Królewskie Śluby - Lady Sarah Armstrong Jones i Daniel Chatto.

www.pinterest.com

14 lipca 1992 roku Lady Sarah Armstrong-Jones (siostrzenica krolowej) poślubiła reżysera Daniela Chatto, którego poznała na planie filmowym ,,Heat and Dust" w Indiach, gdzie pracowała jako asystentka.
Ślub odbył się w XVII wiecznym kościele St Stephen's Walbrook w Londynie, który został wybrany ze względu na jego kameralny i romantyczny wystrój. Kościółek może pomieścić tylko ok 200 osób, dlatego też w ceremonii nie brały udziału dzieci. 
Panna Młoda nie chciała skorzystać z powozu królewskiego i czerwonego dywanu, a z nerwów przed ewentualnym spóźnieniem Pan Młody był już w Kościele 1,5h przed ślubem! ;)


www.pinterest.com
Zara Philips jako druhna / www.pinterest.com

Ceremonia trwała tylko 30 minut, dlatego goście byli zaskoczeni, kiedy okazało się, że Para Młoda zaczyna opuszczać Kościół. Na dodatek po wyjściu musieli czekać na swojego kierowcę, co wywołało śmiech wśród zgromadzonych osób :)
Sarah miała do pomocy 3 druhenki: kuzynkę Zarę Philips, przyrodnią siostrę Lady Frances Armstrong-Jones i przyjaciółkę Tarę Noble Singh. Wszystkie były ubrane w bardzo podobne sukienki do Panny Młodej.

www.pinterest.com
www.indulgy.com

Suknię Sarah zaprojektował Jasper Conran. Wykonana z białej, zwiewnej tkaniny z gorsetem z orżety (tkaniny o splocie płóciennym) sprawiała wrażenie lekkiej i zgrabnej. Do tej pory uważa się ją za jedną z najpiękniejszych królewskich sukien ślubnych.
Sarah miała na sobie także pożyczoną Snowdon Floral Tiara i dopięty do niej 3 metrowy welon.

www.pinterest.com
www.pinterest.com

Po ceremonii para udała się do Clarence House, gdzie odbyło się przyjęcie dla gości. Na ślubie była obecna rodzina królewska, choć księżna Diana nie została zaproszona na przyjęcie (w 1992 roku była w separacji z księciem Karolem). Ciekawostką jest, że Sarah była główną druhną na ślubie księcia Walii i Diany. 

www.pinterest.com
Rodzice i brat Sarah z żoną / www.pinterest.com

Sarah i Daniel spędzili swój miesiąc miodowy w Indiach, gdzie się poznali. Para doczekała się 2 synów. Ona i jej brat są od samego początku blisko związani z Elżbietą II. Mimo iż nie wypełniają oficjalnych obowiązków, to obydwoje co roku spędzają Święta z całą rodziną królewską.

www.amazonaws.com

Jak Wam się podoba suknia Sarah? Ja osobiście chętnie wybrałabym kiedyś dla siebie podobną, ale z wyjątkiem gorsetu, którego pomarszczony materiał nie przypadł mi do gustu ;)

13 komentarzy

 1. Jaki stopień pokrewieństwa łączy Lady z Królową?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tiara należy do królowej,w sensie do tego zbioru wszystkich tiar ? :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tiara byla prezentem dla ksiezniczki Malgorzaty, ktora przekazala ja dalej swojej corce. Byla noszona tylko raz publicznie przez Sarah, wlasnie na slubie :)

   Usuń
 3. Fajna notatka. Tylko fajnie by było gdyby napisane kto to jest i jaki ma związek z królową.
  Bo nie wszyscy wiedzą kto jest kim w rodzinie królewskiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Suknia panny młodej rzeczywiście cudna.Taka lekka,zwiewna,falująca.Wszystko do siebie pasowało.

  OdpowiedzUsuń
 5. suknia Sarah też mi się podoba, ale tiara niestety nie za bardzo. jak dla mnie jest trochę dziwna i uważam, że za mało 'królewska' ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tiara też mi się średnio podoba. Suknia ślubna ładna, chociaż głupio, że druhny miały podobne sukienki.

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo podoba mi się zdjęcie z druhnami, nie pozowane i ma to coś...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również. Stephanie z Luksemburga, Mary mają podobne zdjęcia. Takie właśnie mają swój urok.

   Usuń
 8. okropna ta suknia

  OdpowiedzUsuń
 9. Suknia średnia, glupio ze druhny mialy takie same. Tiara sama w sobie nawet spoko ale po co te liscie niby mialo byc ładnie? I te uzębienie xD

  OdpowiedzUsuń