Wizyta Prezydenta Chin w Wielkiej Brytanii.

www.dailymail.co.uk

Wczoraj wieczorem do Wielkiej Brytanii przyleciał z oficjalną wizytą Prezydent Chin (Xi Jinping)wraz z żoną (Peng Liyuan). Dzisiaj rano zostali przywitani przez królową, księcia Filipa, księcia Karola i księżną Camillę podczas parady na Horse Guards Parade.

www.dailymail.co.uk

www.dailymail.co.uk

Po uroczystości udali się powozami konnymi do Pałacu Buckingham, gdzie królowa podarowała prezenty parze. Prezydent otrzymał kolekcję sonetów Szekspira oraz zdjęcie monarchini z księciem Filipem umieszczone w srebrnej ramce z podpisami. Pani Peng Liyuan otrzymała świeczniki Royal Crown Derby, a monarchini dostała 2 albumy muzyczne.Królowa wraz z gośćmi oglądała specjalnie przygotowaną wystawę w pałacu.

www.dailymail.co.uk
www.twitter.com

Po południu para prezydencka spotkała się z księciem Walii i jego żoną w Clarence House. Z Prezydentem spotkał się także książę William. 
Wieczorem, w pałacu Buckingham odbył się oficjalny bankiet na którym obecna była królowa, książę Filip, książę i księżna Cambridge, książę Edward, książę Andrzej, księżniczka Anna, księżniczka Alexandra i książę Kentu. To był pierwszy publiczny bankiet księżnej Catherine, która na tą okazję ubrała Papirus Tiara oraz piękną czerwoną sukienkę Jenny Packhman.

www.twitter.com
www.dailymail.co.uk

Królowa wygłosiła przemówienie w którym wspominała swoją podróż do Chin, a także pobyt księcia Williama. Po wzniesieniu toastu Prezydent Chin również wygłosił przemówienie, ale w swoim ojczystym języku. 
Przybycie gości i dwa przemówienia można było oglądać na żywo na stronie Telegraph. Muszę przyznać, że Królowa wyglądała pięknie, z resztą podobnie jak księżna Catherine, która podobno specjalnie na tę okazję wybrała czerwień (kolor flagi Chin).

6 komentarzy

 1. Ja natomiast uważam, że fryzura Kate nie pasowała do tiary. W ogóle nie powinno tu być mowy o przedziałku. Niestety jej fryzjerka kolejny raz się nie popisała i widać, że nie ma doświadczenia jak np fryzjer Maximy czy Mary.

  OdpowiedzUsuń
 2. Królowa, zarówno jak Kate wyglądały świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się. Chciałabym być kiedyś gościem na takim bankiecie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kate pięknie wyglądała, chociaż uważam, że trochę przesadziła z ilością biżuterii-bransoletek ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta czerwień moim zdaniem w ogóle nie pasuje do Kate, zbyt jaskrawa. Do tego ewidentnie kopiuje Księżną Mary - jak dla mnie nieudolnie!
  Zbyt dużo świecidełek, trzeba znać umiar.

  OdpowiedzUsuń