2 dzień pary książęcej w Chorwacji + więcej.

www.zimbio.com

Dziś minął drugi dzień pobytu pary książęcej w Chorwacji. Swoje wizyty rozpoczęli od uczestnictwa w festiwalu dziedzictwa kultury w Trvda w Osijku, gdzie poznali lokalne produkty takie jak wino, wędliny oraz tradycyjne stroje Chorwatów. Para zobaczyła także miejscową Katedrę, a następnie książę udał się do do muzeum archeologii, gdzie uczestniczył w spotkaniu międzyreligijnym. W tym samym czasie księżna spotkała się z lokalnymi mentorami i praktykami w zakresie zapobiegania przemocy seksualnej.


Tradycyjna czapka chorwacka / www.zimbio.com
Przyjęcie wieczorne w Pałacu Prezydenckim w Zagrzebiu (14.03.2016) / www.zimbio.com

Księżna odwiedziła także Dakovo State Stud Farm - jedną z najstarszych stadnin koni w Europie, która została odwiedzona przez Królową i księcia Edynburga w 1972 roku. 
Karol zwiedził jeden z największych chorwackich parków przyrody (Kopacki Rit Wetlands ), a wieczorem uczestniczył w przyjęciu z okazji 70 rocznicy British Council. 
 Jutro para książęca będzie przebywać w Serbii.

* * * * * 
www.dailymail.co.uk

Książę William zaprosił dzisiaj do Pałacu Buckingham przedstawicieli firm przewozowych, linii lotniczych, portów i operatów celnych aby podpisali oświadczenie, którego celem jest podniesienie standardów aby zapobiec nielegalnemu handlu dzikimi zwierzętami.

,,Jeśli pozwolimy na dalsze kłusownictwo, to za 5-10 lat nie będzie na świecie afrykańskich słoni, nosorożców i tygrysów".

www.dailymail.co.uk

Książę udzielił także wywiadu dla stacji ITV, który zostanie wyemitowany jutro o godzinie 18:30 (19:30 w Polsce). Dziennikarz Mark Austin zadał Williamowi pytanie o komentarze prasy w związku z tym, że miał w zeszłym roku bardzo mało oficjalnych wyjść, a także, że pracuje tylko 40h tygodniowo.

,,To też część mojej pracy. (Miał na myśli obecną kampanię). Dużo planowania, dużo zdobywania wiedzy i dużo rozmów.  Nie chciałem mieć 45 lub 50 (wizyt?*),  a następnie usiąść i powiedzieć: ,,Mogłem coś powiedzieć w tej sprawie, ale tego nie zrobiłem, bo bałem się co ludzie sobie pomyślą lub powiedzą".

 * Nie wiem czy zrozumiałam dokładnie, bo zdania są ,,wyrwane" z wywiadu.

* * * * *
www.twitter.com

Amerykańska dziennikarka Robin Roberts pochwaliła się dzisiaj na swoim Twitterze, że wkrótce pojawi się jej wywiad z księciem Harry'm! Nie znam więcej szczegółów, ale myślę, że wywiad będzie dotyczył przede wszystkim Igrzysk Invictus Games, które odbędą się w tym roku w maju w Orlando (USA).

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Zara Tindall wraz z przyjaciółmi była dzisiaj obecna na wyścigach konnych podczas Cheltenham Festival.

2 komentarze

  1. Zara miała śliczny toczek.
    Czekam na całość obu wywiadów. Tym bardziej, że zdaje się, iż jakaś wypowiedź Williama wywołała kontrowersje...

    OdpowiedzUsuń
  2. już myślałam, że przegapiłam ten wywiad Williama, a emisja na szczęście dopiero dzisiaj.
    podoba mi się strój Zary, naprawdę ładnie wyglądała (chociaż kapelusik nie w moim stylu) ;)

    OdpowiedzUsuń