Ostatnie spotkania księżnej i księcia Cambridge + więcej.

www.zimbio.com

Książę i księżna Cambridge odwiedzili dzisiaj XLP w Barbican w Londynie, które pomaga młodym osobom w 75 szkołach w Londynie. Projekt ten ma na celu niesienie pomocy wszystkim uczniom w wieku 11-18 lat, którzy mają problemy emocjonalne, z uzależnieniami itp. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, trwają 2 godziny i prowadzone są przez co najmniej rok. William i Catherine poznali opiekunów i ich podopiecznych, którzy na spotkaniu dyskutowali na temat swoich doświadczeń oraz jak pomógł im program.


www.zimbio.com
www.zimbio.com

Wczoraj para książęca spotkała się z Jonny'm Benjaminem w St Thomas Hospital, który 8 lat temu próbował skoczyć z mostu, ale odwiódł go od tego pomysłu ktoś inny (zwykły przechodzień). Po incydencie stwierdzono u niego schizofrenię, a Jonny postanowił odnaleźć swojego wybawcę. Tą osobą okazał się być Neil Laybourn. Obecnie Jonny pomaga młodym ludziom poprzez reklamowanie kampanii w celu podniesienia świadomości na temat zdrowia psychicznego, a zwłaszcza samobójstw.

Oficjalnie zapowiedziano, że William chce się skupić na niesieniu pomocy ludziom, którzy chcieli popełnić samobójstwo, księżna ,,zajmie się" dziećmi (rozpad rodziny, przemoc, nałogi), a Harry zdrowiem psychicznym weteranów wojennych. Myślę, że jest to bardzo dobry podział :)

www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk

Para odwiedziła także prywatnie Suicide Maytree - ośrodek, w którym pomaga się osobom z kryzysami i które myślały o popełnieniu samobójstwa. Pod koniec dnia książę i księżna w Pałacu Kensington gościli grupę dyskusyjną, w której znalazł się także Jonny ze swoją kampanią #FindMike oraz 20 uczniów z Dunraven School. W trakcie spotkania wszyscy mieli okazję obejrzeć film dokumentalny.

* * * * *
www.twitter.com

Książę Filip otworzył dzisiaj nowe koszary wojskowe (The Prince Philip Barracks) w Wiltshire. Miejsce to jest siedzibą pułku Royal Electrical i Mechanical Engineers (REME). Książę spotkał się tam z członkami pułku i zwiedził nowy obiekt.

* * * * *
www.twitter.com

Tymczasem Harry pracuje dużo, ale ,,po cichu" (bez dziennikarzy i oficjalnych opisów spotkań). Wczoraj książę omawiał ze swoim zespołem swoją przyszłą wizytę w Nepalu, a także spotkał się z trenującymi weteranami do Invictus Games. Bardzo podoba mi się jego podejście i prywatne spotkania z ludźmi, którzy będą brać udział w Igrzyskach. Świadczy to o jego ogromnym zaangażowaniu i zainteresowaniu wszystkimi weteranami :)

* * * * *
www.princeofwales.gov.uk

W środę księżna Kornwalii zaprosiła kilka niesamowitych Clarence House aby świętować sukces festiwalu the Women Of The World, którego jest patronką. Festiwal ma na celu bronić równość płci oraz chwalić młode dziewczyny i kobiety za ich osiągnięcia.
Tego samego dnia książę Walii był obecny na wieczornej gali w St James Palace z okazji 10 rocznicy fundacji Children and the Arts.


www.princeofwales.gov.uk

Wczoraj książę Karol uczestniczył w ceremonii rozdania nagród na The Royal College of Music. Założona w 1882 roku szkoła zapewnia specjalistyczne wykształcenie muzyczne i szkolenia zawodowe na najwyższym szczeblu międzynarodowym na rzecz wykonawców, dyrygentów i kompozytorów. Po ceremonii książę wysłuchał krótkiego koncertu w wykonaniu wszystkich laureatów.


* * * * *
Z Waszych propozycji na notki postanowiłam rozwinąć jedną z nich i napisać Wam kilka postów o Królewskich Pogrzebach. Choć temat jest dość smutny, to dla niektórych może być ciekawy, dlatego notki będą pojawiać się w niedziele :) 
Oczywiście inne propozycje nadal są brane pod uwagę i będę o nich pisać, obiecuję! :)

6 komentarzy

 1. Zgadzam się, że to doskonały podział między młodymi Książętami. Każde z nich dostało "swoją" działkę.
  Karol zabawnie wygląda w tym żółto-niebieskim wdzianku.;)
  Królewskie pogrzeby? Cóż za temat... Ale oczywiście z chęcią poczytam.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, teraz wszyscy będą zajmowali się tym, co ich naprawdę interesuje :)

   Usuń
 2. Obok Carla Philipa ze Szwecji to uważam Harrego za najprzystojniejszego :):) Uwielbiam Harrego za jego zaangażowanie, jest drugim wcieleniem swojej Ś.P matki (jeśli tak to można określić)

  OdpowiedzUsuń
 3. 20.03 godz. 11:00 William i Kate. Narodziny następcy tronu
  25.03 godz. 14:00 Poznajmy rodzinę Middeltonów
  27.03 Diana w poszukiwaniu szczęścia godz. 11:00 Polsat cafe

  OdpowiedzUsuń
 4. Super notka :) duzo wyjsc w tym miesiecu, w porowanaiu do ciszy po swietach i nowym roku :) a wlasnie mam takie pytanie. Czy harry ma tylko jeden dom? W tej chtce w kensington palace? Czy moze ma jakas kwatere rowniez u ojca czy moze u babci? Jak to jest? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie mieszka w Pałacu Kensington, choć oficjalnie też może mieszkać w Clarence House tak jak jego ojciec i księżna Kornwalii :)

   Usuń