Aktualizacja: Księżna Kate w fabryce Emmy Bridgewater / Królowa na Diabetes UK w St James Palace + więcej.

www.dailymail.co.uk

Księżna Cambridge odwiedziła dzisiaj fabrykę ceramiki Emma Bridgewater, która specjalizuje się w tworzeniu pięknych wzorów. Razem z księżną pomagają one Fundacji EACH, która wspiera dziecięce hospicja w Anglii.

www.dailymail.co.uk

Dochód ze sprzedaży kubków zostanie przeznaczony na budowę nowego budynku w hrabstwie Norfolk. Księżna miała nawet okazję samodzielnie stworzyć dzisiaj jeden taki kubek.

www.dailymail.co.uk
    

Następnie udała się helikopterem do Smethwick aby odwiedzić fundację Action for Children's, Cape Hill Children’s Centre. Na miejscu rozmawiała z dziećmi i ich rodzicami, a także z pracownikami centrum.

www.dailymail.co.uk

 High five! :)

 * * * * *

Podano do wiadomości, że książę William już na wiosnę rozpocznie swoją pracę w East Anglia Air Service! Jego początkowymi zadaniami będzie m.in. odbieranie zgłoszeń telefonicznych, a dopiero w okresie letnim będzie mógł uczestniczyć w akcjach ratunkowych przy użyciu śmigłowca.

Z okazji Święta Chin (Rok Owcy), a także z powodu podróży księcia do tego kraju nagrał on z tej okazji swoje krótkie przemówienie:
* * * * *
www.dailymail.co.uk

Wczoraj Królowa z okazji 80 rocznicy Fundacji Diabetes UK uczestniczyła w spotkaniu z wolontariuszami i pracownikami w Pałacu St James w Londynie.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Elżbieta II poznała osobiście osoby chorujące na cukrzycę, w tym menadżera Liverpoolu - Brendana Rodgersa, którego 19 letnia córka Mischa jest cukrzykiem.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Wczoraj księżna Kornwalii i książę Walii byli obecni na Royal Film Performance w Odeon Leicester Square w Londynie. Suknia Camilli została zaprojektowana przez Annę Valentine (projektantkę, która zrobiła jej suknię ślubną).
Tego wieczoru wszystkich wzrok przykuły diamenty księżnej, a trzeba przyznać, że na tą okazję wyglądała naprawdę ładnie :)

www.dailymail.co.uk

Wcześniej księżna odbyła 2 spotkania. Jako patronka Emmaus (od 2006 roku) odwiedziła jeden z domów, który pomaga bezdomnym. Camilla spotkała się z towarzyszami podczas ich pracy w kuchni, a także spędziła czas na rozmowach przy filiżance herbaty.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Księżna zobaczyła także pokoje w których bezdomni uczą się malować i dekorować aby móc znaleźć później pracę. Przed wyjazdem księżna Kornwalii odsłoniła tablicę pamiątkową z okazji oficjalnego otwarcia Emmaus Lambeth w St. Luke.
Następnie udała się do Muzeum Times Fan w Greenwich, gdzie obejrzała wystawę ,,Życie Waterloo" i spotkała się z pracownikami. 

7 komentarzy

 1. ładnie Kate wygląda w niebieskim, a najbardziej podoba mi się jak jest taka pełniejsza na buzi jak właśnie teraz podczas ciąży :) od razu inna buzia w porównaniu ze zdjęciami zaraz po ślubie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też ją wolę ,,okrąglejszą", choć podejrzewam, że tak jak po George'u dość szybko wróci do poprzedniej wagi.

   Usuń
 2. Strój ze spotkania Królowej mi się tym razem nie podoba.

  Kate mogłaby zainwestować w inne buty, bo te mi tutaj nie pasują, takie jakieś rozklapciałe. Znowu w jakimś płaszczysku jest - ile można.

  Suknia Camilli bardzo ładna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płaszczyk zapewne ze względu na pogodę. W końcu mamy luty :)

   Usuń
  2. Są inne opcje niż takie płaszczyki rozkloszowane.

   Usuń
 3. Camilla wyglądała świetnie, zaś biżuteria jest wręcz imponująca.

  OdpowiedzUsuń
 4. http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/wolf-hall-henryk-viii-fakty-i-mity/v6lgh

  OdpowiedzUsuń