2 dzień Kate i Williama w Australii / Królowa w Blackburn / Hrabina Sophie na wyścigu konnym.

www.zimbio.com
Dzisiaj Kate i William spotkali się z mieszkańcami Winmalee, których pół roku temu dotknął ogromny pożar przez który stracili swoje domy.
Mieli okazję porozmawiać także ze strażakami, którzy pomagali i ratowali w tym czasie co tylko mogli. Mieszkańcy byli pod wrażeniem wizyty pary królewskiej, która była bardzo przejęta ich losem i zainteresowana pomocą.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Jako symbol odrodzenia zasadzili na miejscu czerwony eukaliptus i spotkali się z małymi harcerkami – Girl Guides. 
www.zimbio.com
www.zimbio.com
Następnie helikopterem polecieli do Echo Point Katoomba, gdzie mieli możliwość podziwiać piękne widoki Błękitnych Gór, w tym znanych Trzech Sióstr.
www.zimbio.com
Więcej zdjęć zobaczysz TUTAJ.
* * * * ** * * * * * *
www.zimbio.com
Dzisiaj Królowa wraz z mężem przyjechała do Lancashire.W Katedrze Blackburn wg co rocznej tradycji w Wielki Czwartek podarowała miejscowym emerytom monety za zasługi dla Kościoła i społeczeństwa. 
Elżbieta II rozdała je 88 kobietom i 88 mężczyznom (symbolicznie wg jej wieku). Każdy z nich otrzymał je w 2 torebkach: białej i czerwonej, a w trakcie towarzyszył im akompaniament muzyki organowej i chór śpiewający ,,God Save The Queen”.
www.zimbio.com
www.zimbio.com
 * * * * * * *
www.express.co.uk
Dzisiaj w Newmarket na wyścigach konnych była widziana Hrabina Sophie. Kibicowała tam swojemu koniowi - Zilberze, który w ostateczności zajął 3 miejsce. Mimo to uśmiechnięta i zadowolona po wyścigu rozmawiała z jego dżokejem - Adamem Kirby.
Podano także do wiadomości, że zaledwie po 3 miesiącach od urodzenia córeczki - Zara Philips powróciła do jazdy konnej! Powiedziała, że było to bardzo miłe usiąść znowu na siodle, ale musi jeszcze popracować nad swoimi mięśniami.
Zapewne wkrótce ją zobaczymy na różnych konkursach :)

2 komentarze

  1. Zara już planuje startować w najbliższych konkursach. powiedziała także ostatnio, że marzy jej się złoto na następnych IO, i że na pewno będzie reprezentowała na nich UK:)

    OdpowiedzUsuń
  2. No to jak chce startować znowu na IO to będzie na pewno ciężko trenować. Ona ma we krwi jazdę konną, więc na pewno będę trzymać kciuki za jej kolejne sukcesy :)

    OdpowiedzUsuń