Królowa i książę Filip w Niemczech - dzień I i II.

www.dailymail.co.uk

Wczoraj po południu Królowa i książę Filip rozpoczęli swoją 4 dniową wizytę w Niemczech. Po nocy spędzonej w Central Hotel Adlon monarchini wraz z mężem spotkali się dzisiaj z Prezydentem (Joachim Gauck) i Pierwszą Damą (Danielą Schad) w Schloss Bellevue, gdzie pokazano im obraz Nicole Leidenfrost, który został namalowany na podstawie fotografii małej księżniczki Elżbiety na kucyku i jej ojca z 1935 roku.

www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com

Co ciekawe Elżbieta II z trudem rozpoznała na obrazie swojego ojca: ,,Czy to ma być mój ojciec?". Książę Filip: ,,Nie poznajesz go?". Odpowiedziała: ,,Nie!". Królowa stwierdziła także, że niebieski to zabawny kolor dla konia ;)
Następnie para prezydencka i para królewska udała się na krótki rejs po rzece Sprewa, gdzie witały ich tłumy ludzi.
Kolejnym ważnym wydarzeniem było spotkanie monarchini z kanclerz Niemiec - panią Angelą Merkel z którą po prywatnej rozmowie udała się także do Technische Universitaet, gdzie przedstawiono jej nowe wynalazki.

www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com

Nie obyło się bez wizyt na tle historycznym. Po spotkaniu z panią Merkel, Królowa wraz z księciem Filipem udała się do Germany’s Central Memorial, gdzie przy pomniku Neue Wache (ku pamięci ofiarom wojny i dyktatury berlińskiej) złożyła wieniec złożony z niebieskich, czerwonych i białych kwiatów, które nosiły proste przesłanie: ,,In Memory".

www.zimbio.com

www.zimbio.com

Wieczorem w pałacu Bellevue odbył się powitalny bankiet, wydany przez prezydenta Niemiec z okazji wizyty pary królewskiej na którym Królowa wygłosiła przemówienie.

4 komentarze

 1. nie wiem, czy widziałaś filmik, jak Elka była na uniwersytecie i pokazano jej tego robota (co na zdjęciu). jeden facet powiedział do niego 'gdzie jest królowa?', a on tak fajnie podreptał w stroję Elki, a później zapytał się 'co robimy, gdy widzimy królową?', a on zaczął machać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Tobie znalazłam ten filmik. Robot jest świetny! ;-)

   Usuń
 2. To ostatnie zdjęcie jest rewelacyjne :)) I ta przepiękna biżuteria :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam królową za to ,że pokazuje nam tyle pięknej, królewskiej biżuterii,a nie chowa jej w skarbcu.

  OdpowiedzUsuń