała Rodzina Królewska była uśmiechnięta i zadowolona :)
www.zimbio.com
www.zimbio.com

7 komentarzy

 1. Z tego co widzę to jest również Wielki Książę Herni z Luksemburga.:)
  Spohie trochę dziwnie wygląda w tej kropkowanej sukience. Ale na pewno nie można odmówić jej oryginalności.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, masz rację :)
   Co do Sophie - też mi się średnio podoba, choć na twitterze zachwycali się jej stylizacją :P :)

   Usuń
 2. mnie śmieszy Karol podczas otwarcia sesji parlamentu :D wygląda jakby mu się świat zawalił, bo kolejny król abdykował na rzecz następcy, a Elka twardo berło dzierży i ani myśli o abdykacji :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahah masz racje :) mine ma swietna :-P
   Elzbieta nigdy nie abdykuje,bo tak zostala wychowana i nie ma takiej potrzeby :) Karol sobie poczeka ;)

   Usuń
  2. Rzeczywiście miny Karola i Camilli bezcenne.;) Kto wie: może za 20-30 lat będziemy oglądać takie same i Williama i Kate?;)

   Usuń
 3. Co jutro bedzie robił Edward w Wawie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byc moze (nie ma nigdzie informacji) pojawi sie na Memoriale Wolnego Slowa, a potem na wreczeniu odznaczen? Niestety nie znalazlam zadnych informacji.

   Usuń