Aktualizacja: Ostatni dzień pary królewskiej w Irlandii Północnej / Książę Harry: 3 dzień w Brazylii + Inni.

www.zimbio.com
Dziś ostatni dzień wizyty Królowej i Księcia Filipa w Irlandii Północnej. W Zamku Hilsborough oglądali antyki BBC Roadshow o których opowiadali im specjaliści: Hilary Kay, Paul Atterby i John Axford. Na koniec spotkania podpisali się w księdze pamiątkowej.
www.zimbio.com
Następnie udali się do Coleraine, gdzie złożyli wieniec pod pomnikiem aby uczcić pamięć poległych w wojnie. Towarzyszyła im sekretarz stanu ds. Irlandii Północnej - Theresa Villiers.
www.zimbio.com
www.twitter.com

Z okazji uroczystości Królewskich Legionów Brytyjskich udali się także do Urzędu Gminy Coleraine.
www.zimbio.com
 * * * * *
Dziś 3 dzień podróży Księcia Harry'ego w Brazylii. Tym razem swoją wizytę zaczął od zasadzenia drzewka w lesie deszczowym w małej wiosce Mata Atlantica.
www.zimbio.com
Spróbował także lokalnych przysmaków i rozmawiał z dziećmi. Kiedy został zapytany czy dobrze się bawi, zażartował na temat życia w królewskiej rodzinie z ironicznym uśmiechem: ,,Sadzenie drzew - to jest to, co robimy".
www.twitter.com
Książę odwiedził potem Fundację Charytatywną ACER w São Paulo, która pomaga upośledzonym dzieciom. Ubrany w koszulkę w kolorach Brazylii zagrał z nimi chwilę w piłkę nożną :)
www.zimbio.com
www.twitter.com
Po wizycie Harry powiedział: ,,Byłem całkowicie przytłoczony i wstrząśnięty. Nigdy nie płakałem publicznie, ale byłem cholernie blisko. To było niesamowite słuchać ich historii".
Książę dowiedział się, że większość tych dzieci straciły swoich rodziców przez narkotyki, przemoc lub są w więzieniu. Późnym wieczorem, podczas Queen's Birthday w Great Britain House w przemówieniu powiedział, że chce dzielić się swoim doświadczeniem po utracie matki po tym, jak mu powiedziano o dwóch siostrach, które są pod opieką babci, ponieważ przez handel narkotykami ich ojciec jest w więzieniu, a matka została zamordowana.
www.zimbio.com
Brytyjski ambasador w Brazylii - Alex Ellis w konsulacie brytyjskim zorganizował uroczystość w której uczestniczyli takie osobistości jak burmistrz Sao Paulo - Fernando Haddad oraz brazylijskie gwiazdy: Victoria Tajne i Alessandra Ambrosio.
Książę Harry miał również okazję poznać najstarszego członka wspólnoty brytyjskiej w São Paulo: 102-letnią Gertrude Viger :)
www.zimbio.com
* * * * *
Księżna Kornwalii pojawiła się dzisiaj na Wimbledonie! Zjadła lunch, a także rozmawiała z tenisistami i młodzieżą, która pomaga w obsłudze kortu. Camilla oglądała mecz Andy'ego Murray przeciwko Blaz Rola.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
* * * * *
Książę Yorku odwiedził wczoraj University of Liverpool, gdzie spotkał się ze studentami i nauczycielami.
www.twitter.com
* * * * *
Księżniczka Beatrice została wczoraj wieczorem zauważona na przyjęciu w restauracji Mazi, a następnie w drodze do kolejnej - Chiltern Firehouse w Londynie (jej nazwa pochodzi od budynku w którym dawniej znajdowała się straż pożarna).
www.dailymail.co.uk
* * * * *
Hrabina Sophie otworzyła dzisiaj oficjalnie the Royal Kitchen Garden w Hampton Court Palace. Pojawiła się później na Big Brownie Tea Party w Pałacu Buckingham, gdzie razem z córką i innymi dziećmi grała np. w Jengę.

www.zimbio.com
www.twitter.com
Natomiast wczoraj wzięła udział w The Wessex Cup, gdzie przyglądała się walce drużyn w różnych konkurencjach, a zwycięzcom wręczyła puchar.

6 komentarzy

 1. na początku w ogóle nie poznałam córki Sophie:) urosła dziewczyna i do Edwarda jest bardzo podobna;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt :-) Zapewne to corusia tatusia :-P

   Usuń
  2. Też nie poznałam "małej" Louise. Bardzo się zmieniła, aczkolwiek chyba powinna bardziej zmierzać z kierunku urody Sophie niż Edwarda.;) Nie podobają mi się te kwiatowe spodnie Hrabiny, są za długie i ją pogrubiają. Z kolei druga stylizacja bardzo przypomina pewną stylizację Kate.;) Szczególnie spodnie i buty.

   Usuń
  3. Też mi się nie podobają te spodnie...na dodatek do tego dobrała skórzane (chyba w odcieniu brązowo - kremowym?) szpilki, których na zdjęciu akurat nie widać..
   Druga stylizacja jak najbardziej fajna i rzeczywiście bardzo podobna do Kate ;)

   Usuń
 2. Bardzo fajnie opisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie to wszystko zostało tu opisane.

  OdpowiedzUsuń