Challenge :)


Choć nie lubię o sobie pisać to postanowiłam zrobić wyjątek i odpowiedzieć na kilka pytań ;)
Dostałam dzisiaj aż 2 nominacje do wyzwania ,,Challenge” od autorek blogów o księżnej Catherine i Larissy Tudor o rodzinach królewskich :)


Dlaczego zacząłeś/aś prowadzić bloga, o swoim idolu?
 
Zaczęłam pisać o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej, ponieważ od dawna interesuje się ich historią i tym co robią na co dzień. Chciałam przybliżyć czytelnikom jak członkowie tej znanej na całym świecie rodziny, wbrew pozorom i wielu opiniom pracują charytatywnie, interesują się losem innych ludzi i wcale nie są tak sztywni i zimni za jakich się ich uważa :)

www.express.co.uk


Jak zaczęło się blogowanie, i czy było dla Ciebie czymś trudnym?

Kiedy byłam małą dziewczynką moja babcia miała 2 książki o księżnej Dianie. Zapytałam jej wtedy kim ona jest i tak zaczęło się moje zainteresowanie BRK.
Z biegiem lat czytałam książki o monarchii, Elżbiecie II, a największy wpływ na dalsze zainteresowanie miał ślub Kate i Williama w 2011 roku. Po tym wydarzeniu zaczęłam szukać stron, blogów z informacjami na ich temat, aż sama po 3 latach postanowiłam, że skoro nikt nie prowadzi bloga o całej rodzinie to podejmę to wyzwanie. Bloga prowadzę już prawie rok (3 kwietnia będzie 1 rocznica) i jestem z tego baaardzo dumna :)
Jako pracująca osoba mam niestety mało czasu, ale każdą wolną chwilę chętnie spędzam na czytaniu informacji i pisaniu postów, ponieważ sprawia mi to ogromną radość. Zawsze czytam także Wasze komentarze i opinie, które dają mi motywację do dalszej pracy :)
 

Co chciałabyś, aby wydarzyło się w przyszłości, dotyczącego Twojego bloga?
 
Chciałabym aby mój blog był nadal chętnie czytany i odwiedzany, aby ta nasza ,,royalowska” rodzina trwała jak najdłużej :)
Chciałabym także aby zainteresowanie Brytyjską Rodziną Królewską nie było w Polsce czymś wstydliwym. Wiem, że niektórzy krępują się powiedzieć, że lubi księżną czy Królową, gdyż w Polsce często jest to krytykowane. Jest to dla mnie niezrozumiałe, dlatego cieszę się, że zagląda tu coraz więcej osób i pojawiają się inne polskie blogi. 
 
www.bbc.co.uk

Blogi fanowskie, które często odwiedzasz?
 
Wszystkie, które mam w zakładce ,,Blogi, które odwiedzam”, ale chętnie czytam także inne, przeważnie zagraniczne. 

Czy spotkałeś/aś swojego idola w realu? Jeśli tak opisz to spotkanie.

Jeszcze nie, ale od kilku miesięcy mieszkam w Wielkiej Brytanii i na pewno zrobię wszystko aby niektórych z Rodziny Królewskiej zobaczyć choćby z daleka :)
Podobno marzenia się spełniają, więc kto wie? 

Do dalszej zabawy nominuję Karolinę - autorkę świetnego bloga o Królowej Elżbiecie II :)* * * * *

Notka o 3 i 4 dniu Williama w Japonii pojawi się w poniedziałek :) 
Dziękuję Wam także za tak liczne wejścia na bloga - dzisiaj statystyki wybiły 60 000 wyświetleń! :)

4 komentarze

 1. to prawda, że ludzie wstydzą się przyznać, że ciekawi ich BRK czy jakakolwiek inna. sama byłam jedną z takich osób - na początku, jak zaczęłam interesować się Elżbietą, ukrywałam to bo bałam się właśnie krytyki, a teraz uważam, że jest to zainteresowanie jak każde inne i nie warto się tego wstydzić.

  bardzo dziękuję za nominację, już na nią odpowiedziałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Ja też nie ujawniałam się ze swym zainteresowaniem, ale odkąd mam bloga to wszystko się zmieniło ;)

   Usuń
  2. Nasze zainteresowania nie cieszą się niestety w Polsce dobrą renomą, a szkoda :( Pamiętam, kiedy powiedziałam o nich mojej przyjaciółce: przez jakieś dwie minuty patrzyła na mnie jak na UFO, a potem zaczęła się dopytywać czy jest poza mną ktoś jeszcze na świecie kogo coś takiego interesuje :-/

   Usuń
  3. No właśnie. Na szczęście wbrew pozorom jest nas coraz więcej :)

   Usuń