2 dzień księcia Williama w Japonii / Książę Harry odejdzie z Armii?

www.dailymail.co.uk

2 dzień księcia Williama w Japonii:

Książę swój dzień rozpoczął od złożenia wieńca na cmentarzu Commonwealth War Graves Hodogaya w Yokohama. Cmentarz jest miejscem odpoczynku tysięcy żołnierzy, marynarzy i lotników z Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów, Stanów Zjednoczonych Ameryki i Holandii, którzy zginęli jako jeńcy wojenni w Japonii. 

www.dailymail.co.uk
,,Spoczywajcie w pokoju" / www.dailymail.co.uk


Na wieńcu książę dołączył kartkę na której napisał: ,,Nigdy nie zapomnę tych wszystkich, którzy zapłacili najwyższą cenę za naszą wolność", który położył pod Krzyżem Pamięci. 
Potem przyszedł kolejny wzruszający moment, ponieważ poproszono Williama o wpisanie się do księgi gości, która została umieszczona obok zdjęcia jego matki, księżnej Diany, która była tam dokładnie 20 lat temu.
 
www.instagram.com

www.zimbio.com

Następnie w Pałacu Cesarskim książę zobaczył się z Cesarzem (Akihito) i Cesarzową (Michiko) Japonii, a później udał się na spotkanie z księciem Naruhito w Pałacu Togo.

www.zimbio.com

www.twitter.com

Po południu książę oficjalnie rozpoczął kampanię InnovationisGREAT w Akademii Hills na 49 piętrze imponującego Mori Tower w Roppongi, które w pogodny dzień ma wspaniałe widoki na Tokio w kierunku Mount Fuji. William mógł tam zobaczyć najnowsze technologie rozwijające np. medycynę (sztuczne ręce, dłonie itp.).
Ubrany w czerwoną szatę happi razem z japońskim astronautą Soichi Noguchi i Andy'm Palmerem złamali drewnianymi młotkami baryłkę sake na znak harmonii i szczęścia.
Podczas rozmowy William zdradził, że jako dziecko chciał być policjantem albo astronautą :)

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Wieczorem w ambasadzie Wielkiej Brytanii książę spotkał się z czołowym zapaśnikiem sumo - wielkim mistrzem Harumafuji Kohei, a także ze sportowcami japońskiego rugby od których dostał małą koszulkę dla George'a :)
 
www.zimbio.com


* * * * *
www.twitter.com

Wczoraj Królowa i książę Filip przywitali Króla Tupou VI i Królową Nanasipau'u z Tonga w Zamku Windsor.

* * * * *

Pojawiły się wczoraj informacje, że książę Harry chce odejść w tym roku z Armii. Książę chce poświęcić więcej czasu na działalność charytatywną w Afryce, promować ochronę środowiska i pomóc chorym na AIDS sierotom w Sentebale. Podobnie jak jego starszy brat, Harry chce łączyć nową rolę (być może pracę na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej lub zająć się dalszym rozwojem Invictus Games) z obowiązkami królewskimi w niepełnym wymiarze czasu.
Pałac Kensington nie potwierdził tych informacji, ale też całkowicie im nie zaprzeczył. Jeśli okaże się to prawdą, to osobiście uważam, że będzie to dobra decyzja :)

* Kalendarz i Rodzina Królewska w TV zostały zaktualizowane :) 

2 komentarze

  1. Zgadzam się, że to byłaby dobra decyzja. Na pewno wizerunkowa, a może również i Harry by trochę dojrzał...;)
    William wygląda niesamowicie z Księciem i zawodnikiem sumo. Nad jednym góruje, przy drugim maleje.;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dostałaś ode mnie nominację do Challenge :)

    OdpowiedzUsuń