Książę Karol i Camilla odwiedzą w maju Kanadę // Ostatni dzień Kate i Wiliiama w Nowej Zelandii.

Kanada, 2012 rok / www.huffpost.com
Książę Karol wraz z Księżną Camillą odwiedzą w przyszłym miesiącu Kanadę!
Wezmą udział w wydarzeniach z okazji ważnych rocznic o znaczeniu historycznym: stulecie I Wojny Światowej i 150 rocznica konferencji w Charlottetown, która doprowadziła do Konfederacji Kanady. Podróż będzie jednak bardzo krótka, bo tylko od 18 do 21 maja.
To będzie już 17 wizyta Księcia Walii i 3 Camilli w tym kraju.
Kanada, 2012 rok / www.zimbio.com
18 maja para królewska odwiedzi m.in. Nową Szkocję, gdzie zatrzymają się w mieście Halifax i odwiedzą Pictou County.
Dzień później będą na Wyspach Księcia Edwarda: w mieście Bonshaw i Cornwall, a następnie w Charlottetown, gdzie zobaczą pokaz fajerwerków z okazji Queen Victoria Day!
Ostatnim punktem podróży będzie miasto Winnipeg w prowincji Manitoba, gdzie spotkają się z kanadyjską armią Royal Winnipeg Rifles. Zobaczą tam również Assiniboine Park oraz Manitoba Legislative Building (odbywają się tam oficjalne uroczystości i spotkania gubernatora).

* * * * * * *

Jutro Kate i William odwiedzą Royal New Zealand Police College w Porirua.
Para rozpocznie wizytę od uczczenia pamięci 29 oficerów, którzy zginęli w trakcie pełnienia swoich obowiązków, a pod murem pamięci złożą swój wieniec.

Książę i Księżna będą mieli okazję zobaczyć z bliska jak wygląda szkolenie rekrutów policji oraz ich psów, gdzie zespół zaprezentuje im swoje umiejętności i zdolności.
www.police.govt.nz

Szkoła została otwarta przez Księcia Karola w 1981 roku, a królewski tytuł nadała jej 5 lat później Królowa Elżbieta II podczas swojej wizyty.

To ostatnie oficjalne wyjście Kate i Williama w Nowej Zelandii, skąd udadzą się na lotnisko do Wellington aby odlecieć do Sydney na przyjęcie w Operze.

Brak komentarzy