Commonwealth Day + więcej.

www.dailymail.co.uk

Z okazji Commonwealth Day (Dzień Wspólnoty Narodów) odbyło się dzisiaj coroczne nabożeństwo w Opactwie Westminster w którym uczestniczyła królowa z księciem Filipem, książę i księżna Cambridge oraz książę Harry i książę Andrzej. Na miejscu nie zabrakło także przedstawicieli Wspólnoty Narodów oraz obecnego premiera Wielkiej Brytanii.

www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk

Po nabożeństwie królowa otrzymała prezent od chóru z Opactwa, a para książęca i Harry rozmawiali z dziećmi z lokalnej szkoły Dean's Yard.

* * * * *
Z Panią Prezydent Chorwacji / www.zimbio.com

Książę Walii i księżna Kornwalii rozpoczęli dzisiaj swoją Royal Tour od Chorwacji. Po przylocie do stolicy (Zagrzeb) zostali powitani przez Panią Prezydent - Kolindę Grabar-Kitarovic i jej męża. Następnie odwiedzili górną część miasta jadąc 125-letnią kolejką linową, gdzie na Placu Św. Marka spotkali się z Mario Braun (dyrektorem chorwackiego Restoration Institute), który wyjaśnił im które budynki zostały zrekonstruowane po wojnie.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

 Kolejnym miejscem, który para książęca odwiedziła był Chorwacki Teatr Narodowy, gdzie oglądnęli recital operowy, a także rozmawiali z tancerzami, ich nauczycielami oraz pracownikami teatru. Karol i Camilla spotkali się także z dziećmi i ich rodzicami z SOS Wioska Dziecięca - organizacją chorwacką, która zapobiega rozpadowi rodziny i zapewnia pomoc w opiece nad dziećmi, które straciły rodziców. Wizyta w teatrze zakończyła się wręczeniem nagród dzieciom, które wzięły udział w konkursie British Council's Shakespeare.

* * * * *
www.zimbio.com

Książę Harry był wczoraj obecny na meczu rugby pomiędzy Anglią, a Walią na stadionie Twickenham w Londynie. Ku zadowoleniu księcia zespół angielski wygrał, a kapitanowi drużyny wręczył osobiście puchar :)

www.twitter.com

Przed meczem Harry spotkał się z uczniami z Great Barr School z Birmingham, a także Ace Academy z West Midlands, które są częścią programu CBRE, który ma zachęcać dzieci i młodzież do gry w rugby.

9 komentarzy

 1. Ostatnio na jakiks blogu znalazlam opinie ze harry zle wyglada z broda.. :/ jak dla mnie to wyglada z nia swietnie, dodaje mu meskosci i pewnosci siebie ;) ale ile ludzi tylko opini jak widac

  OdpowiedzUsuń
 2. Padłam jak przeczytałam: "Princ od Walesa i Vojvotkinja od Cornwalla na Gornjem gradu." Język bośniacki czy to chorwacki jest taki uroczy.;)
  Camilla miała śliczną broszkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Język ciekawy, a sami Chorwaci prywatnie są bardzo mili i otwarci :)

   Usuń
 3. Hej a odpowiadzialbys mi a pewien temat niezwiazny z monarchia? Mieszkasz w anglii prawda? I jak z tym bezpieczenstwem w anglii, szczegolnie w londynie? i czy zmienilo sie to po kolejnej fali uchodzcow? Z gory dziekuje za odp :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mieszkam w Londynie, więc ciężko mi ocenić jak tam jest obecnie pod względem bezpieczeństwa. Myślę, że zagrożenie atakiem terrorystycznym jest zawsze, bo akurat tam takich ,,uchodźców" na pewno nie brakuje..

   Usuń
 4. co myślicie o tym artykule ?

  http://www.gala.pl/wywiady-i-sylwetki/ksiaze-harry-quotkawaler-z-misjaquot-26396

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawy i ładnie napisany. Najbardziej podoba mi się cytat: ,,On może sprawić, że monarchia przetrwa kolejne 200 lat, albo że jutro zadrży w posadach. Harry to skarb, ale całe szczęście, że nie będzie królem” :)

   Usuń
 5. Camilla odważnie dobiera stroje i dodatki, ale trzeba przyznać, że zawsze wygląda świetnie :)

  OdpowiedzUsuń