1 dzień księcia Williama w Japonii / Książę Harry w Frankham Woods + więcej.

www.dailymail.co.uk

1 dzień Williama w Japonii:

Wczoraj książę po długim locie do Kraju Kwitnącej Wiśni swoją wizytę rozpoczął od rejsu łodzią motorową po Tokio. W towarzystwie brytyjskiego ambasadora Tim'a Hitchens i  gubernatora Yoichi Masuzoe zobaczył, gdzie będą się znajdowały obiekty na Olimpiadzie w 2020 roku.www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Następnie udał się do ogrodów Hama Rikyu, gdzie przywitał go tłum mieszkanców. Nie mogła go ominąć także uroczysta ceremonia herbaty, która odbyła się w pięknie odrestaurowanej herbaciarni w centrum malowniczych ogrodów w towarzystwie Wielkiego Mistrza.

www.dailymail.co.uk

William zobaczył także cmentarz wojskowy Yokohama na którym jego matka księżna Diana była 20 lat temu.  Bardzo się cieszę, że książę może zobaczyć Japonię i poznać ich kulturę, gdyż sama chciałabym tam polecieć i zwiedzić ten ciekawy kraj :)

* * * * *
www.dailymail.co.uk

We środę książę Harry swoją wizytę rozpoczął od hrabstwa Northumberland, gdzie w Frankham Woods wraz z Conrad'em Dickinson'em (przewodnikiem, który wraz z nim uczestniczył w 2013 roku w wyprawie na południowy biegun) starał się dostrzec rude wiewiórki.
W ten sposób książę przyłączył się do promowania projektu ochrony wiewiórek, których obecnie w Anglii jest tylko 140 tysięcy! Jest ich tak mało ze względu na dominacje szarych, które przywiezione z USA radzą sobie z przetrwaniem o wiele lepiej.


www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Następnie książę udał się do Avondale House w Byker w Newcastle aby osobiście zobaczyć wyremontowane domy i mieszkania dla byłych żołnierzy. Zbieraniem pieniędzy na ten szczytny cel zajmuje się organizacja Launchpad.
Na miejscu Harry rozmawiał także z mieszkańcami Byker, a od jednej z wielbicielek dostał nawet osobiste zdjęcie dla księcia Williama ;)* * * * *
www.dailymail.co.uk

Wczoraj księżna Kornwalii odwiedziła Beaumont Sainsbury Animal Hospital, gdzie spotkała się z personelem i ich pacjentami.
Camilla miała okazję zobaczyć m.in. sztuczne narządy wewnętrzne, którymi posługują się weterynarze aby móc nauczyć swoich studentów medycyny. Księżna była wyraźnie poruszona niektórymi chorymi zwierzętami (iguana i pies), choć niektóre z nich (kot Jessica) nie były wcale zadowolone z jej wizyty (nie dał się pogłaskać i leżał bardzo wystraszony) :)www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com

2 dni temu książę Karol z Camillą odwiedzili redakcję ,,The London Evening Standard" (bezpłatny dziennik), gdzie spotkali się m.in. z redaktor naczelną - Sarah Sands. Para książęca miała dużo pytań do dziennikarzy np. na temat ich codziennych obowiązków czy zdobywania wielu informacji.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Następnie księżna pojawiła się w redakcji ,,First News:, gdzie oficjalnie otworzyła nowe biura pod nazwą Cornwall House. Gazeta ta przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat i ma ok. 2 mln czytelników. Camilla poznała pracowników tygodnika, a zwłaszcza dzieci, które mają okazję uczyć się fotografii i dziennikarstwa od najmłodszych lat.

www.dailymail.co.uk

Dzień wcześniej księżna Kornwalii zwiedziła fabrykę Dents Fine Accessories w Wilthshire, która zajmuje się produkcją skórzanych rękawiczek. Ciekawostką jest, że firma ta wyprodukowała rękawiczki dla Elżbiety II, która miała je na sobie w dniu koronacji :)

* * * * *
www.dailymail.co.uk

23 lutego księżniczka Eugenia uczestniczyła w London Fashion Week. Eugenia zdradziła, że chciałaby wyglądać tak samo dobrze jak jej mama, księżna Yorku kiedy będzie w jej wieku.
Co sądzicie o jej stylizacji w tym dniu?

6 komentarzy

 1. moim zdaniem stylizacja Eugenii zupełnie nieudana, może po prostu przez to, że sukienka ma odkryte ramiona. zupełnie inaczej by wyglądała, gdyby były rękawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ona nigdy nie potrafi się ubrać. Na ślubie K&W osiągnęła szczyt bezguścia i wypadła jak Shrek! Tutaj tez dramat.
   A tekst o tym, że chce wyglądać jak jej mama, gdy będzie miała tyle lat co ona też wtopa... Sarah wygląda staro, ma zniszczoną cerę.

   Usuń
  2. Eugenia miała na myśli pewnie obecną figurę swojej mamy ;)
   Co do jej stylizacji to zgodzę się z tym, że większość jest bardzo nietrafna.

   Usuń
  3. Fakt, bardzo brzydka sukienka, przez te odkryte ramiona dziwnie wygląda, jakby biust miała przy pępku ;) , ale za to buty ma prześliczne ;)

   Usuń
 2. Niestety też się muszę zgodzić, że stylizacja jest nietrafiona. Wygląda jakby była za duża...:/

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie,księżniczka Eugenie nie wygląda zbyt dobrze w tej sukience,ale Camilla to już pełna elegancja ;)

  OdpowiedzUsuń