Królewskie Śluby - książę i księżna Gloucester.

www.pinterest.com

Zaręczyny księcia Ryszarda z Birgitte van Deurs zostały ogłoszone w lutym 1972 roku. Przyszła księżna urodziła się w Danii, a w Londynie pracowała w ambasadzie duńskiej.
Ich bardzo skromny i cichy ślub odbył się 8 lipca 1972 roku w Kościele Św. Andrzeja w Barnwell, Northamptonshire. Chociaż zgodnie z tradycją musieli mieć zgodę królowej, to ich ceremonia nie wzbudziła większego zainteresowania publicznego.


www.pinterest.com
www.pinterest.com
www.pinterest.com

Suknia Panny Młodej została zaprojektowana przez Normana Hartnella. Wysoki kołnierz, prosty dół sukni, długie rękawy i delikatnie naszyte kwiaty sprawiły, że całość wyglądała zgrabnie i dość skromnie jak na królewski ślub. Na głowie księżna miała kwiaty stefanotisu do których został przyczepiony welon.
Birgitte nie miała do pomocy żadnej drużby, a całą uroczystość mogły zobaczyć tylko najbliższe osoby pary. 

www.pinterest.com
Z rodziną królewską / www.pinterest.com

Na ślubie była obecna Królowa Matka, księżniczka Małgorzata i książę Karol, ale zabrakło Elżbiety II i księcia Filipa (nie wiem dlaczego). W czerwcu 1974 roku po śmierci ojca, Ryszard uzyskał tytuł księcia Gloucester, dlatego Birgitte automatycznie stała się księżną Gloucester.

www.zimbio.com
 
Para doczekała się 3 dzieci. Obydwoje wykonują oficjalne obowiązki królewskie i często reprezentują królową poza granicami Anglii. Obecnie mieszkają w Pałacu Kensington.

7 komentarzy

 1. Wiedziałaś, że brat księcia Ryszarda(na 1 zdjęciu) miał na imię William i to właśnie na jego cześć Diana nazwała swojego syna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Niestety zmarl krotko po tym slubie :(

   Usuń
  2. Jak się dobrze przypatrzyć to Williamy są do siebie podobni - chodzi mi też o inne zdjęcia Williama of Gloucester

   Usuń
 2. Ciekawe czemu nie było Elżbiety...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za współczesne zdjęcie pary :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Panna młoda zupełnie nie mój gust

  OdpowiedzUsuń