Niezapowiedziana wizyta księżnej Cambridge + ostatnie wyjścia hrabiny Wessex.

www.dailymail.co.uk

Dzisiaj księżna Cambridge odwiedziła damskie więzienie w Surrey. Była to niezapowiedziana wizyta ze względów bezpieczeństwa, dlatego dziennikarze mogli ujawnić informacje i zdjęcia dopiero po wizycie.
Catherine była w zakładzie karnym dla kobiet, które w większości zostały skazane za morderstwa i walczą z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków. Księżna spotkała się z kilkoma z nich, które opowiedziały jej swoje historie. Jedna z nich ,,spróbowała" już w wieku 6 lat, kiedy znalazła pod łóżkiem ojca pudełko strzykawek..

www.dailymail.co.uk

Księżna była zainteresowana pracą nad programem RAPT, który pomaga kobietom w walce z uzależnieniem i koncentruje się na budowaniu zdrowych relacji z partnerami, dziećmi i innymi członkami rodziny. 


* * * * *
www.facebook.com/sandfordprimaryschool

Wczoraj hrabina Wessex otworzyła oficjalnie Szkołę Podstawową Sandford St.Martin's w Dorset. Sophie zwiedziła klasy, salę gimnastyczną i spotkała się z dziećmi oraz całym personelem szkolnym. Następnie udała się do Heatherlands community centre i Shaftesbury's Trinity centre.

 
www.facebook.com/RAF

Po zasadzeniu drzewka, udała się na krótki spacer po mieście, gdzie przywitały ją tłumy młodzieży z miejskiej szkoły i lokalne organizacje. 
W poniedziałek hrabina odwiedziła RAF Wittering, gdzie miała okazję polecieć razem z oficerem, Andy Paulem. Po krótkim locie spotkała się z personelem 504 Dywizjonu, a także uczestniczyła w ceremonii wręczenia nagród.

1 komentarz