Księżna Catherine w Portsmouth / Książę Karol w Arabii Saudyjskiej + inne.

www.dailymail.co.uk

W czwartek księżna Catherine jako patronka 1851 Trust odwiedziła ich siedzibę Ben Ainslie Racing w Portsmouth. Organizacja ta ma na celu zachęcać młodzież do żeglarstwa.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Kate dokończyła mural namalowany przez dzieci z lokalnych szkół, a także udała się na Spinaker Tower, gdzie wypróbowała urządzeń do nauki (m.in. symulator wyciągarki). Przy okazji księżna zdradziła, że dzień wcześniej malowała z George'm, któremu bardzo się to podoba.
* * * * *
www.dailymail.co.uk

11.02 (środa) - Arabia Saudyjska. Książę spotkał się z królem Salman bin Abdulaziz Al Saud, a następnego dnia był już w Katarze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Książę odwiedził Al-Khuraibah, gdzie oglądał stanowiska archeologiczne, a także nie obyło się bez burzy piaskowej! Książę poproszony o pozowanie do zdjęć żartował: ,,Nie macie nic przeciwko aby moje okulary były zakurzone?" :)

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Karol udał się także do Mada'ain Saleh - miejsca pielgrzymek muzułmanów, a wieczorem razem z innymi wykonał taniec miecza.
 
* * * * *
www.dailymail.co.uk

W środę Hrabina Wessex odwiedziła Urgent Care Centre w Bracknell. Sophie przyglądała się warsztatom dzięki którym dzieci uczyły się robić gips na złamaniach kości czy bandażować rany. Następnie przeszła do budynku obok, gdzie oficjalnie otworzyła The Boyn Grive Library.

www.dailymail.co.uk

Dzień wcześniej Hrabina i książę Edward uczestniczyli w przyjęciu zorganizowanym na ich cześć przez Królową aby pochwalić ich pracę i zaangażowanie w organizacjach charytatywnych.
Zaproszonych zostało 375 osób, w tym National Youth Theatre, The Commonwealth Games Federation, The London College of Fashion, The Craft Guild of Chefs, MENCAL i wiele wiele innych fundacji/organizacji którym patronują Sophie i Edward.

www.facebook.com/hrhthedukeofyork
www.dailymail.co.uk

Książę Andrzej zrobił w tym dniu wyjątkowe zdjęcie - Królowej, Sophie i Edwarda przed wyjściem. Czemu jest ono dla mnie wyjątkowe? Ponieważ Elżbieta II bardzo rzadko pozuje do zdjęć ,,nieoficjalnych", które później zostają opublikowane :)

* * * * *
Selfie? :) / www.princeofwales.gov.uk

Księżna Kornwalii odwiedziła wczoraj personel i małych pacjentów w University College Hospital w Londynie. Camilla jest patronką Arthrists Research, które wspiera badania nad zapaleniem stawów, które coraz częściej dotykają młodzież. 

4 komentarze

 1. patrząc na to zdjęcie wykonane przez Andrzeja, widać jak bardzo Edward podobny jest to Elżbiety (chyba najbardziej z całej czwórki), przynajmniej w moim odczuciu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak :) Choć księżniczka Anna też jest podobna do Królowej.

   Usuń
 2. A mnie zastanawia czemu Sophie postawiła na takie ciemne kolory? Trochę smutne te stylizacje...

  OdpowiedzUsuń